Opatija a okolí, co vidět a dělat

# Opatija a okolí, co vidět a dělat

Kvarner

Opatija

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste v Opatiji nebo v okolí Opatije i Istrijského kraje.
Nachází se na úpatí hory Učka a přírodního parku, což v každém případě upřednostňuje cestovní ruch tohoto města. Krásná příroda a četné parky jsou součástí nabídky Opatije. Staré rakousko-uherské vily jsou speciální nabídkou pro milovníky historických budov, ale také promenády a pláže, které přilákaly turisty z Evropy i celého světa po mnoho let. Kromě letní turistiky je toto istrijské město převážně pořádáno kongresy, semináři a různými konzultacemi. V Opatiji se pravidelně konají festivaly, koncerty, výstavy a další kulturní a sportovní akce. Stručně řečeno, Opatija má po celý rok širokou škálu událostí.

Pláže v OpatijiLipovica Pláž Opatija se nachází asi 1 km severně od centra Opatije ve směru na Volosku na populární promenádě Lungomare. Štěrka se strmým přístupem k moři je ideální pro rodiny s dětmi. Z pláže je k dispozici gastronomické zařízení, sprcha, sociální zařízení a dětské hřiště. Na pláži je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

 Črnikovica Beach Opatija se nachází asi 2 km severně od centra Opatije na úpatí hlavní silnice. Pláž je kamenitá a betonová a skalnatá. Na pláži najdete velké množství restaurací a zařízení, protože se nachází ve velmi rušném městě.

 Co navštívit v Opatiji a okolíKostel Zvěstování Panny Marie Opatije - Kostel se nachází v Opatiji a je jednou z nejkrásnějších budov. Byl postaven v neoromanském stylu a začal se základním kamenem, který v roce 1906 založil Dr. Franc je velkým kardinálem a arcibiskupem ve Vídni. Kostel byl odříznut na počátku první světové války v roce 1914, kdy zůstal v klidu a zůstal stát déle než 10 let. Stavba byla zahájena v roce 1927. Střecha byla pokryta dlaždicemi a pak byla postavena velká kupola. 10. okno bylo vyrobeno v továrně "malé sklo a mozaika" v Innsbrucku. Za tím byl kostelík dlážděn a hlavní oltář z mramoru byl postavený. Bohužel pak kostel zůstal nedokončený a ještě čeká na jeho dokončení dnes.

 Chorvatské muzeum cestovního ruchu se nachází v 170ti leté vile, přímo v centru města Opatije Angiolina. Muzeum historie cestovního ruchu v Chorvatsku, ale také dopad cestovního ruchu na nás všechny v moderním věku, v němž žijeme. Muzeum popisuje změnu našich měst a naše změny ve způsobu, jakým cestujeme a setkáváme se s cestujícími. Cestovní ruch lze definovat jako setkání různých kultur a každé setkání vytváří něco nového. Tímto sloganem funguje i Muzeum, jehož cílem je prozkoumat - prostřednictvím svých projektů, výstav, kulatých stolů, putovní výstavy a workshopy.

 Národní park Risnjak - V Gorském Kotaru se nachází národní park Risnjak, založený v roce 1953. Dvojice zaujímá plochu 3041 hektarů. Park je tvořen masivní horou stejného jména. Horní část Risnjak je 1528 metrů nad mořem. Původní hranice parku byla změněna v roce 1997, kdy byla oblast rozšířena na současných 6400 hektarů, kdy byl v hranicích parku zahrnut zdroj řeky Kupy. Mnoho hostů navštíví park pro pěší turistiku, a to je možné v několika směrech. Pokud chcete skutečný zážitek z horolezectví, můžete začít svou cestu směrem od správní rady národního parku v Bílé vodice, směrem od Gornji Jelenja nebo směrem od Platky.

 Rovinjské akvárium se nachází v staleté budově, která sídlí v námořním výzkumném středisku Institutu Ruđer Bošković, kde můžete zažít veškerou rozmanitost podmořského světa v Jaderském moři. Byla otevřena v roce 1891 jako berlínská akvarijní zoologická zahrada a je jednou z nejstarších institucí tohoto druhu na světě. Akvárium je otevřené návštěvníkům a je bohaté na vzory místní flóry a fauny, které představují typické komunity žijící v našem podmořském světě. Akvárium je zajímavá a krásná sbírka různých druhů ryb, krabů a skořápky, které obývají Jadran.

 Kostel sv. Eufémie je také známý jako kostel sv. Fumy, který je nejslavnější památkou v Rovinji. Na místě dnešního kostela byl kdysi malý kostel sv. Jura, na jehož místě v 10. století vzniká nový, větší kostel.

 Městské muzeum v Rovinju se nachází na náměstí Marshal Tito 11 v barokním paláci 17. století. Je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Muzeum bylo založeno v roce 1954 z iniciativy umělců z Rovinje a rozděleno na několik oddělení. Archeologické oddělení se skládá z archeologických a numizmatických sbírek, etnografického oddělení, katedry dějin, výtvarných umění a knihovny. V areálu muzea jsou také organizovány různé výstavy a aktivity, které jsou ohlášeny na stránkách muzea muzej-rovinj.hr.

Díky bohatému dědictví je Labin oblíbenou destinací pro hosty, kteří hledají kulturní turistiku a staromódní nadšence. Z vrcholu starého města je výhled na moře, ale máte také vynikající výhled na okolní vesnice, zejména v Rabacu. Z této nadmořské výšky si můžete prohlédnout Kvarner, Gorski Kotar a Velebit a nedalekou zátoku Prklog. Záliv keře své krásy byl prohlášen za chráněnou krajinu.

LabinMěsto Rijeka - Rijeka je město, které žije po celý rok, ale přesto, jak se nachází na našem pobřeží, cestovní ruch zde zažije svůj vrchol v letních měsících. Jednou ze specialit Rijeky je promenáda - Korzo. Mnozí říkají, že je to nejkrásnější promenáda v Chorvatsku a jedna z nejnavštěvovanějších. Tam je neustálý dav na řece Korz, ale ne dav ve smyslu, aby se vyhnul této cestě. Naopak, Korzo je naplněn turisty a různými animátory, kteří doplní zkušenost při procházce po promenádě. Od počátku 19. století se Korzo stalo vinohradem města. Zde se konají hlavní události města a různé zajímavé věci. Korzo se stalo symbolem města, místem shromažďování a zábavou. Hosté, kteří navštěvují Rijeku, jsou také povinni přijít do Korzo - protože by neřekli "jestli jste nebyl na Korzu, jako byste navštívili Rijeku.

RijekaKostel Panny Marie Lourdské Rijeky - Historie naší církve začíná v roce 1904, kdy Bernardin Škrivanić provinciální zahájil stavbu, kterou svěřili architekti Giovanni Giovanni Curetta. Spodní část kostela byla dokončena v roce 1908 a věnována Marii Spasiteli duše. Horní část kostela byla postavena při několika příležitostech, aby se konečně objevila v roce 1929.

Národní park Brijuni, přestože je známý jako rezidence maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalé Jugoslávie, nabízí svým návštěvníkům mnohem více. Pouze 3 km od pobřeží istrijského poloostrova, Brijuni je oázou rostlinného a živočišného života, složená z přibližně 700 druhů rostlin a přibližně 250 druhů ptáků. Kromě specifické fauny, která byla vytvořena zakopnutím lesů a jejich přeměnou na prostorné louky, existuje také flóra, která měla významný dopad na lidský faktor, který zvířecí svět obohatil o mnohé dovezené druhy, které původně nebyly v tomto prostředí. Lze říci, že Brijuni představují harmonii přírody a vliv člověka na to.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaAréna v Pule je největší památkou starobylého stavitelství v Chorvatsku, šestém největším amfiteátru na světě a jedním z nejlépe zachovaných druhů na světě. Postaven v prvním století, předpokládá se, že je vyhledáván císařem Augustou a stavbu pokračovala Vespasian Vespaziano, který byl zodpovědný za stavbu římského Kolosea.

Muzeum současného umění Istrie v Pule bylo založeno v roce 2008, kdy byla zaregistrována z podnětu Istrijské župy. Muzeum má ještě svou vlastní muzejní budovu, ale bylo použito pro galerijní účel starého tisku Puly, sv. Jana 1, Pula, který byl předán Muzeu města Puly k užívání po dobu 10 let dohodou o užívání starých tiskovin dne 1. června 2011.

 Aquacolors je největší vodní park v Chorvatsku, který nabízí 500 metrů dlouhou řeku, 3 bazény a 4 dětská hřiště, 12 tobogánů, 5 restaurací a denní animační obsah. Vodní park je určen pro všechny věkové kategorie, takže pro děti jsou atraktivity pro děti i pro dospělé s adrenalinem.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia je nedaleký zábavní vodní park, který se nachází asi 5 km od Novigradu směrem k vnitrozemí Istrie. Park je otevřen v roce 2014 a je prvním vodním parkem na Istrii, který se rozkládá na ploše 80 000 m² a nabízí velké množství atrakcí pro děti i dospělé. Aquacolors vs Istranadia porovnání cen a obsah.

 Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roce 553 a je jednou z nejstarších a nejkrásnějších dochovaných památek raného byzantského umění ve Středomoří. Dnes je považována za nejkrásnější památkovou památku starodávného umění ve Středomoří. Bazilika byla postavena v 6. století v době eufrazského biskupa a císaře Justiniána I. Důležitost této baziliky stačí k poukázání na skutečnost, že v roce 1997 byla Eufrazská bazilika v Poreči zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pláže v okolí OpatijePláž Icici se nachází v samém centru osady Ičići. Pláž je rozdělena na betonovou a pískovou část, která je vhodnější pro děti. Vítězem je vlajka Modrá vlajka, která je symbolem kvality dodávky a čistoty moře. V pozadí se nachází několik stravovacích zařízení s různými obchody a mini obchody. K dispozici jsou také sprchy, toalety, slunečníky, lehátka, šlapadla, hřiště na plážový volejbal, fotbal, badminton i oplocené vodní pólo. Děti jsou také vybaveny příslušnou vybaveností. Pláž navíc nabízí bezplatný signál Wi-Fi.Peharovo Pláž Lovran se nachází asi 700 metrů jižně od centra Lovranu, jednoho z nejznámějších turistických destinací na Istrii. Pláž má Modrou vlajku pro čistotu, pravidelnost a obsah a vzhledem k malému štěrku a mělkému vstupu do moře je oblíbená u rodin s dětmi. Tam jsou také záchranáři, kteří se v létě starají o bezpečnost plavek. Velkou plážovou přední částí je velké bezplatné parkování v blízkosti a mnoho restauračních zařízení.

Uboka a Jelenšćica jsou dvě pláže v zálivu mezi Brsecem a Mošćeničkou Dragou. Pláže jsou ve skutečnosti malé oblázkové zátoky obklopené skalami a zelení. Mnoho z těchto dvou pláží bude říkat, že patří mezi nejlepší pláže na Istrii a na Kvarneru. Na pláž se dostanete jen pěšky po silnici, když vystupujete z Rijeky - Puly, druhou možností je loď. Nedaleko se nachází oblíbená zátoka Klančec.

 Amber Beach je jedna z nejoblíbenějších pláží v Pule, která se nachází v turistické oblasti Verudela, na západní straně poloostrova a pokračuje na pláži Brioni. Nedaleko se nachází oblíbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra města Pula se nachází zhruba 4 kilometry. Pláž má modrou vlajku pro čistotu moře, úhlednost pláže a nabídku. Vzhledem k mírným vstupům do moře jsou Ambrelovy oblázkové plochy velmi oblíbené pro rodiny s dětmi. Na pláži si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a vychutnat si různé sportovní a adrenalinové aktivity. Pokud jste trochu daleko od centrální části oblázkové pláže, můžete najít stín v nedalekém borovém lese, v těchto částech je skalnatá pláž s menšími oblázkovými plážemi.

 Pláž Grotte Von Pula Chráněná pláž v zálivu Mužilj je přírodním prostředím, které mnoho lidí miluje a ocení. Přístup na pláž pochází z lesa, malé stezky vedoucí k oblázkové pláži. Pláž je většinou skalnatá, na boku ale přístupná a vhodná k opalování. Chtějí sem přijít dobrodruzi, lidé, kteří netrpí velké davy a milovníky v nedotčené přírodě. Moře je extrémně čisté, příjemně teplé a krásné barvy. Skály pod vodou poskytují odraz, který oživuje odstíny modré a zelené.

Pláž - zátoka Klancac Brseč, krásná pláž obklopená skalami ze tří stran, nedaleko Opatije.

 Pláž Kamenjak Premantura Tato pláž plně popisuje své jméno - Kamenjak je jen kamenná pláž, přesněji skalní horniny. Do pláže se dostanete autem autem, takže je na pláži a pokračujete pěšky. Když sestoupíte do moře, uvítáte velké kamenné plochy a samozřejmě moře, které se je dotýká.

 V blízkosti Rakalj se nachází pláž Luka. Nachází se v zátoce, vyrobené ze středně velkých dlažebních kamenů a ohraničené skalami. Záliv Žbirac je nedaleko. To je zajímavý detail, zvláště pokud pracujete na fotografiích na dovolenou. Silueta nakloněných lodí bude skvělou kulisou dobrých fotografií z moře.

Kanica Peruški Beach se nachází mezi Peruški a Krnicou. Někteří se mohou pochlubit touto krásnou pláží. Pokud se podíváte na fotografie, můžete vidět krásnou pláž obklopenou bílými skalami. Pláž je vyrobena ze středně velkých keřů, které jsou zcela bílé a poskytují nejlepší lesk v letním slunci. Proto je zde zvláštní barva moře. Moře je čisté a příjemně teplé a pláž samotná je velice cenově dostupná. Vstup do moře je jemný a vhodný pro všechny lidi. Naše plážová pláž ví vířivé vlny, ale není skvělé, abyste zasahovali do koupání. Pokud nás navštívíte, jsme si jisti, že se vám bude líbit. Zveme vás, abyste strávili dovolenou a bavili se na naší pláži.

 Vela Đirina Beach se nachází v zálivu Maslinica pod hotelem Mimosa a Maslinica. Pláž je největší pláž v Rabacu a má vlajku modré vlajky pro čistotu moře, bezpečnostní a stravovací nabídky. Pláž je oblázková a je dlouhá asi 400 metrů. Na pláži je bohatá gastronomická nabídka, stejně jako dva masážní salony na pláži. Pro nejmenší je také malá vodní skluzavka a malý aquapark.

Pláž Guboka Rabac Labin se nachází v naprosto přírodním prostředí nedaleko pláže Sveta Marina. Dostanete se po stezce lesem a hlubokým stínem. Pláž samotná je vyrobena ze štěrku, je velmi krásná a čistá. Moře je zde klidné, pohodlné a teplé. Na straně je v zeleni rozkvetlé skalnaté pobřeží, které poskytuje vynikající kontrast k modrým mořským barvám.

Pula a RovinjPula a Rovinj a Poreč - města bohaté na kulturní a historické památky a silnou turistickou nabídku.Rovinj

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala