Co vidět a navštívit v Dubrovníku a okolí Dubrovníku

# Co vidět a navštívit v Dubrovníku a okolí Dubrovníku

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Dubrovník je město, které je na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1979 a je nejznámějším turistickým městem v Chorvatsku. Po celá léta přitahuje město Dubrovník pozornost celého světa. Stalo se jedním z nejžádanějších měst, které je třeba navštívit, což není překvapivé vzhledem k její kráse, bohaté historii a obecně jeho stavu v minulosti.

Poskytujeme vám seznam nejznámějších památek a míst, které je třeba navštívit, pokud jste v Dubrovníku nebo v okolních městech v oblasti Jižní Dalmácie a návrhy na to, co dělat v Dubrovníku.

Dubrovník a jeho okolí, stejně jako prohlídka památekPokud mluvíme o přírodních krásách Dubrovníku, v tomto případě stojí za zmínku také vrch Srđ. Nachází se na severní straně a nejvyšší vrchol je 415 metrů nad mořem. Z toho, jak vidíte celý Dubrovník, je to místo, kde můžete udělat nejkrásnější fotky dovolené v Dubrovniku. Kopce byla pojmenována podle nejstaršího patrona Dubrovníku, Srđ. St. Jiří byl patronem města ještě před sv. Augustinem. Vlach, který dnes oslavují lidé z Dubrovníku.

 Dubrovnické zdi - Pokud píšeme o Dubrovnickém pohledu, měli bychom určitě zmínit městské hradby s četnými pevnostmi. Každá panoramatická fotografie zachycuje tento zajímavý detail - městské hradby s četnými věžemi a pevnostmi postavenými na ochranu Dubrovnické republiky před nepřítelem. Dubrovnické městské hradby jsou největší atrakcí pro návštěvníky. Jedná se o jeden z nejlépe zachovaných opevňovacích systémů v Evropě, dlouhých 1940 metrů, včetně pěti pevností a šestnácti věží a bašt. Druhým nejatraktivnějším muzeem na volném prostranství ve světě je otevřeno turistům, kteří navštěvují celý rok.

Dubrovačke zidine što raditi i vidjeti u Dubrovniku

Stradun - Procházka Dubrovníkem je něco zvláštního, samozřejmě máme na mysli Stari Grad a chodíme po Stradunu. Stradun nebo ulice Placa v Dubrovníku je hlavní ulicí v centru starého města. Nejznámější je Dubrovnická ulice obecně, velmi zaneprázdněná a vždy krásně naplněná. Jméno "Stradun" pochází z benátčiny a je to skličující jméno pro velkou ulici a jméno "Placa" pochází z latinského slova "plateau", což znamená "ulice".

Stradun DubrovnikCírkve v DubrovníkuKostel sv. Blaise Dubrovník - Kostel byl postaven v barokním slohu na místě bývalého románského kostela. Kostel sv. Blaise, patron města Dubrovníku, byl postaven na místě staršího románského kostela, který přežil velké zemětřesení v roce 1667, ale v roce 1706 hořel. Kostel byl poškozen při zemětřesení v roce 1979 a také ve válce ve vlasti (1991-1992), kdy byla poškozena četnými raketami, nejsilnější na střeše a severní fasádě.

 Katedrála Nanebevzetí Panny Marie Dubrovník - Katedrála Nanebevzetí Panny Marie (Dubrovnická katedrála) je věnována Nanebevzetí Panny Marie na nebesích (Velké Paní). Ústředí dubrovnické diecéze. Katedrála byla postavena na místě byzantských a románských katedrál, které byly zničeny při velkém zemětřesení v roce 1667. Současná barokní katedrála byla postavena v letech 1671 až 1713. Podle jedné legendy byla románská katedrála z 12. století postavena z peněz anglického krále Richarda I. z Lions Heart, který byl daleko od Lokrum, který přežil vrak. Stalo se tak kvůli jeho návratu z války třetí křížové výpravy v roce 1192.

 Kostel sv. Ignáce je jezuitský kostel v Dubrovníku. Kostel stojí mezi mnoha krásnými sakrálními objekty Dubrovnické republiky. Byl postaven jako barokní jednolodní kostel s reprezentativní fasádou, modeled na kostel svatého Ignáce v Římě. Projekt navrhl architekt Andrea Pozzo a kostel byl dokončen v roce 1725. Lukostřelecké barokní fresky v interiéru, se scénami ze života sv. Ignáce z Loyoly, byly pořízeny malířem Gaetano Garcíou. V roce 1885 byla v kostele zřízena umělá jeskyně věnovaná Panně Marii z Lurd, jedné z nejstarších v Evropě.

 Pláže v Dubrovníku a jeho okolíPláž Sveti Jakov Dubrovnik - Pokud půjdete po pobřeží k Dubrovníku, od jihu na sever, půjdete na pláž Sveti Jakov před vstupem do města. Je ukrytý pod útesy, s borovicemi zakrytými ve skalách, ale lze snadno dosáhnout malými schody na jedné straně. Pláž je vyrobena z malého štěrku a poskytuje působivý výhled na Dubrovník a mnoho lodí, které přicházejí a odcházejí. Tato pláž je oblíbená a nemusíte být překvapeni slunečníkem a velkým množstvím lehátek na pláži. Vedle pláže je krásně zdobená, kamenná-rámová restaurace s terasou a výhledem na moře. Pláž je romantická, velmi vhodná pro páry. Banje pláž je nejoblíbenější pláž v Dubrovníku. Nachází se v bezprostřední blízkosti Starého města ve východním směru, mezi dvěma luxusními hotely v Dubrovniku. Pláž je oblázková a dobře vybavená. Stejně jako hlavní pláž ve světovém oblíbeném městě je pláž Banje vybavena veškerým vybavením, které mohou hosté potřebovat. Na našich fotografiích jsou barvy proti slunečnímu záření důkazem toho, jak je pláž oblíbená.

 Atraktivní pláž Dubrovnik Bellevue se nachází v krásné zátoce na úpatí hotelu. Je možné dosáhnout na pláž buď výtahem z hotelu nebo na okraji města, pěšky. Pláž je vyrobena z malého štěrku, obklopena vysokými skalami po stranách, které jsou tak vysoké, že v odpoledním stínu na pláži.

 Copacabana Beach Dubrovník je název jedné z nejoblíbenějších pláží v Dubrovníku. V posledních letech se stala ještě oblíbenou, a to zejména kvůli bohatému obsahu pro hosty, který je do značné míry jedinečný a speciálně určený pro hosty této pláže.

 Jaký pohled na DubrovníkNárodní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře. Ostrov Mljet je často označován jako zelený ostrov, který ve skutečnosti vypráví o svém bohatém a pestrém rostlinném životě. Vegetace národního parku Mljet je bohatá a pestrá, skládající se převážně z borovicových lesů v Aleppo a různých nízkých rostlin a rostlin pokrývajících povrch ostrova.

 Pláže v okolí DubrovníkuTrochu neobvyklé jméno pro pláž v Chorvatsku, přesto - Bubbly Beach má své hosty a obdivuje je rok co rok. Je zle navštěvovaná z pevniny, je obtížné ji dosáhnout a v okolí nejsou žádné osady. Proto je to oblíbená destinace pro jachtaře. Mnoho zde nalézá jejich klid a svatyni v horkých letních dnech. Z Bubbly Beach můžete vidět ukotvené jachty a hosty, kteří si užívají soukromí pláže.

 Pláž Štikovica Zaton Dubrovník je jedním z nejoblíbenějších, krásně zdobených a dobře vybavených. Je z tlustších oblázků, velmi čisté s klidnou nábřeží. Na pláži není stín, ale to není problém, protože si můžete pronajmout slunečníky. Na pláži dominují lehké židle mnoha hostů a různé slunečníky. Moře je na začátku mělké, takže je ideální pro dětskou hru. Ihned na pláži máte dobře vybavenou restauraci, což znamená, že nabízíte jídla a nápoje na vysoké úrovni. Pokud přijdete na naši pláž, jsme si jisti, že nebudete zklamáni. Nabídka na pláži je špičková, stejně jako služba.Pláž Vučine Peljesac - vedle místa Žuljana, na polostrově Pelješac leží velká pláž pod borovým lesem - pláž Vučine. Pláž je izolovaná, je ze štěrku a skrytá v přirozeném stínu vysokých borovic. Je to skvělé pro každého, kdo rád strávil odpočinek v klidu, z velkých davů a hluku. Moře je klidné, příjemně teplé a přístupné po celé délce pláže.

 Ostrov Proizd je malý ostrov menší než jeden kilometr čtvereční na severozápadě Korčuly, 4 km od Korčuly. Na ostrově je na jižní straně pouze jedna restaurace a několik krásných zátok s křišťálově čistým mořem. Jedna ze zátok, Donji Bili Bok, je určena pro nudisty a má značku FKK.

 Pláž Pasjača Popovići nebo Stará skála Pasjače je místo, které je zdánlivě nezajímavé, ale přesto to může přijít a užít si ji. Kdo miluje přirozené prostředí, trochu soukromí a davy lidí, nechte to na naší pláži a užijte si dovolenou. Pláž je velmi izolovaná, ale stále má malou pěší cestu. Zajímavé je, že jedna část cesty vstupuje do skal v tunelu a končí znovu na strmých skalách obklopujících pláž.

 Back Ston - krásná písečná zátoka Prapratno se nachází 3 km západně od Stonu. Je to jedna z nejkrásnějších zátok na poloostrově Pelješac s písečnou pláží obklopenou borovicovými lesy a tyrkysovými vodami.Prapratno Ston Pelješac


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala