Mount Srđ nad Dubrovníkem - auto pěšky nebo tryskem, vychutnejte si panorama

# Mount Srđ nad Dubrovníkem - auto pěšky nebo tryskem, vychutnejte si panorama

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
Dubrovnik
06.09.2017. 10:41 dodajeIvan

Pokud mluvíme o přírodních krásách Dubrovníku, v tomto případě stojí za zmínku také vrch Srđ. Nachází se na severní straně a nejvyšší vrchol je 415 metrů nad mořem.
Kopce byla pojmenována podle nejstaršího patrona Dubrovníku, Srđ. St. Jiří byl patronem města ještě před sv. Augustinem. Vlach, který dnes oslavují lidé z Dubrovníku.

Hora Srđ se nachází nad městem Dubrovník a sjezdovky se sjíždějí k moři a do města Dubrovník.

Od starověku tento přírodní kopcovitý terén chrání město Dubrovník před búrou, ale i invazi různých dobyvatelů, kteří se opakovaně pokoušeli o dobytí tehdejší republiky Dubrovník. Na vrchu, když Napoleonova armáda svržila město Dubrovník, začala budova císařské pevnosti. Stavba byla dokončena rakousko-uherskou, s cílem vytvořit strategický obranný objekt pro město na jeho severní straně.

Kako do Srđa?

Během vlastenecké války hrála pevnost Imperial nejdůležitější úlohu od její výstavby. V pevnosti a kolem byly obranné pozice chorvatské armády, kde se odvážní obránci úspěšně postavili proti zuřivým útokům armády Serb-Chetnik a JNA.

Dne 1. října 1991 nepřátelská letecká síla JNA spustila vysílač HRT, který byl na západní straně pevnosti. Dne 6. prosince 1991, během nejtěžšího útoku na Dubrovník, se nepřátelská armáda s podporou JRM podařilo dosáhnout císařské pevnosti, ale obránci Srebrenice, asistovali dělostřeleckému ohni, uspěli v porážce pevnosti a samotné město Dubrovník z okupace. Během tohoto útoku byla zničena jedna z památek na kopci, kamenný kříž, který byl v roce 1997 nahrazen novým.

Muzeum Vojenské vlasti


Dnes je Muzeum války doma v Srbiji v císařské pevnosti. Muzeum je věnováno obraně Dubrovníku během vlastené války. V muzeu jsou vystaveny dokumenty, umělecká a dokumentární fotografie, tištěné materiály, zbraně, výbušniny, válečné mapy a příkazy. Můžete se také podívat na části vojenského vybavení, předměty z každodenního života Dubrovníku a obránců v agresivním prostředí. Muzeum má autentické nahrávky a videonahrávky, vojenské prapory vojsk, původní pruhy Srdje z roku 1991, plány na minové pole, válečné deníky a další položky z tohoto období.

Samozřejmě musíte samozřejmě navštívit císařskou pevnost. Kromě bohatých exponátů v muzeu vás srda také nadchne panoramatickým výhledem na Dubrovník. Mnozí říkají, že pohled na západ slunce je okouzlující a je to nejkrásnější na světě. Kdo přijde za denního světla. Horolezectví na Srđ je zvláštní zážitek a mnohé z nich svědčí.

Jak se dostat na Srđ - Lezení na Srđ
Můžete se vypravit na Srđ, pěšky, na malé kozí stezce, autem přes křivou cestu nebo lanovkou. Jste-li unavení, je zde stravovací zařízení s jídlem a pitím, které vás spojuje s nádherným výhledem, abyste se vrátili k životu. Fotografie, které uděláte na Srđ v přírodním prostředí, s Dubrovníkem a mořem v zádech, vás udrží v krásné vzpomínce na celý váš život.

Dubrovnik - Srđ pješke - turistická stezka


Pokud jste turista a pěší fanoušek a jste v Dubrovníku, cesta z Orlanda Stupa do vrcholu Srđa je pro vás ideální. Na této stezce projdete velkým množstvím památek v Dubrovníku a přijdete do krásného výhledu, z něhož můžete vidět celé město. Rozdíl ve výšce je 400 metrů. Datalian plán kurzu najdete na následujícím odkazu: planinarenje.hr/kt/gorja/hrvatsko/dubrovacko-podrucje/sr/stradun-pile-sr

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala