Ideální teplota moře a bazén pro plavání

# Ideální teplota moře a bazén pro plavání

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
18.06.2018. 11:53 dodajeRezerviraj.hr

Pravděpodobně jste sledovali tolikrát, že někteří sportovci, jako je Ivica Kostelic nebo Mirko Filipovic, jsou ponořeni do zamrzlých jezer a zajímají se, jak mohou. Někteří lidé mohou snášet mnohem chladnější teploty než ostatní. Lidé se dokonce aklimatizují na plavání v Arktidě na krátkou chvíli. Ale v žádném případě to nezkoušejte. Špičkoví atleti a lidé, kteří se na takové podmínky postupně připravují, si to mohou vzít na pár minut, pro zbytek by zřejmě vstup do zamrzlého jezera byl rychlou a bolestivou smrtí.

Studená voda může zabít za méně než minutu. Je to vlastně tak nebezpečné zabíjet lidi na pár vteřin, někdy i dříve, než se vznáší na povrchu. Po dvou hodinách při teplotě vody 15 ° C se vaše riziko omdlení a umírání zvýší na 50%. Když je voda studená, vaše tělo posílá do svého jádra více krve - od svalů ve vašich končetinách, které používáte k plavání. Můžete si vzít studenou vodu více času při nošení mokrého obleku a čepice. Například americký triatlon umožňuje závodníkům nosit mokrý oblek ve vodě, který je chladnější než 25 stupňů. Níže vidíte index teploty koupání v moři.

Teplota vody v bazénech a pro sportovceSvětová zdravotnická organizace navrhuje specifickou teplotu vody v bazénu. Mladší děti a starší lidé obvykle potřebují teplejší teplotu 28 až 34 stupňů a komfortní teplota bazénu je 27 až 31 stupňů. Pokud jste plavání jako sportovec, doporučujeme studené teploty 25 až 28 stupňů.Temperatura mora za kupanje

Londýnský olympijský bazén 2012 vyvolal několik otázek, když letní teplo způsobilo teplotu bazénu 32 stupňů Celsia.

Pro rychlost plavání jsou optimální teploty mírně teplejší, když jsou teploty bazénu teplejší, to umožňuje sportovním orgánům provádět maximální vytrvalost, aniž by způsobily otřesy v systému, i když příliš horké mohou být nebezpečné. Pokud je teplota vody příliš horká, zachycení tělesného tepla může způsobit svalové křeče, které mohou být smrtící, protože plavec si vždy neuvědomuje, že dochází k nadměrnému namáhání.Co se děje ve studené vodě?Hypothermia, subnormální tělesná teplota, může nastat při chladných nebo mírných teplotách. I v létě může dlouhodobé ponoření do teplot vody pod 21 ° C způsobit podchlazení, pokud je v moři příliš dlouho. Tělo rychle přenáší teplo na studenou vodu a chlazená krev může zničit srdce a mozek. Plavání výrazně zvýší tepelné ztráty a může omezit váš dosah na méně než půl míle.

pogodna temperatura mora za kupanje

Index teploty mořePřinášíme vám index, který slouží jako doporučení a průvodce úrovní komfortu při plavání v moři. To je jen vodítko a záleží na osobě osoby, každý musí posoudit, jak dlouho může zůstat v moři a jaká je optimální teplota koupání pro ni.

Jaká teplota musí být vhodná pro plaváníTeplota vody musí být nižší než 0 ° C

Teplota moře pod nulou je pouze nejstatečnější a fyzicky nejschopnější osobou. Před rozbitím budete pravděpodobně muset narazit na povrch svahu moře. V tomto případě dochází k velmi rychlé smrti, pokud nejste vyškoleni ve speciálním neprůstřelném oddělení.

Teplota vody musí být nižší než 8 ° C

Pro plavání je to považováno za velmi chladné, hypotermie se vyskytuje několik minut a určitě zemře.

Teplota vody musí být nižší než 13 ° C

Pocit ve vodě je velmi chladný a nejrozšířenější z nás bude pociťovat nepohodlí v krátkodobém horizontu.

Teplota vody musí být nižší než 16 ° C

Velmi chladné plavecké moře neohrožuje lidský život, pokud v tomto moři nestrávíte příliš mnoho času.

Teplota vody musí být nižší než 19 ° C

Relativně přijatelná teplota vody ke koupání. 10-20 minut ve vodě je ideální, při delším běhu se objeví pocit chladu.

Teplota vody musí být nižší než 22 ° C

Relativně teplé moře a mělo by být přijatelné pro většinu plavců, i když někteří lidé, zejména starší lidé, budou stále cítit pocit chladného moře.

Teplota vody pod 26 ° C (79 ° F)

Pro plavání je to považováno za teplé moře a budou se těšit všichni, dokonce i ti, kteří by jinak naznačovali, že voda je „studená“ pro plavání.

Teplota moře je rovna nebo vyšší než 26 ° C

Plavání v tomto je považováno za velmi teplé a přijatelné pro každého. Při této teplotě můžete dlouhodobě zůstat ve vodě aktivní bez jakéhokoliv pocitu nepohodlí.

Teplota moře je 30 ° C nebo vyšší

Velmi teplé moře, tyto teploty moře málokdy dosahují. Při takových teplotách v moři je obtížné je osvěžit.

Nejvyšší zaznamenané teploty moře ve SplituNejteplejší teplota ve Splitu byla měřena v roce 1968, kdy byla měřena na 28,6 stupňů a nejchladnější moře bylo v červenci od 17,8, 1975.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala