Rabac - Labin co vidět a vidět v okolí

# Rabac - Labin co vidět a vidět v okolí

Istra

Labin

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které je třeba navštívit, pokud jste v městech Rabac, Labin nebo v okolních městech Istrie a návrhy na práci v blízkosti těchto měst na jižní straně istrijského poloostrova.

Labin je skutečně od moře, ale jen 3 km daleko a jedno z jeho osad - Rabac se nachází podél pobřeží a je hlavním turistickým městem. V minulosti to bylo nazýváno Albona a bylo poprvé zmíněno v roce 285. Díky své bohaté dědictví je Labin oblíbenou destinací pro hosty, kteří hledají kulturní turistiku a staromódní nadšence. Z vrcholu starého města je výhled na moře, ale máte také vynikající výhled na okolní vesnice, zejména v Rabacu. Z této nadmořské výšky si můžete prohlédnout Kvarner, Gorski Kotar a Velebit a nedalekou zátoku Prklog. Záliv keře své krásy byl prohlášen za chráněnou krajinu.

Rabac Labin što vidjeti posjetiti

Labin Rabac památky - co vidětKostel Panny Marie Labin se nachází v hradbách Starého Města v jedné z nejkrásnějších ulic starého města Labin. Na fasádě kostela je městský znak, benátský lev, barokní socha senátora Antonia Bollania, válečníka proti Turkům a gotické rozety. Kostel byl obnoven v roce 1993. Kostel byl postaven v roce 1336 na základech staršího kostela z 11. století.

Crkva RabacPláže RabacPláž Rabac - V malé zátoce nad vesnicí Rabac, vedle ulici Prižina je stejnojmenná pláž. Pláž Prižinj se nachází v přírodním prostředí mezi skalami a zelenými větvemi. Je oblázková a velmi krásná. Pláž je ve skutečnosti velmi oblíbená, velmi dobře navštěvovaná, kterou můžete vidět z fotografií, které jsme založili. Budete klesat do hlavní části s konkrétními schody a jakmile dosáhnete na pláži, zůstanete tam až do konce dne.

Plaža Prižinja RabacPláž Vela Đirina se nachází v zátoce Maslinica v Rabacu pod hotelem Mimos a Maslinica. Pláž je největší pláž v Rabacu a má vlajku modré vlajky pro čistotu moře, bezpečnostní a stravovací nabídky. Pláž je oblázková a je dlouhá asi 400 metrů.

Plaža Vela Đirina Rabac

Co vidět v Rabac - Labin?Aréna v Pule je největší památkou starobylého stavitelství v Chorvatsku, šestém největším amfiteátru na světě a jedním z nejlépe zachovaných druhů na světě. Byl postaven v prvním století, předpokládá se, že je vyhledáván císařem Augustou a pokračovala výstavba Vespasian Vespaziano, která měla vybudovat římské Koloseum.

Národní park Brijuni, přestože je známý jako rezidence maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalé Jugoslávie, nabízí svým návštěvníkům mnohem více. Pouze 3 km od pobřeží istrijského poloostrova, Brijuni je oázou rostlinného a živočišného života, složená z přibližně 700 druhů rostlin a přibližně 250 druhů ptáků. Kromě specifické fauny, která byla vytvořena zakopnutím lesů a jejich přeměnou na prostorné louky, existuje také flóra, která měla významný dopad na lidský faktor, který zvířecí svět obohatil o mnohé dovezené druhy, které původně nebyly v tomto prostředí. Lze říci, že Brijuni představují harmonii přírody a vliv člověka na to.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaMotovun - Motovun je malebné městečko na vrcholu kopce v centru Istrie a nejzachovalejší středověké istrijské pevnosti, jeden ze symbolů Istrie. Historie Motovunu pochází z římských časů, kdy bylo na tomto místě vystavěno osídlení keltského kmene. Dnes má Motovun asi 1000 trvalých obyvatel. Nejslavnější událostí v Motovunu je filmový festival konaný v Srpnji.

Motovun Istria što posjetiti what to visit

Opatija - Nachází se na úpatí hory a přírodního parku Učka, který v každém případě upřednostňuje cestovní ruch tohoto města. Krásná příroda a četné parky jsou součástí nabídky Opatije. Staré rakousko-uherské vily jsou speciální nabídkou pro milovníky historických budov, ale také promenády a pláže, které přilákaly turisty z Evropy i celého světa po mnoho let. Kromě letní turistiky je toto istrijské město převážně pořádáno kongresy, semináři a různými konzultacemi. V Opatiji se pravidelně konají festivaly, koncerty, výstavy a další kulturní a sportovní akce.Muzej Turizma Opatija

Muzeum současného umění Istrie v Pule bylo založeno v roce 2008, kdy byla zaregistrována z podnětu Istrijské župy. Muzeum má ještě svou vlastní muzejní budovu, ale bylo použito pro galerijní účel starého tisku Puly, sv. Jana 1, Pula, který byl předán Muzeu města Puly k užívání po dobu 10 let dohodou o užívání starých tiskovin dne 1. června 2011.

Što vidjeti u IstriHistorické a námořní muzeum Istrie. Je to specializované muzeum regionálního rozsahu. Muzeum funguje jako veřejná kulturní a vědecká instituce, která provádí muzejní činnost podle zákona o muzeích v Chorvatské republice a působí v oblasti Istrijské župy. Historické a námořní muzeum Istrie se nachází v benátské pevnosti nebo staré Kaštele ze 17. století. Kaštel postavili orgány Benátské republiky s cílem obhájit své hospodářství v jižní Istrii.

Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roce 553 a je jednou z nejstarších a nejkrásnějších dochovaných památek raného byzantského umění ve Středomoří. Dnes je považována za nejkrásnější památkovou památku starodávného umění ve Středomoří. Bazilika byla postavena v 6. století v době eufrazského biskupa a císaře Justiniána I. Důležitost této baziliky stačí k poukázání na skutečnost, že v roce 1997 byla Eufrazská bazilika v Poreči zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Aquacolors je největší vodní park v Chorvatsku, který nabízí 500 metrů dlouhou řeku, 3 bazény a 4 dětská hřiště, 12 tobogánů, 5 restaurací a denní animační obsah. Vodní park je určen pro všechny věkové kategorie, takže pro děti jsou atraktivity pro děti i pro dospělé s adrenalinem.

Aquacolors Poreč

Aquapark Istralandia je nedaleký zábavní vodní park, který se nachází asi 5 km od Novigradu směrem k vnitrozemí Istrie. Park je otevřen v roce 2014 a je prvním vodním parkem na Istrii, který se rozkládá na ploše 80 000 m² a nabízí velké množství atrakcí pro děti i dospělé. Aquacolors vs Istranadia porovnání cen a obsah.

Istralndia Novigrad Istra

Ostrov CresOd Brestova je pravidelná trajektová linka, která je vzdálena jen 10 km od Rapca na ostrově Cres.

Záliv Žanja Cres - další skrytá a přírodní zátoka, která postihuje krásu nedaleko krásné zátoky Sv. Ivan Cres. Nejčastějšími hosty jsou námořníci a ti, kteří přijíždějí organizovanou námořní dopravou. Existují však také turistické stezky pro horolezce a lidi, kteří jsou zkušení pro dlouhé procházky na nerovném terénu. Pokud máte v sobě dobrodružný duch, zveme vás k vychutnání krásné pláže v zálivu Žanja. Vyplatíte se nám věřit ve slovo. Pokud máte pochybnosti, podívejte se na tyto fotky, které jsme vám připravili.

Uvala Žanja Cres

Mali Bok, Koromačna Ostrov Cres - Pokud se vydáte na místní silnici z Orlec, na východní pobřeží ostrova Cres, přijdete na tuto osamělou malou pláž. Pláž se jmenuje Mali Bok, krásná a skrytá v přírodním kaňonu. Hlavní část pláže je z tlustších dlažebních kamenů, je průchodná a vhodná pro všechny. Musíte však chodit na pláž, která možná není pro všechny. Opravdoví milovníci přírody ocení zejména skutečnost, že pláž nedosáhne autem, a proto budou mít obzvlášť radost z výhledu při sestupu a sestupu na hladinu moře. Barva moře je křišťálově čistá, smíšené modrozelené tóny.

Mali Bok KoromačnaSv. Ivan Cres - slavný se nachází na západním pobřeží ostrova Cres. Nachází se nedaleko Lubenic na zmíněném ostrově, ale mimo obytnou zónu. Je úplně přirozená a jako taková okouzlí svou krásu. Námořní lidé se sem obzvláště rádi přijíždějí kvůli obtížnosti přicházet z pevniny. Pouze skuteční dobrodruzi se odváží chodit po této krásné pláži.

Plaže u okolici Labina i RapcaPlaža Stupva se nalazi u mjestu Zagora pored Brseča i radi se o prekrasnoj šljunčanoj uvali koja je dobro skrivena i malo teže pristupačna. Do plaže se može doći samo brodicom ili šumskim putem.  Upravno to je glavna odlika ove plaže pa velikih gužvi nema čak ni u sred ljeta. 

Plaža Stupova Istra

Kalavojna Beach se nachází v obci Rakalj a nedaleké Rapca v krásné zátoce s velmi čistým mořem, většinou bez přeplnění, přístupné autem, ačkoli cesta není vždy v nejlepším stavu. Koupání na této pláži je také možné u psů.

Plaža Rakalj IstraAmber Beach je jedna z nejoblíbenějších pláží v Pule, která se nachází v turistické oblasti Verudela, na západní straně poloostrova a pokračuje na pláži Brioni. Nedaleko se nachází oblíbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra města Pula se nachází zhruba 4 kilometry. Pláž má modrou vlajku pro čistotu moře, úhlednost pláže a nabídku. Vzhledem k mírným vstupům do moře jsou Ambrelovy oblázkové plochy velmi oblíbené pro rodiny s dětmi. Na pláži si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a vychutnat si různé sportovní a adrenalinové aktivity. Pokud jste trochu daleko od centrální části oblázkové pláže, můžete najít stín v nedalekém borovém lese, v těchto částech je skalnatá pláž s menšími oblázkovými plážemi.

Pula plažePláž Grotte Von Pula Chráněná pláž v zálivu Mužilj je přírodním prostředím, které mnoho lidí miluje a ocení. Přístup na pláž pochází z lesa, malé stezky vedoucí k oblázkové pláži. Pláž je většinou skalnatá, na boku ale přístupná a vhodná k opalování. Chtějí sem přijít dobrodruzi, lidé, kteří netrpí velké davy a milovníky v nedotčené přírodě. Moře je extrémně čisté, příjemně teplé a krásné barvy. Skály pod vodou poskytují odraz, který oživuje odstíny modré a zelené.

Pláž - Klančacský záliv Brseč je považován za jednu z nejkrásnějších pláží na Jadranu. Krásná malá pláž s čistými vodami s mírným svahem. Na pláži nejsou žádné služby a v blízkosti pláže není parkoviště. Na třech stranách obklopených skalami, na podlaze bílé oblázkové svahy plovoucí v křišťálově čistém nazelenalém moři.

Istria best beachesV blízkosti Rakalj se nachází pláž Luka. Nachází se v zátoce, vyrobené ze středně velkých dlažebních kamenů a ohraničené skalami. Pláž je krásná, v přírodním prostředí odděleném od osady. To, co můžeme zvláště zdůraznit, je důvodem, proč je naše pláž rozpoznatelným starým vrakem rybářského člunu umístěného na mělkém místě, jen pár metrů od břehu.

Pláž Kamenjak Premantura Tato pláž plně popisuje své jméno - Kamenjak je jen kamenná pláž, přesněji skalní horniny. Do pláže se dostanete autem autem, takže je na pláži a pokračujete pěšky. Když sestoupíte do moře, uvítáte velké kamenné plochy a samozřejmě moře, které se je dotýká.

Kamenjak premanturaPláž Guboka Rabac Labin se nachází v naprosto přírodním prostředí nedaleko pláže Sveta Marina. Dostanete se po stezce lesem a hlubokým stínem. Pláž samotná je vyrobena ze štěrku, je velmi krásná a čistá. Moře je zde klidné, pohodlné a teplé. Na straně je v zeleni rozkvetlé skalnaté pobřeží, které poskytuje vynikající kontrast k modrým mořským barvám.

Města v blízkosti LabinRovinj a Poreč. Rovinj se nachází asi 30 kilometrů severně od Puly a Poreč (asi 50 kilometrů severně od Puly) je nejsilnějším turistickým centrem Istrie a jedním z nejsilnějších na Jadranu. Obě města jsou bohaté kulturními a historickými památkami a silnou turistickou nabídkou.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Město Rijeka - Rijeka je město, které žije po celý rok, ale přesto, jak se nachází na našem pobřeží, cestovní ruch zde zažije svůj vrchol v letních měsících. Jednou ze specialit Rijeky je promenáda - Korzo. Mnozí říkají, že je to nejkrásnější promenáda v Chorvatsku a jedna z nejnavštěvovanějších. Tam je neustálý dav na řece Korz, ale ne dav ve smyslu, aby se vyhnul této cestě. Naopak, Korzo je naplněn turisty a různými animátory, kteří doplní zkušenost při procházce po promenádě. Od počátku 19. století se Korzo stalo vinohradem města. Zde se konají hlavní události města a různé zajímavé věci. Korzo se stalo symbolem města, místem shromažďování a zábavou. Hosté, kteří navštěvují Rijeku, jsou také povinni přijít do Korzo - protože by neřekli "jestli jste nebyl na Korzu, jako byste navštívili Rijeku.

Rijeka

Národní park Risnjak - V Gorském Kotaru se nachází národní park Risnjak, založený v roce 1953. Dvojice zaujímá plochu 3041 hektarů. Park je tvořen masivní horou stejného jména. Horní část Risnjak je 1528 metrů nad mořem. Původní hranice parku byla změněna v roce 1997, kdy byla oblast rozšířena na současných 6400 hektarů, kdy byl v hranicích parku zahrnut zdroj řeky Kupy. Mnoho hostů navštíví park pro pěší turistiku, a to je možné v několika směrech. Pokud chcete skutečný zážitek z horolezectví, můžete začít svou cestu směrem od správní rady národního parku v Bílé vodice, směrem od Gornji Jelenja nebo směrem od Platky.

Np Risnjak more info


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala