Co koupit jako suvenýr v Zadaru v Chorvatsku

# Co koupit jako suvenýr v Zadaru v Chorvatsku

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
Zadar
27.08.2019. 23:42 dodaje

Bydlíte v Zadaru a zajímá vás, co si vzít domů jako suvenýry z tohoto krásného dalmatského města na pobřeží Jaderského moře. Snažili jsme se prozkoumat, co bylo nejlepší přinést domů jako suvenýr ze Zadaru. Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme zjistit, proč je Zadar rozpoznatelný a co ho odlišuje od zbytku Chorvatska a dalších měst na Jadranu.

Zadar je město plné historických a kulturních památek, které se nachází někde uprostřed pobřeží Jaderského moře. Kombinace přírodních zdrojů, historického dědictví, moderní kultury a četných zařízení a aktivit nabízených Zadarským regionem je jedinečná.


Jaké suvenýry koupit v Zadaru - Suvenýry z oblasti ZadaruZadarské suvenýry nakupující v Zadaru nakupují vše darovanéKostel sv. Donat v Zadaru - nejznámější budova v Zadaru a symbol města. Pochází ze středověku. Díky své výrazné podobě je jedním z nejvýznamnějších svého druhu v Evropě. V létě se večer pořádají zajímavé aktivity poblíž kostela, kavárny, stánky s občerstvením, suvenýry a zadarská promenáda. Prostor kostela slouží k různým hudebním programům, vstup do kostela je zpoplatněn 20 kn pro dospělé, děti zdarma. Ideální místo pro fotografování ze Zadaru.Suvenýry na téma Kostel sv. Donat Zadar

Zadar suveniri što kupiti

Likér Maraschino - Maraschino je název likéru vyrobeného z třešně Maraschino, jehož recepturu poprvé vymysleli farmaceuti dominikánského kláštera v Zadaru na začátku 16. století. Tento alkoholický nápoj je jedním ze symbolů města Zadar. V 18. století se v Zadaru rozvinula průmyslová výroba maraschines a po moři dosáhla všech důležitých evropských a světových přístavů a dvorů. Tento nápoj byl oblíbeným nápojem francouzského dobyvatele Napoleona Bonaparta a byl podáván na poslední titanské plavbě. Láhev tradičního proutěného likéru Maraschino je na seznamu autentických chorvatských suvenýrů chorvatským turistickým sdružením od roku 1999.

Maraschino vyrábí nejen likéry a lihoviny, ale také džusy. Podívejte se na všechny produkty na jejich oficiálních stránkách https://maraska.hr/en/products/ 


Liker maraschino maraška Zadar

Sýr Pag - Tento typ sýra se vyrábí na ostrově Pag v Zadaru a jednom z nejznámějších sýrů na světě. Sýr má specifickou a jedinečnou chuť a je vyroben z mléka ovcí Pag. Ovce Pag jsou specifické díky ostrovu Pag, který nemá téměř žádnou vegetaci. Když se podíváte na ostrov Pag na mapě, uvidíte pouze kámen. Vzhledem k nedostatku vegetace jedí Pag ovce většinou jen aromatické byliny, které jsou v zimě soleny mořskou solí postříkanou boraxem. Z tohoto důvodu jsou maso a sýr Pagu ovcí specifické chuti a nelze je najít nikde na světě.Paški sir zadarska regija suvenir

Pag krajky - také z ostrova Pag, je to jeden ze symbolů Zadarského regionu. Pag krajka je ručně vyráběná a její výroba trvá dlouho.


čipka Nin, Pag, Vir, Zaton

Replika starožitného skla - V muzeu starověkého skla v Zadaru si můžete koupit suvenýry, které jsou replikami starožitného skla. Muzeum starověkého skla v Zadaru neustále obohacuje nabídku suvenýrů z vlastní dílny na výrobu jedinečných skleněných předmětů. Jedná se o ručně vyráběné repliky skleněných předmětů podle starodávných vzorů, přítomných přibližně ve 20 formách.Suvenýry a repliky archeologického muzea v Zadaru - Podobně jako muzeum starověkého skla, muzeum a suvenýry pro archeologické muzeum v Zadaru vyrábí své suvenýry a repliky archeologických předmětů z umělého kamene a keramiky.

Zadar Barge - Ve 14. století byli obyvatelé Zadaru slavní výrobou lodí, kterými přepravovali lidi nebo náklad v městském přístavu. Zadarské lodě jsou stále jedním z ochranných symbolů města Zadar a turistům jsou nabízeny keramické suvenýry.

barka barkajol zadar souvenir

Levandule - Levandule je voňavá okrasná rostlina, která je v Dalmácii velmi běžná jako trvalka ve Středozemním moři. Ačkoli skromné požadavky, kvetou bohatě a po dlouhou dobu s krásnou vůní, dává zahradě zvláštní vibraci, protože přitahuje mnoho motýlů, čmeláků a včel. V Dalmácii je levandule často používána místo průmyslových vůní a jako dekorace. V mnoha obchodech se suvenýry se tato rostlina prodává v malých pytlích jako suvenýr. Obchody se suvenýry v ZadaruObchody se suvenýry jsou běžnou událostí v turistickém městě, jako je Zadar, nacházejí se téměř v každém okamžiku. Zde jsou některé z vrcholů, kde můžete hledat rozpoznatelné věci, které můžete dělat v Zadaru.

Ars Natura Zadar

Adresa: Široka 24, 23000, ZadarObchod s vysoce kvalitními bylinnými, ručně vyráběnými a kosmetickými výrobky. Ručně vyráběné a autentické suvenýry, které v jiných obchodech nenajdete, o něco dražší, ale rozhodně to stojí za to. Ars Natura se nachází na dvou místech na zadarském poloostrově, oba poblíž Donatu.Souvenir shop zadar suvenirnica ars natura

Natura Zara - autentické chorvatské produkty

Adresa: Ul. 5-7 ul. Brne Krnarutica, 23000, Zadar (poloostrov)

Natura Zadar je rodinná společnost založená v roce 2017 s cílem reprezentovat autentické chorvatské produkty originální kvality. Najdete zde místní vína, med, brandy, likéry, olivový olej, lanýže, džemy a různé pochoutky. Všechny produkty jsou ekologického původu.

Roztomilý malý obchod s místními produkty. Olivový olej pochází z rodiny majitele a vysvětlí původ produktů, které prodává. Spravedlivé ceny a dobrá kvalita. Není to typický obchod se suvenýry, ale skrytý drahokam!

Velký výběr místních vín, olivového oleje, medu a dalších lahůdek. Majitelé a zaměstnanci jsou velmi přátelští a nápomocní a vždycky si udělají čas na představení jednotlivých produktů, vysvětlení jejich původu a zvláštností.


natura zadarObchody a nákupní centra v Zadaru

Zadar je největší město v severní Dalmácii a je nákupním centrem, takže nabízí skvělé obchodní příležitosti. Několik míst ve městě vyniká.

Poloostrov Zadar - místo, kam cestuje většina turistů. Celý poloostrov je ve skutečnosti skanzen. Kulturní památky obklopují velké množství obchodů, obchodů se suvenýry a známých značek v úzkých staletých ulicích.
SuperNova Zadar - největší nákupní centrum v Zadaru, se nachází na okraji města na cestě k Murvici. S rozlohou 68 000 metrů čtverečních je jedním z největších středisek v Dalmácii.

Adresa: Ul. Akce Maslenica 1, 23000, Zadar


Super nova trgovina zadar

Rybí trh a Zelený trh v Zadaru - nachází se na poloostrově v Zadaru na stejné adrese. Rybí trh se nachází uvnitř městských hradeb, zatímco trh je mimo hradby. Zde najdete čerstvé ryby, ovoce, zeleninu a další produkty z oblasti Zadaru.ribarnica fish market zadar

Zelena tržnica zadar

Ať už jste v Zadaru nebo okolních městech, ostrovech nebo městech, jako je Bibinje, ostrov Vir, Dugi otok, Pasman, Nin, Biograd na moru, Pag - Novalja, Vodice ... Doufáme, že vám naše návrhy pomohou najít něco pro sebe, které vám připomene váš pobyt v Zadaru.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala