Rovinj a okolí, co vidět a dělat

# Rovinj a okolí, co vidět a dělat

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste v Rovinji nebo v okolí Rovinje, stejně jako v oblasti Istrie.
Město se nachází na krásném pobřeží Istrie, těsně pod kanálem Lim. Říká se, že Rovinj je nejlepší město pro romantiku - alespoň v této části našeho krásného. Město Rovinj je správnou destinací pro romantiky a lidi, kteří mají pocity minulosti sentimentální. Dnes je město rozvíjeno a patří mezi přední turistické destinace na Jadranu. V Rovinji můžeme přidat až 30 000 lůžek, z nichž jedna čtvrtina zaujme soukromé ubytovací zařízení.

Co navštívit v Rovinji a jeho okolí

Rovinjské akvárium se nachází v staleté budově, která sídlí v námořním výzkumném středisku Institutu Ruđer Bošković, kde můžete zažít veškerou rozmanitost podmořského světa v Jaderském moři. Byla otevřena v roce 1891 jako berlínská akvarijní zoologická zahrada a je jednou z nejstarších institucí tohoto druhu na světě. Akvárium je otevřené návštěvníkům a je bohaté na vzory místní flóry a fauny, které představují typické komunity žijící v našem podmořském světě. Akvárium je zajímavá a krásná sbírka různých druhů ryb, krabů a skořápky, které obývají Jadran.

 Kostel sv. Eufémie je také známý jako kostel sv. Fumy, který je nejslavnější památkou v Rovinji. Na místě dnešního kostela byl kdysi malý kostel sv. Jura, na jehož místě v 10. století vzniká nový, větší kostel.

 Městské muzeum v Rovinju se nachází na náměstí Marshal Tito 11 v barokním paláci 17. století. Je otevřena každý den od 10 do 22 hodin. Muzeum bylo založeno v roce 1954 z iniciativy umělců z Rovinje a rozděleno na několik oddělení. Archeologické oddělení se skládá z archeologických a numizmatických sbírek, etnografického oddělení, katedry dějin, výtvarných umění a knihovny. V areálu muzea jsou také organizovány různé výstavy a aktivity, které jsou ohlášeny na stránkách muzea muzej-rovinj.hr.

Rovinjské plážeLesní park Zlatni rt je největší přírodní atrakcí v Rovinju, ideálním místem pro různé sportovní aktivity a těší se přírodním prostředí a plážím. Park je také největším setkáním plavců, kteří v létě v Rovinji pobývají kvůli rozloženému pobřeží, které se rozprostírá v oblázkových zátokách převážně proskovaných skalami. Nedaleko pláže Zlatni rt je pláž Cuvi Rovinj.

 Pláž Cisterna Rovinj. V pobřežní oblasti Rovinj se nachází také krásná pláž Cisterna. Je vyrobena ze středně velkých dlažebních kamenů, je izolovaná a nachází se v přírodním prostředí. Na pláži však máte kavárnu, která bude po opalování osvěžující. Moře je klidné a příjemné teplé a přístup k vodě je jemný. Je to perfektní pláž pro rodinnou dovolenou nebo pro mladé páry, kteří chtějí vychutnat klid a ne tolik davů.

 Červený ostrov se skládá ze dvou spojených ostrůvků, Sveti Andrija a Maškin, a je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací pro hosty ubytované v Rovinji a jeho okolí.

Mulini je pláž v atraktivní oblasti Rovinj, která končí v zelené části parku Zlatni Rt. Pláž, od centra města až po zelené plochy, rozšiřuje nádherně upravenou promenádu. Pláž je jednou z nejoblíbenějších měst, a určitě mezi nejhezčí.

 Amarin Beach Rovinj. V samém kontaktu s mořem je pláž Amarin písečná, s mírným počasím a vhodná pro všechny lidi. Trochu výše je možné nalézt oblázky a betonové dlaždice po stranách. Pláž má sprchy a kabiny. Nachází se v obci a je velmi dobře navštěvovaná. Za pláží se nachází malá kamenná zeď, za kterou se nachází oblázková část, vhodná pro opalování a denní snooping.

 Co vidět v okolí RovinjeNárodní park Brijuni, přestože je známý jako rezidence maršála Josipa Broza Tito, prezidenta bývalé Jugoslávie, nabízí svým návštěvníkům mnohem více. Pouze 3 km od pobřeží istrijského poloostrova, Brijuni je oázou rostlinného a živočišného života, složená z přibližně 700 druhů rostlin a přibližně 250 druhů ptáků. Kromě specifické fauny, která byla vytvořena zakopnutím lesů a jejich přeměnou na prostorné louky, existuje také flóra, která měla významný dopad na lidský faktor, který zvířecí svět obohatil o mnohé dovezené druhy, které původně nebyly v tomto prostředí. Lze říci, že Brijuni představují harmonii přírody a vliv člověka na to.

 Aréna v Pule je největší památkou starobylého stavitelství v Chorvatsku, šestém největším amfiteátru na světě a jedním z nejlépe zachovaných druhů na světě. Postaven v prvním století, předpokládá se, že je vyhledáván císařem Augustou a stavbu pokračovala Vespasian Vespaziano, který byl zodpovědný za stavbu římského Kolosea.

Muzeum současného umění Istrie v Pule bylo založeno v roce 2008, kdy byla zaregistrována z podnětu Istrijské župy. Muzeum má ještě svou vlastní muzejní budovu, ale bylo použito pro galerijní účel starého tisku Puly, sv. Jana 1, Pula, který byl předán Muzeu města Puly k užívání po dobu 10 let dohodou o užívání starých tiskovin dne 1. června 2011.

 Aquacolors je největší vodní park v Chorvatsku, který nabízí 500 metrů dlouhou řeku, 3 bazény a 4 dětská hřiště, 12 tobogánů, 5 restaurací a denní animační obsah. Vodní park je určen pro všechny věkové kategorie, takže pro děti jsou atraktivity pro děti i pro dospělé s adrenalinem.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia je nedaleký zábavní vodní park, který se nachází asi 5 km od Novigradu směrem k vnitrozemí Istrie. Park je otevřen v roce 2014 a je prvním vodním parkem na Istrii, který se rozkládá na ploše 80 000 m² a nabízí velké množství atrakcí pro děti i dospělé. Aquacolors vs Istranadia porovnání cen a obsah.

 Bazilika Euphrasius v Poreči začala s výstavbou v roce 553 a je jednou z nejstarších a nejkrásnějších dochovaných památek raného byzantského umění ve Středomoří. Dnes je považována za nejkrásnější památkovou památku starodávného umění ve Středomoří. Bazilika byla postavena v 6. století v době eufrazského biskupa a císaře Justiniána I. Důležitost této baziliky stačí k poukázání na skutečnost, že v roce 1997 byla Eufrazská bazilika v Poreči zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pláže v Rovinji a okolí města RovinjAmber Beach je jedna z nejoblíbenějších pláží v Pule, která se nachází v turistické oblasti Verudela, na západní straně poloostrova a pokračuje na pláži Brioni. Nedaleko se nachází oblíbená pláž Puljska Hajvajka. Od centra města Pula se nachází zhruba 4 kilometry. Pláž má modrou vlajku pro čistotu moře, úhlednost pláže a nabídku. Vzhledem k mírným vstupům do moře jsou Ambrelovy oblázkové plochy velmi oblíbené pro rodiny s dětmi. Na pláži si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a vychutnat si různé sportovní a adrenalinové aktivity. Pokud jste trochu daleko od centrální části oblázkové pláže, můžete najít stín v nedalekém borovém lese, v těchto částech je skalnatá pláž s menšími oblázkovými plážemi.

 Pláž Grotte Von Pula Chráněná pláž v zálivu Mužilj je přírodním prostředím, které mnoho lidí miluje a ocení. Přístup na pláž pochází z lesa, malé stezky vedoucí k oblázkové pláži. Pláž je většinou skalnatá, na boku ale přístupná a vhodná k opalování. Chtějí sem přijít dobrodruzi, lidé, kteří netrpí velké davy a milovníky v nedotčené přírodě. Moře je extrémně čisté, příjemně teplé a krásné barvy. Skály pod vodou poskytují odraz, který oživuje odstíny modré a zelené.

Sv. Ivan Pula se nachází na stejném jménu Cape a je v kontaktu s mořem ze zátoky Sveti Ivan. Je to velmi krásné, čisté a dobře vybavené. Tato pláž je oblíbená, což není překvapivé vzhledem k umístění. Celá tato část Puly je dobře známá, stejně jako okolní pláže. Beach St. Ivan je vyroben z malého štěrku, který lze ještě nalézt na některých mírně větších křižovatkách. Moře je velmi čisté a krásné. Je to příjemné pro koupání a přístup k moři je snadný a pohodlný pro všechny lidi.

 Pláž - zátoka Klancac Brseč, krásná pláž obklopená skalami ze tří stran, nedaleko Opatije.

 V blízkosti Rakalj se nachází pláž Luka. Nachází se v zátoce, vyrobené ze středně velkých dlažebních kamenů a ohraničené skalami. Záliv Žbirac je nedaleko. To je zajímavý detail, zvláště pokud pracujete na fotografiích na dovolenou. Silueta nakloněných lodí bude skvělou kulisou dobrých fotografií z moře.

Pláž Kamenjak Premantura Tato pláž plně popisuje své jméno - Kamenjak je jen kamenná pláž, přesněji skalní horniny. Do pláže se dostanete autem autem, takže je na pláži a pokračujete pěšky. Když sestoupíte do moře, uvítáte velké kamenné plochy a samozřejmě moře, které se je dotýká.

 

Kanica Peruški Beach se nachází mezi Peruški a Krnicou. Někteří se mohou pochlubit touto krásnou pláží. Pokud se podíváte na fotografie, můžete vidět krásnou pláž obklopenou bílými skalami. Pláž je vyrobena ze středně velkých keřů, které jsou zcela bílé a poskytují nejlepší lesk v letním slunci. Proto je zde zvláštní barva moře. Moře je čisté a příjemně teplé a pláž samotná je velice cenově dostupná. Vstup do moře je jemný a vhodný pro všechny lidi. Naše plážová pláž ví vířivé vlny, ale není skvělé, abyste zasahovali do koupání. Pokud nás navštívíte, jsme si jisti, že se vám bude líbit. Zveme vás, abyste strávili dovolenou a bavili se na naší pláži.

 Vela Đirina Beach se nachází v zálivu Maslinica pod hotelem Mimosa a Maslinica. Pláž je největší pláž v Rabacu a má vlajku modré vlajky pro čistotu moře, bezpečnostní a stravovací nabídky. Pláž je oblázková a je dlouhá asi 400 metrů. Na pláži je bohatá gastronomická nabídka, stejně jako dva masážní salony na pláži. Pro nejmenší je také malá vodní skluzavka a malý aquapark.

Pláž Guboka Rabac Labin se nachází v naprosto přírodním prostředí nedaleko pláže Sveta Marina. Dostanete se po stezce lesem a hlubokým stínem. Pláž samotná je vyrobena ze štěrku, je velmi krásná a čistá. Moře je zde klidné, pohodlné a teplé. Na straně je v zeleni rozkvetlé skalnaté pobřeží, které poskytuje vynikající kontrast k modrým mořským barvám.

Města v blízkosti RovinjMěsta Pula a Poreč. Obě města jsou bohaté kulturními a historickými památkami a silnou turistickou nabídkou.

 

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala