Historie a námořní muzeum Istrie

# Historie a námořní muzeum Istrie

Istra

Pula

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

PPMI je zkratka pro Historické a námořní muzeum Istrie. Jedná se o specializované muzeum regionálního rozsahu. Muzeum funguje jako veřejná kulturní a vědecká instituce, která vykonává muzejní činnosti podle zákona o muzeích v Chorvatské republice a působí na území istrijské župy. Historické a námořní muzeum Istrie se nachází v benátské pevnosti, tj. Staré Kaštel, která sahá až do 17. století. Hrad postavili orgány Benátské republiky s cílem hájit svůj majetek na jižní Istrii.

Oddělení a sbírky v muzeu

PPMI je veřejný sektor, který má činnost definovanou právními předpisy. Funguje jako jeden celek se čtyřmi organizačními jednotkami, a to ministerstvo dějin města Pula, ministerstvo středověkých dějin Istrie, ministerstvo istrijských dějin novověku a ministerstvo námořních dějin a námořní architektury.

Muzeum se může pochlubit více než 50 000 muzeálních předmětů, které byly zpracovány nebo zpracovávány. mezi nimi jsou položky, které byly zdokumentovány, uloženy a roztříděny do 18 muzeálních sbírek: Numismatická sbírka, archivní sbírka, filmová a video sbírka, sbírka fotografií, sbírka pamětí, medaile, diplomy, pečeti a erby, sbírka zbraní a vojenské vybavení, Sbírka plakátů a propagačních materiálů, Sbírka námořních a námořních lodí, Sbírka památek, Sběr příměstských životů, Sběr tisku, Sbírka vlajek, Sbírka funkcí, Kartografická sbírka, Sbírka zvukových záznamů, Městský život, Sbírka starých pohlednic a dalších 10 , sbírky dokumentů.

Přestože jsou bohatá hospodářství muzea ve všech ohledech velmi bohatá a hodnotná, lze je odlišit zvláštními držbami sbírky starých pohlednic, map a sbírky zbraní, uniforem a vojenského vybavení a námořnictva.

Muzeum se zabývá sbírkou kulturních statků v časovém sledu od rozvinutého středověku, tj. Od 15. století do současnosti. Položky jsou odborně zpracovávány a skladovány a chráněny a skladovány s nezbytnou dokumentací. Následně jsou tyto muzejní předměty prezentovány přímo nebo nepřímo veřejnosti prostřednictvím stálých nebo příležitostných výstav nebo zveřejňováním nahlédnutí do muzejního materiálu pomocí profesionálních, vědeckých a jiných informačních prostředků.

Muzeum dnes zaměstnává 9 lidí, v čele je ředitel Graciano Kesac.

Zajímavá fakta k zvýraznění

Téměř 8 let (od roku 2011) řídí muzeum podzemní tunely Zerostrasse a po dokončení obnovy rakouské vodní nádrže (2015) řídí také návštěvnické centrum Herman Potočnik Noordung.

Muzeum fresek v Dragucu funguje jako součást muzea od roku 2016.

vzdělání

Od konce roku 2009 působí v PPMI oddělení pedagogicko-pedagogického oddělení, které má na starosti představení a přiblížení muzea různým skupinám uživatelů. Program se také zabývá vzděláváním dětí a mládeže od předškolního věku do studentské populace, což podporuje spolupráci s mateřskými školami, školami, vysokými školami a různými dalšími asociacemi a vzdělávacími institucemi. Muzeum se snaží co nejvíce zapojit do různých vzdělávacích a pedagogických aktivit pořádaných pod záštitou Pedagogické sekce chorvatské muzejní společnosti.

Knihovna muzea

V muzeu PPMI je uzavřená knihovna určená pro profesionální zaměstnance muzea. V některých situacích je cenná literatura půjčována studentům nebo k dispozici studentům za účelem psaní seminárních prací a diplomových prací a pro odborníky a vědce různých profilů. V letních měsících se v otevřeném prostoru (atrium muzea) konají různé veřejné kulturní a zábavné akce, filmové projekce, divadelní představení a koncerty.

Základní informace o muzeu

Typ muzea: historické, regionální

Oblast působnosti: County

Založeno: 1955

Zakladatel: Istrijská župa

Režisér: Gracijano Kešac, bakalář historie

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala