Bibinje a okolí, co vidět a vidět

# Bibinje a okolí, co vidět a vidět

Sjeverna dalmacija

Bibinje

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Bibinje je místem asi 4 000 trvalých obyvatel pár kilometrů jižně od Zadaru a Zadar je rozdělen pouze do přístavu Gaženica. Okamžitě po Bibinje směrem na jih pokračuje místo Sukošan, mezi marinou D-Marin, která je největším marinou na Jadranu a částečně na území obce Bibinje a další Sukosan. Bibinjci se zabývají zemědělstvím a rybolovem již od dávných dob, ale v posledních letech se obrátili na cestovní ruch, který je nyní hlavní činností tohoto místa.

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste na dovolené v Bibinje nebo na okolních místech, stejně jako v oblasti Severní Dalmácie a návrhy na to, co dělat v Bibinje.

Bibinje znamenitosti što vidjeti

Bibinje co vidětKostel sv. Reky Bibinje - Sveti Roko je patronem Bibinje a kostel sv. Roka je symbolem Bibinje. Hlavním rysem kostela je kamenná zvonice se dvěma zvonky směřujícími na západ. V interiéru jsou typické barokní mramorové oltáře. Kostel byl poprvé uveden v roce 1673. kdy byl obnoven po velkém tureckém útoku. Nejstarší dochovaný oltář pochází z roku 1680, který se zachoval až do druhé světové války, a dnes zůstává jen zlomek. Dnešní hlavní oltář je dílem mistra Michieje Coste postavené v roce 1768.

Portus Beach Club se nachází v přístavu D-marin, který je největším marinou v Jaderském moři a nachází se mezi Bibinje a Sukošan. Pláž byla restrukturalizována v roce 2016 a hodnota investice činila 6,5 milionu EUR na pláž a celkem bylo 25 milionů EUR investováno skupinou Doğuş v Marina. Na pláži je luxusní restaurace, která nabízí středomořské speciality a bar, který se koná pozdě do pozdních hodin.

Bibinje plážePláž Punta Rožica Bibinje - jedna z hlavních pláží v Bibinje - pláž Punta Rozica Bibinje, získala od uplynulé sezóny zcela nový vzhled. Je zařízený a vybaven potřebnými rekvizitami. Pláž má všechno, co plavec potřebuje, a hlubiny moře nazývají šikovnější hodit do vody a ponořit se. Na hranici s mořem je pláž písčitá, ale místo pro opalování a odpočinek je kompletně zdobeno konstrukční konstrukcí, která pouze usnadní plavcům, aby usnadnili přistání na zemi.

Plaža beach Punta rožica BibinjePláž Punta Bibinje - Pokud jste na cestě k Jelené riviéře a dosáhnete na samém konci, bude další pláž v Bibinje. Jedná se o pláž Punta, na malém poloostrově, který tvoří záliv s břehem, přesněji úkryt lodí v přístavu. Pláž není izolovaná, což znamená, že máte spoustu možností pro odpočinek, odpočinek nebo posezení v místní kavárně a osvěžte se nápojem. Nedaleko se nachází mnoho klubů, které pracují pozdě v noci, vhodné pro hosty pobývající na několik dní. Na pláži je plážový bar Bibano.

Plaža Punta BibinjePláž Karabani - délka osady Karabani v Bibinje je krásná promenáda s pláží v jedné části. Jak je vidět na fotkách, pláž se nachází v obývané oblasti a je oblíbená. Za pláží je řada již rozrostlých stromů. Podél moře je pláž vybudována z oblázků, zatímco část podkladu je betonována a pokrytá kamenem na boku. Jedná se o skvělou pláž na opalování, s příležitostným koupáním, zvláště pokud jste ubytovaným v nějakém blízkém ubytování.

Pláž Šulterovo nebo Šulterova vala se nachází mezi pláží Na raftu, která se nachází u zátoky Jaz, která je letním centrem místa a na druhé straně pláže Karabani, pokud míříte směrem na Zadar. Pláž je oblázková a betonová a po několika metrech vstoupíte do písečného moře. Podél pláže jsou stromy, které poskytují v létě stín pro všechny plavce, kteří se chtějí vyhnout slunci. Chcete-li obnovit nejbližší kavárnu, najdete na plážích Škaljica a Karabani pouze sto metrů na jih nebo na sever a restaurace se nachází ve staré vesnici, 5 minut chůze od pláže.

Plaža Šultarevo BibinjeSkateboarding Beach - Tato pláž se skrývá na křižovatce Alfred Lisice Beach a Špirin Street. Pláž je vyrobena ze štěrku, která se nachází v obývané části Bibinje, nejblíže ke středu všech pláží, podél mezery na hranici jedné strany. Pláž je pěkně zdobená a palmy jsou zasazeny mezi ulicemi, které ji obklopují.

Plaža Škaljica BibinjePláž Lipauska Bibinje - Tato pláž se nachází na výjezdu z Bibinje směrem na Zadar. Pláž je v některých částech kamenná, ale nachází se také v podloží s nízkým plevelem. Zelená část pláže je v přirozeném stínu, zatímco můžete opalovat na oblázkové pláži. K dispozici je dětské hřiště na pláži s tobogánem, který děti milují.

Plaža Lipauska BibinjeNárodní parky a přírodní parky v okolíNárodní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních a je tvořena většími a menšími ostrovy a skalami, které vystupují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Přestože je Kornati na prvním místě pouštním a velmi izolovaným místem, tento park je bohatý na přírodní a kulturní bohatství. Také je živočišný a rostlinný svět stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvláštní rozdíly jsou svislé útesy, obrácené k otevřenému moři, tzv. Koruna. Jedná se o jakýsi fenomén Kornati a stanoviště jsou vzácnými druhy rostlin a živočichů. Krásy se vyznačují především přirozenou rozmanitostí a mohutnou siluetou tohoto ostrova. Kulturní dědictví jen doplní krásu Kornati a nabídne jednu speciální nabídku těm, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických agentur v Vodice.

Nacionalni park KornatiNárodní park Krka, proslulý svými velkolepými vodopády, se nachází nedaleko města Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrů odtud. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jedním z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které by mohly vidět v mnoha velkých městech.

KrkaPřírodní park Vrana - Jezero se nachází mezi dvěma historickými městy Zadar a Šibenik. Vranské jezero spolu s okolím bylo v roce 1999 vyhlášeno přírodním parkem. To bylo způsobeno přetékáním krasového pole výskytem kryptoskopie. Vranské jezero doplňuje několik přírodních menších pramenů. V této oblasti existuje mnoho vzácných ptáků. Jezero je bohaté na sladkovodní ryby a je proto pro rybáři sportovním rájem. Zvláště cenný je obyvatelé podmořského podsvětí (Scardinius erythrophtalamus), který považujeme za chorvatské pouze v tomto jezeře.

Vodice i okolica što posjetitiNárodní park Paklenica, asi 70 kilometrů od Vodice. Po vyhlášení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvatsku. To bylo prohlášeno za národní park od roku 1949, přesněji 19. října 1949. Paklenica byla prohlášena za park a několik měsíců po Národním parku Plitvických jezer.

Dne 7. července 2017 byl Národní park Paklenica zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO v Evropě jako součást společného dědictví 13 zemí nazývaných "Bukové lesy v Karpatech a dalších oblastech Evropy". Určitě stojí za zmínku skutečnost, že park je bohatý na rostlinné druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazněny lesnické komunity. Lesy jsou tvořeny černým borovice (Pinus nigra), jehož pryskyřice "Paklina" je Paklenica a jeho jméno.

ZadarZadarská katedrála - Zadarska katedrála sv. Stošije nebo Anastasie je třílodní románská budova. Je také největším kostelem v Dalmácii.

Byl postaven ve dvou příležitostech, ve 12. a 13. století, se zachovalými staršími 9. a 11. stoletím, které vyrostly na místě raně křesťanské baziliky. Počátky stavby katedrály v Zadaru se datují do dalekosáhlé historie ve 4. nebo 5. století.

Sarkofág se sílami sv. Stošije vytvořil biskup Zadar Donat. Uchovává se v katedrále na oltáři v severní apsidě nebo v levém trávníku kostela. V listopadu 1202 město Zadar, po obléhání, dobyl a zničil Benátčany pomocí Knights IV. křižácké vojsko, když katedrála byla vážně poškozena. Rekonstrukce katedrály trvala v průběhu 13. století a po dokončení jeho restaurování byla 27. května 1285 opět věnována arcibiskupem Lovrem Periandarem.

Kostel sv. Donata Zadar Tento kostel Zadaru je také známkou města a patří k nejslavnějším a nejvýznamnějším evropským předrománským kostelům.

Původně byl věnován Nejsvětější Trojici a z 15. století se současným jménem, pojmenovaným podle zadarského biskupa Donata, který zahájil stavbu. Kostel má neobvyklý cylindrický tvar s dvojitým vnitřním prostorem, což je důvod, proč stojí s jeho originalitou a jedinečností. Některé vzory jsme nespojili s konstrukcí a jen některé z nich byly propojeny s křtitelem Carly Veliky nebo s kostelem sv. Vitalea v Ravenně. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozůstatky římského fóra v jeho základech, velkolepý z hlediska jeho doby výstavby. Dnes je kostel je místem pro hudební večery v Donátu, kvůli jeho vynikajícím akustickým rysům a kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti sakrální funkce.

Donat ZadarDobrý den slunce Zadar Pozdrav slunce je instalace architekta Nikola Bašić, který se nachází v přístavu Zadaru v kamenné dlažbě nábřeží města. Zadarské panství se stalo turistickou atrakcí a je oblíbeným místem pro shromažďování mnoha laiků i hostů přijíždějících do Zadaru. Pohled z břehu potěší všechno, co projde, zejména ve večerních hodinách, kdy slunce spadne, a světelné efekty začínají v instalaci.

Pozdrav SuncuZadar - Národní náměstí Národní náměstí v Zadaru je zdobeno mnoha historickými budovami, mezi kterými je krásný kostel sv.

Předrománský kostel byl krásně zachován po dlouhou dobu své existence. Dnes zdobí část náměstí a obohacuje ji nabídkou - historickou i kulturní. Ve východní části náměstí byl Ghirardini palác postaven v románském stylu s balkonem renesančního stylu z 15. století.

Roman Forum Zadar Římské fórum v Zadaru je největší oblastí svého druhu na východní straně Jadranu. Zakladatelem fóra bylo první římské auto Augustin. Důkazem toho jsou dva nápisy z kamene pocházející z 3. století, kdy byla dokončena výstavba fóra. Povrchové fórum v Zadaru zaujímá 90 × 45 metrů, ale časem se změnilo.

Římské fórum bylo po určitou dobu uzavřeno v rámci galerií na podlaze. Bohužel dnes dochází pouze k původnímu chodníku a schodišťům ak dvěma ozdobným monumentálním pilířům, z nichž jeden je na původním místě. Zajímavé je, že sloužil jako stožár hanby v jediném období, o čemž svědčí řetězy z tohoto období.

Rimski forum ZadarMěsto Biograd na moru - se nachází v severní Dalmácii, 28 km jižně od Zadaru. Jedna část je město postavené na poloostrově, zatímco jiné jsou rozloženy na pevnině. Biograd na Moru dnes představuje centrum riviéry, které zahrnuje St. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane a Dragas. Tam jsou také osady na ostrově Pašman Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljane, Banj a Ždrelac a Vrgada na ostrově stejného jména.

Biograd na moru što vidjeti i posjetiti okolica

Pláže v okolí BibinjePláž Kolovare Zadar je městská pláž a táhne se po stejné ulici v Zadaru. Vzhledem k bohaté historii města a skutečnosti, že pláž je v centru města, vedle starého jádra města se nachází mnoho starých budov kolem pláže. Na severní straně má tato pláž staré hradby, ale na jih se pláž blíží k přírodnímu prostředí a malý les, který připomíná keř. Nedaleko této pláže se nachází malá pláž Karma mezi bary Popaj a Portos a pokud budete pokračovat po promenádě Arbana po dobu 10 minut, přijdete do Podbrigu Arbanasi a Punta Bajlo.

Plaža Kolovare ZadarPlážový ráj pro děti - tato pláž je nejznámější pláž v Sukošan. Pokud se podíváte na naše fotky, je snadné zjistit, proč tomu tak je. Dětská rajová pláž doslova překypuje obsahem pro děti, ale také pro dospělé. Velké množství cateringových zařízení poskytuje špičkové služby a místo, odkud si můžete vychutnat drink a sledovat děti, které se ve vodě baví. Tam jsou dětské krokve, různé nafukovací rekvizity a další vodní hry, které budou obsazovat je, zatímco si užívat a nebojte se, že se nudí.

Dječji raj sukošanPláž Kraljičina Nin - Pokud jedete z Nin na ostrov Vir, na pravé straně máte malou osadu, která ukrývá tuto krásnou písečnou pláž. Pláž Kraljičina se nachází za malou vozovkou na ulici Put Skril a navzdory tomu, že je v letovisku, tato pláž stále nabízí naprosto přirozenou atmosféru. Moře je mělké, velmi vhodné pro dětské hry, hraní piktogramů nebo jiné vodní sporty.

Kraljičina plaža NinDrazica Beach je hlavní pláž v Biogradu na moři nedaleko pláže Soline, která pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a začíná hotely Ilirija a Jadran. Pláž se nachází podél borovicových lesů po celé délce, takže stín je zajištěn všemi návštěvníky. Na pláži je promenáda, kde je široká nabídka obsahu s nejrůznějšími nabídkami, takže téměř nic nemůžete najít na delších těchto promenádách. K dispozici jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

Dražica Biograd na moru beachPine Pakoštane Beach se nachází poblíž Pine Beach Pakostane Resort a je oblíbeným místem pro všechny hosty resortu, stejně jako další hosty, stejně jako hosté pro svou krásu a rozmanitost. Středem této pláže je malá písčitá zátoka, která je naprosto přirozená a je skutečnou atrakcí. Kolem písečného zálivu je převážně skalnatá oblast, části a štěrk, které jsou dohromady v borovém lese, který vede až k moři a poskytuje stín pro všechny hosty.

Plaža Pine PakoštanePláž Oasis of Peace se nachází v Drage nedaleko Biogradu. Pláž je většinou oblázková a část pláže je skalnatá a skalnatá. Pláž se nachází hned vedle tábora Oasis of Peace. Pláž vede směrem k pláži z vesnice a do centra je 10 minut chůze na promenádě. Pláž je bohatá na borovice a stín je zajištěn pro všechny hosty.

Plaža Oaza Mira DrageBlue Beach Vodice se nachází na výjezdu z Vodice směrem na Tribunj a je jedním z hlavních lázní pro průvodce a jeho hosty. Pláž je bohatá na zábavu a gastronomii. Blízké jsou kavárny Bamboo Beach Bar, restaurace Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a různé stánky se zmrzlinou, fritules, paláce, nápoje ... Tato pláž má dobře vybavenou rampu pro snadnější přístup zdravotně postiženým a starším k moři. Základna je oblázková a u vchodu a moře v některých částech prochází do písečné a je ideální pro malé děti a tam jsou betonové šestiúhelníky, které jsou vhodné pro skoky do moře.

Co navštívit v Bibinje a jeho okolíZábavní park Mirnovec je zábavní park poblíž Biogradu na moru, který poprvé otevřel své brány 3. srpna 2017 a je prvním v Chorvatsku a jeho okolí. Biograd Park je největší investice v zábavním průmyslu v Chorvatsku v hodnotě 12 milionů eur a investorem je Mirnovec, který je slavnější svou pyrotechnikou. Rozkládá se na ploše 45 tisíc metrů čtverečních. Park se nachází na ideálním místě na jadranské dálnici a je viditelný pro všechny kolemjdoucí.

Fun park MirnovecDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Toto krásné prostředí je jen pár kroků od moře v turistickém letovisku Solaris v Šibeniku, kde se zde konají různé akce a akce.

Zde můžete zažít dalmatské a dalmatské zvyky z některých časných časů. Chcete-li vidět, jak se domy jednou podívaly, jak byly postaveny a jak byly zdobeny uvnitř, navštivte Etno vesnici a zjistěte vše o tom.

Etno selo SolarisVodice - Vodice jsou menší budovy poblíž Šibeniku, s výhledem na ostrov Prvić. Přestože jsou to malé město, Vodice je významnou turistickou destinací pro celý region. Vodice je dnes turistickým centrem, které každoročně navštěvuje impozantní počet hostů. Naštěstí je počet ubytovacích kapacit uspokojivý, ale každoročně se staví nové budovy kvůli rostoucímu zájmu o vodní dovolenou. Gradic je známý svou živou, různorodou turistickou nabídkou a přátelskými hostiteli. Především zde jsou mladí lidé a páry, ale také starší lidé a rodiny s dětmi. Město nabízí hodně a nabídka je pestrá, takže každý může najít něco, co dělat. Nacházejí se na pobřeží, v širokém zálivu, jen několik kilometrů severozápadně od Šibeniku.

VodiceSolaris Šibenik je hotelové turistické středisko, které se skládá z 5 velkých hotelů a velkého počtu karavanů a bungalovů, asi 5 km od centra Šibeniku. Středisko je plné obsahu pro dospělé a dětské atrakce. Neexistuje téměř žádný obsah, který zákazník může chtít nabídnout ve společnosti Solaris, od stravování, zábavy, sportovních aktivit a obsahu dětí.

Solaris ŠibenikKatedrála Šibenik - Tato budova je zajímavá a nápadná, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnoho lidí se ponoří do tohoto zařízení a dívá se na ně s očima odborníků nebo návštěvníky, kteří milují historii a starou budovu. Šibenikova katedrála je rozhodně nejdůležitějším architektonickým úspěchem z 15. až 16. století na území Chorvatska. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města. Katedrála byla dokončena v roce 1536 a v roce 1555 byl biskupem Ivan Lucija Štafilić. Po důkladné rekonstrukci v 19. století byla katedrála znovu věnována v roce 1860.

Kvůli výjimečným hodnotám byla katedrála Šibenik v roce 2000 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála byla postavena na jižní straně centrálního starého náměstí, na místě románského kostela sv. James. Stavba brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

Šibenska katedralaNejkrásnější pláže v okolí Bibinje a oblasti Severní DalmácieSakarun je písečná pláž asi 800 metrů dlouhá. Nachází se na severozápadní straně města Dugi otok a s výhledem na jižní Jadranské moře vás okouzlí všichni hosté, kteří chtějí nezapomenutelné chvíle ve skutečném přírodním prostředí. Přestože pláž je mělká, až po několika metrech hloubky dosahuje v průměru 10 metrů. Zvláštnost této pláže a barvy moře, které ji páchají, dávají jemný písek, zatímco na pobřeží je tlustší oblázky, tzv. Kamenné oblázky. Pláž je obklopena borovicemi, které svým hostům poskytují přirozený stín. Na pláži Sakarun najdete tři stravovací zařízení s možností výběru jídel a nápojů. Kromě přírodního stínu můžete v případě potřeby bezplatně pronajmout slunečníky vyrobené z plátna, které dokonale zapadají do přirozeného prostředí pláže.

SakarunPláž Kraljičina Nin Pokud jedete z Nin na ostrov Vir, napravo máte malou vesnici, která skrývá tuto krásnou písečnou pláž. Pláž Kraljičina se nachází za malou vozovkou na ulici Put Skril a navzdory tomu, že je v letovisku, tato pláž stále nabízí naprosto přirozenou atmosféru. Moře je mělké, velmi vhodné pro dětské hry, hraní piktogramů nebo jiné vodní sporty. Vedle pláže se nachází restaurace s nabídkou na pláži. Hosté jsou pod slunečníky, ale pokud jste na pláži, dejte si s sebou slunění. Pláž nemá přirozený stín, takže je dobré mít svůj deštník. Nedaleko se nachází krásná pláž Ninska Laguna.Další fotky z královny plážePláž Podvrák Murter Jednou z pláží, na které se ostrovanci mohou pochlubit, je Pláž Podvrák. I když se zdá, že místní obyvatelé Murter skrývají tento klenot a udržují ho pro sebe, jistě to není pravda. Všichni hosté jsou vítáni a ostrovani se snaží ukázat svou přírodní krásu v nejlepším světle. Pláž se vyznačuje zejména bílým pískem, který dává moři azurovou a křišťálově čistou barvu. Moře, které postihuje pláž, není hluboké, což znamená, že slabší plavci budou moci plně užít to, stejně jako rodiče, kteří přicházejí s jejich malými. Pokud hledáte místo pro relaxační a uklidňující efekt, ponorka je pro vás pláž.

Podvrške MurterPláž Beritnica se nachází na ostrově Pag, jižně od malé vesnice Metajna. Je to zvláštní přirozeně složité horniny v mělké vodě, skvělé pro fotografie nebo prostě obdiv z břehu. U Beritnice si odpočinete s krásnou třírokovou scénou. Ti málo kvalifikovaní mohou vylézt na jednu z nich a zapamatovat si nezapomenutelné chvíle z letní dovolené. Pláž je jinak obklopena skalnatou krajinou, s menší oblázkovou pláží. Neexistuje žádný přírodní stín, stejně jako žádná kavárna (nejblíže k pláži Ručica).

Beritnica PagPláž Slanica je hlavní pláž na ostrově Murter. Nachází se na jižní straně ostrova, v blízkosti hotelu Colentum. Jedná se o písečnou pláž a mnohé nároky a nejkrásnější pláž v oblasti. Vzhledem k mělké vodě, která se ponoří do pláže, je vhodná pro děti a lidi, kteří neplavou ani neplavou. Také pláž je skvělou volbou pro ty, kteří milují sportovní aktivity ve vodě, takže bude dobré hrát si picigines, volejbal a podobné aktivity, které jsou specifické pro naše moře.

Slanica Murter


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala