Makarská a okolí, co vidět a dělat

# Makarská a okolí, co vidět a dělat

Srednja dalmacija

Makarska

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste v Makarské nebo v okolí města Makarské riviéry v jižní Dalmácii a návrhy co dělat v Makarské nebo kde najít apartmány v Makarské.

Nejkrásnější pláže MakarskéGraska pláž Makarska Noční kluby, restaurace a kavárny. To je jen malá část nabídky na hlavní pláži v Makarské. V samotném centru města budete opravdu bavit. Naše pláž miluje mladé i staré. Páry s dětmi se tu dobře cítí, protože každý z nich nabízí něco. Pláž je krásná, ale necháváme vás vyhodnotit, až přijdete a uvidíte. Nabízíme vše, co světově proslulé pláže nabízejí. Od den k denní přestávky na noční strany. Na našich plážích je doslova prostor pro každého. Městská pláž je nejnavštěvovanější, nabízí mnoho zařízení a je plně vybavena.

 Pláž Ramova Makarska. Jedna z nejoblíbenějších pláží v Makarské je jistě tato. Pláž Blace-Ramova leží na okraji pevniny, takže je pokryta třemi stranami. Krásná pláž a čisté moře jsou nejkratší popis pláže. Přesto je toho víc. Krásně zdobený plážový bar, lehátka a slunečníky. Tato pláž, i když v Makarské, nám připomíná tropickou pláž, kterou vidíme pouze ve filmech. Pláž je tvořena menšími balvany, má pěkné a čisté moře, které je také příjemně teplé.

 Nugal Makarska Beach Kromě všech pláží v Makarské, pláž Nugal má mírně odlišné hosty. Jedná se o nudistická pláž, která je na mapách označena jako FKK, je oddělená a skrytá od zvědavých pohledů, považovaná za nejkrásnější nudistickou pláž na Jadranu. Krásná oblázková pláž skrytá mezi útesy s borovicemi v pozadí. Pláž nabízí hostům potřebnou intimitu, klid a klid. Zde přicházejí ti, kteří mají nad hlavou dav, člověk, který touží po odpočinku a svobodném duchu. Nugal je možná nejslavnější pláž pro nudisty v Makarské.

 Národní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet je první institucionální pokus o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park se svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova Cape Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší obec na Jezere), Soline (malé místo u vchodu do Velkého jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově).Makarské malachitské muzeum františkánského kláštera v Makarské bylo založeno v roce 1963. Brilantní je Jure Radic.

Dnes muzeum může diktovat velmi atraktivní prostředí mořských šneků a měkkýšů, které obývají Jadran a moře světa. Dnes je naše muzeum nejznámějším turistickým místem s kolekcí Malachi v Chorvatsku. Spolu s bohatou malachovou sbírkou Br. Jure Radic se v muzeu nachází také velmi cenná bylina rostlin - druhy obývající horu Biokovo a další menší paleontologickou sbírku.

 Muzeum krabů a měkkýšů Makarská. Pokud jste přišli do Makarské, důrazně doporučujeme, abyste navštívili Muzeum ryb a krabů "Adriana", který je vítán navštívit hosty z celého světa.

Muzeum je vystaveno druhy, které obývají Jadran, což je vynikající příležitost seznámit se s podmořským světem modré hlubiny našeho moře.Omiš Nachází se u ústí řeky Cetiny, pouhých 21 kilometrů jižně od Splitu, která je vzdálena 25 kilometrů. Omiš je město se zvláštním, velmi příznivým postavením, které mu umožnilo bránit se před útokem v historii, a dnes nabízí hodně pro cestovní ruch a rozvoj města obecně.

Rafting na Cetině kaňonu v Omiši je jistě největší turistickou atrakcí dnes. Samozřejmostí je i letní turistika, koupání na plážích města a požívání restaurací, ale dobrodruzi prostě milují rafting na kaňonu Cetina. Adrenalinový sport přitahuje mnoho z celého světa.Přírodní park Biokovo je jedním z nejznámějších přírodních parků v Chorvatsku. V Chorvatské republice máme registrováno 11 přírodních parků a jednoho přírodního parku Biokovo. Hranice tohoto parku zahrnují oblast stejného horského pohoří - Biokovo. Biokovo se vyznačuje zvláštním krasovým reliéfem a dochází v přirozeném izolovaném prostředí. V parku jsou jeskyně a skály, které jsou zvláště zajímavé pro průzkumníky a dobrodruhy, kteří milují přírodu.

BiokovoNejkrásnější pláže na Makarské riviéřePláž Podraće je malá krásná zátoka obklopená skalami v Brela, která se nachází pod stejnou silnicí v Brela. Jedná se o oblázkovou pláž s jemným přístupem k moři. Je to jedna z nejznámějších pláží v této části našeho pobřeží.

 Pláž Punta Rata je jedním z nejkrásnějších na Makarské riviéře a určitě mezi nejznámější pláže. To jsou docela dost důvodů k návštěvě této pláže při první příležitosti. Pokud jste se rozhodli přijet do malého městečka Brela, trochu na sever od Makarské, určitě přijdete na tuto pláž, abyste viděli z první ruky jakou pláž píšeme. Mnoho svatých portálů nastavuje tuto pláž a uvádí ji na seznam nejkrásnějších pláží na světě. Takže to není jen naše, možná subjektivní myšlení, ale je to světová záležitost.

Hlavní pláž Baska Voda rozhodně zaslouží své jméno. Nachází se podél místního přístavu, který je jednou z nejlépe vybavených pláží na této části pobřeží Jaderského moře. Samotný výhled na pláž je dost prokázat popularitu tohoto místa. Baska Voda z sezóny v sezóně i nadále roste. Velké množství turistů každoročně navštěvuje malé místo, ale počet nových turistů stále roste.

 Oseka Baška Beach Jako většina pláží, které tvoří Makarskou riviéru, je tato pláž z jemného bílého štěrku. Moře má výrazné odstíny modré, specifické pro tuto část pobřeží. Za plážemi rostly velké zelené stromy, mezi nimiž byla vybudována kavárna. Nabídka osvěžujících nápojů na úrovni je, i když samotná pláž je izolovaná. Nejsou tam žádné velké davy, ale nejste sami znovu. Je to skvělé místo pro odpočinek v tichu.

 Bratuš Pláž Baška Voda Tato pláž se nachází na malém místě Bratuš. Je to stejné jméno jako jediné místo a před apartmánovým komplexem je pláž. Pokud jste některým z hostů, určitě se budete těšit na krásné a teplé moře, oblázkovou pláž a příjemný klid. Zvuk vln se slyší jen tady, kromě dětské hry, když hrají.

 Tučepi jsou zvláštním místem na našem pobřeží, plně orientovaným na cestovní ruch a jako takový každý rok hostí velké množství lidí z celého světa. Pláž v centru tohoto městečka je zvláštní. Krásně zdobená pláž je vybavena všemi, co mohou hosté potřebovat. Budeme mít sprchy, přechody, posezení a velkou promenádu po celé pláži. Hosté přicházejí z celého světa a můžeme s jistotou říci, že jsou velmi potěšeni.

 Pláž Podgora Garma Pokud jedete z Tučep do Podgora, před příjezdem projdete u pláže Garma. Pláž je super zdobená, na něm není žádný dav a je zde i restaurace - Bistro Luce. Neváhejte a zaparkujte své auto nebo motorku, ať si užijete koupání nebo chutný skus. Z bistra máte otevřený výhled na pláž a moře v dálce. Terasa objektu je ve stínu, takže jídlo bude naprosto příjemné.

 Hlavní pláž Podgora Pláž se nachází v centru města Podgora, je krásně zdobená a bohatá nabídka. Malé místo nabízí hodně. Hosté budou v místních restauracích vítáni s velkým výběrem zábavních zařízení, kaváren a bohaté kuchyně. V dětském hřišti je vodní park na mořském dně a dospělí si mohou vychutnávat slunce na oblázkové pláži, která je postříkána čistým a mírně teplým mořem. Turistická stezka nad pláží je v přírodním stínu a je vhodná pro příjemné každodenní procházky.

Nejkrásnější pláže jižní DalmáciePláž Vučine Pelješac. Vedle místa Žuljana leží na poloostrově Pelješac velká pláž pod borovým lesem - Vučine. Pláž je izolovaná, je ze štěrku a skrytá v přirozeném stínu vysokých borovic. Je to skvělé pro každého, kdo rád strávil odpočinek v klidu, z velkých davů a hluku. Moře je klidné, příjemně teplé a přístupné po celé délce pláže. Plićak je skvělé místo pro dětskou hru, stejně jako pro příležitostné chlazení z horkého letního slunce. Nicméně, když je slunce příliš teplé, postačí, aby se stoupal do stínu několik kroků. Přijďte na tuto pláž, odpočiňte si a vychutnejte si přirozené zvuky.

 Proizd Korčula. Ostrov Proizd je malý ostrov menší než jeden kilometr čtvereční na severozápadě Korčuly, 4 km od Korčuly. Na ostrově je na jižní straně pouze jedna restaurace a několik krásných zátok s křišťálově čistým mořem. Jedna ze zátok, Donji Bili Bok, je určena pro nudisty a má značku FKK. Ostrov roku 2007 byl chorvatským turistickým sdružením zvolen jako "pláž roku" a britský denní telegraf jej zahrnoval mezi pěti nejkrásnějšími plážemi na Jadranu.

 Pláž Pasjača nebo stará skála Pasjača je místo, které je zdánlivě nezajímavé, ale přesto to může přijít a užít si ji. Kdo miluje přirozené prostředí, trochu soukromí a davy lidí, nechte to na naší pláži a užijte si dovolenou. Pláž je velmi izolovaná, ale stále má malou pěší cestu. Zajímavé je, že jedna část cesty vstupuje do skal v tunelu a končí znovu na strmých skalách obklopujících pláž. Když přijdete na pláž, budete přivítáni malým oblázkem a krásným mořem.

 Pláž Divne Pelješac. Na severní straně poloostrova se nachází Divna na stejné pláži. Před pláží je ostrov s výhledem na moře, stejně jako jachtu zakotvenou v jeho blízkosti. Pláž se dostanete z Duby nebo z jiného malého sídla na Pelješac - Donja Vrućica. V blízkosti této krásné pláže se nachází stejný kemp a kavárna, která vás potěší osvěžujícím nápojem.

 Saplunara Mljet. Na východní straně ostrova Mljet, uprostřed velkého zálivu Saplunara, je krásná písečná pláž, ohraničená hustými borovicovými lesy rozdělena na dvě části pláže - velké a malé pláže Saplunara. Větší pláž se nachází na severu. Z důvodu nedotčené přírody a čistoty moře na pláži, "Modrá vlajka". Pláže jsou písečné a extrémně mělké. Pro všechny plavce, kteří se chtějí skrývat před sluncem, je zde hustý borový les, který poskytuje stín všem. Na pláži si můžete pronajmout slunečníky a lehátka, a tam je hřiště na plážový volejbal.

 Pláž Kremen Pelješac. Potok je malá štěrkovitá pláž s jemným přístupem k moři. Je to částečně ve stínu, v závislosti na věku dne, což je zvláště vhodné pro některé hosty. Chilly je přírodní, s vysokými borovicemi nad pláží, stejně jako skály, které uzavřou pláž na obou stranách.

 Veli žal Dubavica. Pláž Velký Waist - Veli Žal, jak to nazývají místní obyvatelé, je velmi populární a cenově dostupná pláž. Pláž je prostorná, je z tlustějších dlažebních kamenů, je čistá v přírodním prostředí. Ačkoli je to daleko od rezortu, máte pláž na pláži, která rozveselí všechny hosty. Můžete si pronajmout slunečník nebo lehátko a když se vaše slunce stává příliš silným, už jste v stinném baru s několika kroky a vychutnat si výhled na moře. K dispozici je kabina na pláži a přímo u pláže je velké parkoviště pro osobní auta nebo kempování. Navštivte tuto pláž. Nebudou vás zklamat s obsahem nebo krásou.

 Nejkrásnější pláže v okolí MakarskéPláž Zlatni rat Bol Brač. Tato pláž je určitě nejznámějším na celém ostrově a jedním z nejznámějších v Chorvatsku. Pláž Zlatni Rat je výjimečná pro svou postavu, zvláště pokud se na ni dívá ze vzduchu. Je to obchodní značka chorvatského cestovního ruchu a je hlavním detailem mnoha brožur nebo pohlednic. Je to samozřejmě populární a velmi dobře vybavené. Pláž má vše, co potřebuje. Tam se mění kabiny, sprchy a eskorty pro bdělé záchranáře, kteří se postarají o bezpečnost plavce.

 Stiniva Vis Beach Ostrov Vis je možná nejpůsobivější pláž v zálivu Stiniva. Je velmi oblíbený, zejména kvůli vzhledu a skalám, které obklopují tuto pláž. Je málo říct, že skály jsou nepřístupné. Když se podíváte na fotografie, pochopíte, co tím myslíme. Přesto na pláži Stiniva přicházejí lidé, kteří si vychutnávají lezení na těchto vysokých a strmých útesích. Adrenalin je sport pro vzácné, dobře vycvičené a statečné, aby tak něco dělali.

 Lučišća bay beach Hvar je krásná zátoka, která se nachází asi dva kilometry severně od Svety Nedjelje na ostrově Hvar. Pláž je velmi malá a nemůže ubytovat velké množství lidí, ale naštěstí je velmi obtížné dosáhnout, většinou není zaplaveno. Je třeba jezdit na pláž ze Svaté neděle.

Pláž Malá Luka Omiš. Pokud opustíte Omiš, u místa Stanići, uvidíte tuto krásnou pláž s názvem Malá Luka. Je ukrytý v přírodní zeleni a krásně zdobený kamennými zdmi. Little Port je pláž, kde můžete strávit den. Má přirozený stín, krásné a čisté moře a základnu hustých oblázků. Vezměte si s sebou vše, co potřebujete, protože když přijdete na tuto pláž, je obtížné odejít, když je slunce. I když je na pláži stín, nezapomeňte ji chránit pomocí opalovacího krému

Okolí města MakarskéKatedrála Trogir je jednou z nejznámějších památek Trogiru a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Na této budově jsou viditelné styly z románů až po barokní a v něm jsou cenné umělecká díla. Samozřejmě, myslíme na katedrálu svatého Patrika. Lawrence.TrogirV památkově chráněném historickém centru Trogiru je mnoho památek, z nichž jedna je jistě věž Kamenlergo. Věž byla postavena v 15. století a Marin Radoj je zodpovědný za její stavbu. Kdysi to byla vojenská pevnost a dnes byla vymalována na jeviště pro letní koncerty a představení. Z vrcholu je krásný výhled na romantickou atmosféru minulosti. Byl rád, že ho navštíví a všichni rádi přijdou na starou zeď věže.

Omiš Nachází se u ústí řeky Cetiny, pouhých 21 kilometrů jižně od Splitu, která je vzdálena 25 kilometrů. Omiš je město se zvláštním, velmi příznivým postavením, které mu umožnilo bránit se před útokem v historii, a dnes nabízí hodně pro cestovní ruch a rozvoj města obecně.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala