Poreč a jeho okolí - co navštívit a dělat

# Poreč a jeho okolí - co navštívit a dělat

Istra

Poreč

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Poreč je město ležící na západním pobřeží istrijského poloostrova a jedním z nejnavštěvovanějších turistických měst v Chorvatsku. Dnes je cestovní ruch hlavní činností, která řídí ekonomiku Poreče. Město je bohaté na historické památky, kulturní dědictví a silnou turistickou nabídku. Předpokládá se, že město je asi dva tisíce let staré. Město Poreč patří do tří menších ostrovů, občas obývaných nebo neobývaných.

V minulosti byl Poreč městem zemědělství a rybářství, ale jak se změnil čas, Poreč profiloval město cestovního ruchu. Dnes většina občanů žije přímo nebo spoléhá na tuto oblast rozvoje. Většina lidí pronajímá byty a různé turistické aktivity. Nabídka v Porec je vynikající v každém ohledu. Velký výběr apartmánů a pláží v tomto městě jsou vybaveny nejvyššími standardy na světě. Přidáme-li bohaté historické dědictví, můžeme vidět pouze úplný a úplný obraz tohoto města.

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste v Poreči nebo v Poreči a na Istrii.

Poreč što vidjeti u Poreču i okolici

Co je třeba navštívit v Poreči a jeho okolíEufraziova bazilika v Poreči, začal s výstavbou 553 let a je jedním z nejstarších a nejlépe zachovaných památek raného byzantského umění ve Středomoří. Dnes je považována za nejkrásnější památkovou památku starodávného umění ve Středomoří. Bazilika byla postavena v 6. století, v době biskupa Eufrasia a císaře Justiniána I. Význam baziliky lze spatřovat v tom, že v roce 1997 Eufraziova bazilika v Poreči, na seznamu světového dědictví UNESCO. Komplex se skládá z toho, co vidíme dnes Eufráziovu baziliku, farní kostel, sakristie a celý trik, křtitelnice a zvonice, Maurus Oratoř, stejně jako nedaleký Biskupský palác. Je zajímavé poznamenat, že poslední současný výzkum zjistil, že biskupský palác patří do stejného byzantského období jako samotná bazilika. V ní je umístěna sakrální sbírka Porečsko-pulske diecéze. Komplex se může pochlubit bohatou sbírkou sakrálních památek, uměleckých předmětů a samozřejmě archeologických pozůstatků nalezených v bazilice i v bezprostředním okolí. Obzvláště cenné mozaiky pocházející z 3. století.

Jama Baredine je chráněná geomorfologická památka přírody a první speleologické místo v Istrii určené pro turistické účely. Jama se nachází v blízkosti Nova Vas, mezi Porečem, Visnjanem a Tárou. Místo bylo otevřeno v roce 1995. Tato jeskyně je pokladem stalaktitů a stalagmitů, podzemních soch realizovaných v práci pacienta desetiletí.

PorečAquacolors je největší vodní park v Chorvatsku, který nabízí 500 metrů dlouhou řeku, 3 bazény a 4 dětská hřiště, 12 tobogánů, 5 restaurací a denní animační obsah. Vodní park je určen pro všechny věkové kategorie, takže pro děti jsou atraktivity pro děti i pro dospělé s adrenalinem.Aquacolors PorečAquapark Istralandia je nedaleký zábavní vodní park, který se nachází asi 5 km od Novigradu směrem k vnitrozemí Istrie. Park je otevřen v roce 2014 a je prvním vodním parkem na Istrii, který se rozkládá na ploše 80 000 m² a nabízí velké množství atrakcí pro děti i dospělé.

Istralndia Novigrad IstraTrg Marafor Poreč je bývalé římské fórum, kde se konaly veřejné setkání. Tam byla v minulosti velká římská svatyně, nebo Marsův chrám, z něhož zůstalo dnes jenom zbytek. Náměstí pak bylo mnohem větší než dnes. Původní dlažba je stále zachována podél severního řádu domu na náměstí. Na západ od tohoto pravoúhlého náměstí se v malém parku nacházejí ruiny Neptunova chrámu z 1. století, který byl věnován bohu moře.

Trg Poreč što vidjetiKostel Panny Marie Anđely se nachází na náměstí Svobody v Poreči nedaleko Starého Města. Kostel byl postaven v barokním slohu v roce 1746 na místě bývalého románského kostela. Kostel se může pochlubit krásnou barokní zvonicí ve výšce 18 metrů. Uvnitř kostela je několik oltářů a na hlavním oltáři jsou sochy Panny Marie, sv. Kateřiny a svatého Dominik. V kostele existují orgasmy z roku 1924, které se zde přesunuly z bazilice. Biskup Gaspar Negri zde postavil dominikánský klášter, který byl zrušen v roce 1806.

Crkva Gospe od Anđela PorečMístní muzeum Porec nebo Poreč je muzeum, které zdědilo dvě předchozí muzea: provinční archeologické muzeum Istrie, které bylo založeno v roce 1884, a Městské muzeum umění a historie, založené v roce 1926. Jejich fundus muzea je součástí dnešního muzea. Od roku 1952 se tento fundus nachází v barokním paláci rodiny Sincic. Muzeum péče o několik budov a památek kulturního a historického významu ve městě Poreč av širším okolí Porec. Hlavním úkolem muzea je sbírání, uchovávání a výzkum civilizačních a kulturních statků Poreč a Poreč. Muzeum prezentuje cenné historické momenty veřejnosti prostřednictvím své odborné a vědecké práce.

Muzej PorečRovinjské akvárium se nachází v staleté budově, která sídlí v námořním výzkumném středisku Institutu Ruđer Bošković, kde můžete zažít veškerou rozmanitost podmořského světa v Jaderském moři. Byla otevřena v roce 1891 jako berlínská akvarijní zoologická zahrada a je jednou z nejstarších institucí tohoto druhu na světě. Akvárium je otevřené návštěvníkům a je bohaté na vzory místní flóry a fauny, které představují typické komunity žijící v našem podmořském světě. Akvárium je zajímavá a krásná sbírka různých druhů ryb, krabů a skořápky, které obývají Jadran.

Rovinjski akvarij 

Kostel sv. Eufémie je také známý jako kostel sv. Fumy, který je nejslavnější památkou v Rovinji. Na místě dnešního kostela byl kdysi malý kostel sv. Jura, na jehož místě v 10. století vzniká nový, větší kostel.

Crkva RovinjMěstské muzeum v Rovinju se nachází na náměstí Marshal Tito 11 v barokním paláci 17. století. Je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Muzeum bylo založeno v roce 1954 z iniciativy umělců z Rovinje a rozděleno na několik oddělení. Archeologické oddělení se skládá z archeologických a numizmatických sbírek, etnografického oddělení, katedry dějin, výtvarných umění a knihovny. V areálu muzea jsou také organizovány různé výstavy a aktivity, které jsou ohlášeny na stránkách muzea muse-rovinj.hr.

Pláže PorečV centru města Poreč je velká pláž kompletně zařízená pro koupání a užívání pobřeží. Jedná se o hlavní městskou pláž, a protože Poreč je jedno z nejznámějších turistických měst, není divu, že máme bohatou nabídku pro turisty. Nedaleko pláže je Plava Laguna Poreč. Pláž je maximálně přizpůsobena všem věkům. Deskové desky jsou pokryté kamenem. Pláž má mírný přístup k vodě a je dobře vybavená.Kupalište PorečNa malém poloostrově v Poreči, mezi restaurací a luxusním hotelem se nachází pláž Perentium. Je prostorný a přijímá velké množství hostů. Pláž je přirozeně skalnatá, ale většinou je betonována a pokrytá kamenem. Všechno toto umožňuje snadné procházky po pláži, vjezdu do moře a po osvěžujícím plavání. Za pláží je borový les, ideální místo pro odpočinek od slunce. Když se budete koupat a dostatečně opalovat, doporučujeme, abyste přišli do nedaleké restaurace a objednat si své oblíbené jídlo. Vychutnejte si chutné občerstvení a sledujte nastavení z terasy restaurace. Zveme vás, abyste přišli a užívali si naší pláže.Perentium PorečV obci Špadići se nachází pláž Poreč v Poreči. To se táhne podél pobřeží, je populární a velmi zaneprázdněný. Kromě plavců návštěva pláže navštěvuje hosty při procházkách a procházkách podél pobřeží. Vedle pláže jsou stravovací zařízení, kavárny a restaurace s terasami ideálními pro vychutnávání západu slunce. Pokud jste někde poblíž, přijďte a strávit večer na této části pobřeží. Pohled na otevřené moře je okouzlující, uvolněný a jistě inspirová krásné city v člověku. Zkušenosti budou kompletní, pokud se rozhodnete sedět a trávit čas s příjemným rozhovorem s osobou vedle vás.

Při samotném vstupu do Poreče, na severní straně, se nachází tato krásná pláž. Je to zvláštní na oblázkové straně jedné strany, zatímco na konci skály skákají do moře. Za pláží je travnatá, zelená pláň s doprovodnými zařízeními a turistickým obsahem. Jak udělat pláž v turistickém středisku a naše pláž je velmi dobře vyzdobená a dobře vybavená. Na pláži není žádný přírodní stín, což je důvod, proč jsou dobré slunečníky dobré. Pokud nemáte slunečník, můžete jej pronajmout, stejně jako lehátko.

Poreč Materada što raditi u PorečuPláže v okolí PorečeAmber Beach je jedna z nejoblíbenějších pláží v Pule, která se nachází v turistické oblasti Verudela, na západní straně poloostrova a pokračuje na pláži Brioni. Nedaleko se nachází oblíbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra města Pula se nachází zhruba 4 kilometry. Pláž má modrou vlajku pro čistotu moře, úhlednost pláže a nabídku. Vzhledem k mírným vstupům do moře jsou Ambrelovy oblázkové plochy velmi oblíbené pro rodiny s dětmi. Na pláži si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a vychutnat si různé sportovní a adrenalinové aktivity. Pokud jste trochu daleko od centrální části oblázkové pláže, můžete najít stín v nedalekém borovém lese, v těchto částech je skalnatá pláž s menšími oblázkovými plážemi.

Pula plažePláž Grotte Von Pula Chráněná pláž v zálivu Mužilj je přírodním prostředím, které mnoho lidí miluje a ocení. Přístup na pláž pochází z lesa, malé stezky vedoucí k oblázkové pláži. Pláž je většinou skalnatá, na boku ale přístupná a vhodná k opalování. Chtějí sem přijít dobrodruzi, lidé, kteří netrpí velké davy a milovníky v nedotčené přírodě. Moře je extrémně čisté, příjemně teplé a krásné barvy. Skály pod vodou poskytují odraz, který oživuje odstíny modré a zelené.

Sv. Ivan Pula se nachází na stejném jménu Cape a je v kontaktu s mořem ze zátoky Sveti Ivan. Je to velmi krásné, čisté a dobře vybavené. Tato pláž je oblíbená, což není překvapivé vzhledem k poloze. Plážový volejbal je nesporný, prostě ho musíte zažít. Přesto by sem měli přijít lidé, kteří nehledají velké výhody. Vedle pláže nemáte žádné vybavení nebo nabídku stravování. Jste ulehčeni pro sebe, abyste si plně užívali přírodu. Moře je velmi čisté a krásné. Je to příjemné pro koupání a přístup k moři je snadný a pohodlný pro všechny lidi.

Pula what to visitPláž Kamenjak Premantura Tato pláž plně popisuje své jméno - Kamenjak je jen kamenná pláž, přesněji skalní horniny. Do pláže se dostanete autem autem, takže je na pláži a pokračujete pěšky. Když sestoupíte do moře, uvítáte velké kamenné plochy a samozřejmě moře, které se je dotýká.

Kamenjak premanturaPláž - zátoka Klancac Brseč, krásná pláž obklopená skalami ze tří stran, nedaleko Opatije.

Istria best beachesV blízkosti Rakalj se nachází pláž Luka. Nachází se v zátoce, vyrobené ze středně velkých dlažebních kamenů a ohraničené skalami. Záliv Žbirac je nedaleko. To je zajímavý detail, zvláště pokud pracujete na fotografiích na dovolenou. Silueta nakloněných lodí bude skvělou kulisou dobrých fotografií z moře.

Kanica Peruški Beach se nachází mezi Peruški a Krnicou. Někteří se mohou pochlubit touto krásnou pláží. Pokud se podíváte na fotografie, můžete vidět krásnou pláž obklopenou bílými skalami. Pláž je vyrobena ze středně velkých keřů, které jsou zcela bílé a poskytují nejlepší lesk v letním slunci. Proto je zde zvláštní barva moře. Moře je čisté a příjemně teplé a pláž samotná je velice cenově dostupná. Vstup do moře je jemný a vhodný pro všechny lidi. Naše plážová pláž ví vířivé vlny, ale není skvělé, abyste zasahovali do koupání. Pokud nás navštívíte, jsme si jisti, že se vám bude líbit. Zveme vás, abyste strávili dovolenou a bavili se na naší pláži.

Plaže Bech Strand IstriaPláž Guboka Rabac Labin se nachází v naprosto přírodním prostředí nedaleko pláže Sveta Marina. Dostanete se po stezce lesem a hlubokým stínem. Pláž samotná je vyrobena ze štěrku, je velmi krásná a čistá. Moře je zde klidné, pohodlné a teplé. Na straně je v zeleni rozkvetlé skalnaté pobřeží, které poskytuje vynikající kontrast k modrým mořským barvám.

Lesní park Zlatni rt je největší přírodní atrakcí v Rovinju, ideálním místem pro různé sportovní aktivity a těší se přírodním prostředí a plážím. Park je také největším setkáním plavců, kteří v létě v Rovinji pobývají kvůli rozloženému pobřeží, které se rozprostírá v oblázkových zátokách převážně proskovaných skalami. Nedaleko pláže Zlatni rt je pláž Cuvi Rovinj.

Zlatni Rt RovinjPláž Cisterna Rovinj. V pobřežní oblasti Rovinj se nachází také krásná pláž Cisterna. Je vyrobena ze středně velkých dlažebních kamenů, je izolovaná a nachází se v přírodním prostředí. Na pláži však máte kavárnu, která bude po opalování osvěžující. Moře je klidné a příjemné teplé a přístup k vodě je jemný. Je to perfektní pláž pro rodinnou dovolenou nebo pro mladé páry, kteří chtějí vychutnat klid a ne tolik davů.

Rovinj ZnamenitostiMulini je pláž v atraktivní oblasti Rovinj, která končí v zelené části parku Zlatni Rt. Pláž, od centra města až po zelené plochy, rozšiřuje nádherně upravenou promenádu. Pláž je jednou z nejoblíbenějších měst, a určitě mezi nejhezčí.

Plaža Mulini RovinjCo vidět v okolí PorecNárodní park Brijuni, přestože je známý jako rezidence maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalé Jugoslávie, nabízí svým návštěvníkům mnohem více. Pouze 3 km od pobřeží istrijského poloostrova, Brijuni je oázou rostlinného a živočišného života, složená z přibližně 700 druhů rostlin a přibližně 250 druhů ptáků. Z zajímavých postav je 14 ostrovů, které se rozprostírají na asi 7,4 km² povrchu, zatímco celková rozloha národního parku je asi 34 km². Největší ostrov, velký Brijun, zaujímá asi 75% z celkové plochy. Zajímavé je, že ostrovy Brijuni nikdy nebyly ostrovy, které nám říkají hloubku kanálu Fažana, jen 12 metrů odtud. Asi před deseti tisíci lety byly Brijuni nedílnou součástí istrijského pobřeží.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaAréna v Pule je největší památkou starobylého stavitelství v Chorvatsku, šestém největším amfiteátru na světě a jedním z nejlépe zachovaných druhů na světě. Postaven v prvním století, předpokládá se, že je vyhledáván císařem Augustou a stavbu pokračovala Vespasian Vespaziano, který byl zodpovědný za stavbu římského Kolosea.

Muzeum současného umění Istrie v Pule bylo založeno v roce 2008, kdy byla zaregistrována z podnětu Istrijské župy. Muzeum má ještě svou vlastní muzejní budovu, ale bylo použito pro galerijní účel starého tisku Puly, sv. Jana 1, Pula, který byl předán Muzeu města Puly k užívání po dobu 10 let dohodou o užívání starých tiskovin dne 1. června 2011.

Što vidjeti u IstriMěsta v blízkosti PorečMěsta Pula a Rovinj. Obě města jsou bohaté kulturními a historickými památkami a silnou turistickou nabídkou.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala