Nejkrásnější pláže na ostrově Korčula v Chorvatsku

# Nejkrásnější pláže na ostrově Korčula v Chorvatsku

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejkrásnějších pláží na ostrově Korčula s velkým počtem snímků pro každou pláž, popis a umístění. Více informací o každé pláži najdete kliknutím na odkaz pod obrázky každé pláže.

Pláže na Korčulu uspořádané podle krásyPláž Samograd Bay se nachází na severovýchodní straně ostrova Korčula nedaleko města Racisce, pouhých 500 metrů od zátoky Vaja. Tato krásná štěrková zátoka je spojena silnicí Racisce, od které je asi 2 km daleko. Cesta k pláži je úzká a skalnatá a může způsobit malý problém, ale tato krásná pláž stojí za námahu, ideální místo pro každého, kdo hledá klid v nedotčené přírodě.

 Proizd je malý ostrov menší než jeden kilometr čtvereční na severozápadě Korčuly, 4 km od Korčuly. Na ostrově je na jižní straně jen jedna restaurace a několik krásných zátok s křišťálově čistým mořem. Jedna ze zátok, Donji Bili Bok, je pro nudisty a má značku FKK. Ostrov roku 2007 byl Chorvatskou agenturou pro cestovní ruch zvolen jako "pláž roku" a britský Daily Telegraf jej zahrnoval mezi pěti nejkrásnějšími plážemi na Jadranu.

 Pláž Vaja se nachází na severovýchodní straně ostrova Korčula u Racisce. Pláž vede k pláži spojující Račišće a štěrkovou zátoku Vaja, která je vzdálena 10 minut od centra. Sjíždění na pláž není poměrně snadné, protože na skalách je strmá část, ale krása této zátoky rozhodně zaslouží jen málo úsilí.

 Pláž Bačva, Pupnat Korčula - Tato pláž se nachází v malé odlehlé zátoce na jižním pobřeží ostrova Korčula, poblíž Pupnati Luka, asi 13 km od města Korčula, těsně před vstupem do vesnice Pupnat. Krásná oblázková pláž je jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Korčula. Pláž vás vede asi kilometr dlouhou, úzkou silnicí na silnici D118.

 Pláž Vela Pržina se nachází na jižní straně ostrova Korčula v Lumbardě a patří k nejkrásnějším plážím na ostrově. Pláž je písečná s mělkým dnem, takže je vhodná pro rodiny s dětmi. Pržina stojí před otevřeným mořem s výhledem na ostrov Lastovo a národní park Mljet. Na pláži je také malý bar, který se také nazývá Pržina, v blízkosti pláže je také rychlé občerstvení, toaleta, lehátka a parkoviště.

 Pláž Samograd Bay se nachází na severovýchodní straně ostrova Korčula v obci Babina. Je to krásná malá zátoka vedle hotelu Alavia. Pláž je v poměrně neobývané části ostrova, první osady jsou několik kilometrů od Prigradice na severu a Racisce na jihu, takže na pláži ani během sezóny není příliš mnoho davů.

Pláž Istruga je malá písčitá pláž, která se nachází v stejnojmenném zálivu v Brně na ostrově Korčula. Základna pláže je vyrobena z bahna, které je považováno za léčivo, mnoho z nich pochází ze zdravotních důvodů. Pláž je extrémně mělká a obklopena třemi stranami borovicovými lesy, takže je velmi oblíbená. Nedaleko pláže se nachází sportovní a rekreační centrum se 2 tenisovými kurty, plaveckým kurtem, plážovým volejbelem a stolními tenisovými stoly. Můžete se podívat na zbytek nabídky v Brně, která je pár set metrů od pláže.

 Velké a malé hloupé ostrovy Kromě ostrovů Korčula - Stupe jsou ostrovy ve východní části souostroví Korčula, na půli cesty mezi Pelješacem a Korčulou a jsou oblíbenou destinací pro naturisty. Ostrov Great Stupa je v nejširší části své délky pouhých 100 metrů a je mnohem větší než Malý Stupa. Na větším ostrově najdete hospůdek, kde si můžete vychutnat autentické pokrmy a nápoje. Malý ostrov je téměř úplně skalnatý a je ideální pro skok do moře. Větší ostrov má malou oblázkovou pláž a několik velkých hladkých ploch vhodných k opalování. Pláž na severním pobřeží ostrova má výhled na kanál, Orebič a Pelješac.

 Badija je největší ostrov nedaleko Korčuly, který se nachází na jižní straně Lumbardy, pouhých 15 minut lodí z Korčuly. Lodní linky jsou pravidelné a časté a můžete také přijet soukromou lodí a prozkoumat mnoho skrytých míst podél pobřeží. Badija je oblíbeným rekreačním místem pro hosty z Korčuly a ideálním místem k odpočinku v přírodě a čistém moři. Ostrov je proslulý krásným františkánským klášterem Nanebevzetí Panny Marie, který je v službách cestovního ruchu, aby mohl pronajmout pokoje v něm. (více na badija.hr). Spolu s klášterem je jediným stavitelem na ostrově rezidenční a kavárna na pobřeží.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala