Ciovo - Trogir a jeho okolí, co navštívit a vidět

# Ciovo - Trogir a jeho okolí, co navštívit a vidět

Srednja dalmacija

Trogir

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Trogir je jedním z nejkrásnějších měst v Chorvatsku a město je velmi bohaté na historii. Administrativně patří do okresu Splitsko-dalmatská. Město Trogir napsalo svou historii již od dávných dob, kdy řeckí kolonisté z ostrova Vis v III. st. Kristus tuto oblast urovnal. Je to jedno z nejlépe zachovalých románsko-gotických měst a je jistě hezké vidět. Hrad a věž obklopená stěnami tvoří jádro Trogir.

Trogir Što vidjeti i posjetitiVěž Kamerlengo byla postavena v 15. století a Marin Radoj je zodpovědný za její stavbu. Kdysi to byla vojenská pevnost a dnes byla znovu vyzdobena na jevišti pro letní koncerty a představení. Z vrcholu je krásný výhled na romantickou atmosféru minulosti. Byl rád, že ho navštíví a všichni rádi přijdou na starou zeď věže. Svojí polohou a tvarem je věž hrdě představena svou siluetou, která Trogire nabízí jedinečný vzhled. Kamerlengo se nachází na jihozápadním okraji města Trogir, v samotném koutě zdi. Nejstarší částí je polygonální věž z konce 14. století a dnešní zdi jsou dnes formovány po benátské vládě. Stavební inženýr byl konzultován státním inženýrem Lorenzem Picinem a výkon byl pověřen prototypem inženýrem Marinem Radojem. Pevnost byla postavena od roku 1420 do roku 1437 a sloužila k umístění benátských vojenských posádek.

Kula Kamerlengo Trogir

Katedrála Trogir je jednou z nejznámějších památek Trogiru a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Na této budově jsou viditelné styly od románů až po barokní a v ní jsou cenné umělecká díla. Samozřejmě, myslíme na katedrálu svatého Patrika. Lawrence. Stavba katedrály začala v roce 1213 na základech raně křesťanské katedrály zničené Saraceny v roce 1123. Stejně jako předchozí, tato katedrála je věnována sv. Lovři, ale je také známá jako katedrála sv. Ivana (patronka města, který zemřel v roce 1111), biskup, který byl známý svým bezvadným životem a odporem vůči králi Kolomanovi, který obsadil Dalmácii a Chorvatsko.

TrogirTrogir Town Market - Nachází se těsně před vstupem do starého města a místní obyvatelé jej nazývají Pazar. Trh v Trogiru v této podobě existuje asi 200 let a stále nabízí svým návštěvníkům širokou škálu středomořského a jiného lahodného ovoce a zeleniny, stejně jako různé další potraviny. Kromě ovoce a zeleniny je trh velmi dobře zásoben olivovým olejem, ochucenými brandy, různými druhy medu, pekmez, likérem a vínem, ryby ...

Tržnica TrogirRadovanův portál - Pokud přijdete do Trogiru, rádi se podíváte a hledáte historické hodnoty - Radovanův portál je budova, kterou musíte navštívit. Je to úžasná konstrukce, která zaujme všemi možnými způsoby. Toto je hlavní portál katedrály sv. Lovre v Trogiru, známý jako portál Radovana. Byl postaven v období vlády prince Kolomana, který jako mladší bratr krále Bela IV. Vládl Chorvatsku, Slavonii a Dalmácii. Koloman byl nesmírně významným chorvatským vládcem, který povzbudil stavbu katedrály Trogir, a díky svým zásluhám byly na severu Chorvatska postaveny četné památky. Dnes si mnozí rádi jenom dívají na tuto impozantní budovu a získáte plný zážitek, když ji poznáte ještě lépe. Pojďme tedy tímto směrem, abychom poznali zajímavé detaily tohoto zařízení.

Radovanov Portal TrogirPláže v okolí Trogiru a na ostrově ČiovoPláž Kava Slatine Čiovo - Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Čiovo je jistě pláž Kava. Nachází se na druhém konci, na východě a má výhled na město Split. Pláž je v neobývané části, oddělená a zcela obklopena přírodními krásami. Vedle pláže je k dispozici jen jeden bar, kde se mohou ubytovat koupající se občané, kteří potřebují osvěžující nápoj. Barevný kontrast na pláži je něco opravdu okouzlujícího. Pláže, které chrání pláž, jsou částečně pokryté zelení a barva kombinovaná s štěrkem dává kompletní vizuální podívanou.

Plaža Kava ČiovoPláž Slatine - V obci Slatine na ostrově Čiovo leží stejné jméno, hlavní pláž. Je krásně zdobené, velmi dobře vybavené a samozřejmě oblíbené mezi turisty. Pláž je oblázková s příjemným přístupem k moři a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Tam je malý přístav v blízkosti, ale loď nebude obtěžovat hosty na pláži. Pláž se nachází v centru tohoto místa, což znamená, že jídlo a pití jsou k dispozici všem. Nedaleko pláže najdete kavárny a restaurace.

Plaža Slatin Ciovo beachTatinje Beach Ciovo - Stačí se podívat na tuto odlehlou malou pláž. Pláž Tatinje se nachází v přírodním prostředí, v malé zátoce chráněné skalami, zatímco oblázky uprostřed. Vstup do moře je světlý a mořské dno je vyrobeno ze stejného štěrku jako samotná pláž. Voda je čistá, s krásnými tóny modrozelených odstínů. Nad pláží koruny se zelenými jehlami vás zatemňují. Pokud je slunce příliš horké, máte místo, kde ho můžete vzít. Přestože pláž je oddělená, v okolí je několik soukromých ubytovacích zařízení.

Uvala Tatinje Čiovo više slikaStarý Porat Čiovo je jedna z nejznámějších pláží v Čiově. To se nachází v Okrug Donji, v blízkosti místního malého přístavu. Dno oblázku v mořském dně poskytuje živé barvy, jak vidíte na fotografiích. Pláž samotná je oblázková, krásně zdobená přírodním stínem. Horn je vyroben z borových větví, které také dávají zvláštní vůni ve vzduchu. Vedle pláže jsou místní kavárny a bary, kde si můžete posedět a užít si výhled. O něco víc, lodě jsou často vidět na obzoru a dokončují úplný obraz. Chcete-li fotit svátky, zde máte spoustu možností pro krásné pozadí.

Plaža Porat ČiovoPláž Labaduša v Čiově je velmi populární a oblíbená u mnoha. Nachází se v osadě Okrug Gornji, vedle stejného autokempu a je vybavena veškerým potřebným obsahem. Kromě kempu je pláž obklopena kavárnami a bary a restaurace s různými jídly. Nabídka je vynikající, stejně jako atmosféra a krása pláže budou nejlépe ilustrovat fotografie, které podporujeme. Pro přidanou náladu si také představíme toto krátké video, na kterém můžete vidět dynamiku pláže, shromáždění hostů a radost ze slunce.

Plaža Labduša Čiovo ebachPláž Bočići je jedna z největších a nejoblíbenějších pláží na ostrově Čiovo, nedaleko pláže Mavarštica. Pláž je, pokud se díváme na terén, různého složení, takže může najít místa pro každého. Je částečně skalní, s betonovými plošinami na opalování a snazším přístupem k moři. Na několika místech byly mezi přírodními skalami ukryté malé oblázkové zátoky. Jsou skvělé pro plavání, stejně jako pro opalování v menším davu.

Plaža Bočići ČiovoCo navštívit na ostrově Čiovo a okolí TrogiruDiokleciánův palác Pokud spomínáme Splitu v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města - můžeme všichni souhlasit, že naše myšlenky budou dominovat Diokleciánově paláci. Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let během vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedrála St Duje Split. Jedním z nejdůležitějších památek Splitu je jistě katedrála sv. Duje. Říká se, že je to nejstarší katedrála na světě, a proto se pokusíme to co nejvíce popsat. Katedrála ve Splitu je věnována Nanebevzetí Panny Marie. V lidu je známá jako katedrála sv. Dujma a Sv. Duje. Splitská katedrála se nachází v komplexu Diokleciánův palác, Peristyle a původně byla císařským mauzoleem. První budova byla postavena počátkem 4. století a byla později zrekonstruována v katedrále. To je věřil, že tato katedrála je nejstarší katedrála na světě.

Katedrala SplitProkurativní, nebo oficiálně Republikové náměstí, je prestižním středomořským náměstím v centru Splitu. To se nachází západně od Diokleciánova paláce a je známé jako jeviště pro kulturní akce ve městě Marjan. Toto je místo, kde se tradiční Split Entertainment Festival koná téměř padesát let.

Split što posjetiti what to visitSplitska riva převzala svou formu na počátku 19. století. Během tohoto období francouzština vládla Francouze a můžeme přičíst většinu zásluh jejímu vzhledu, který je prostě okouzlující. Stovky let později byly původní rostlinné druhy nahrazeny palmami a nová změna nastala před koncem 20. století, kdy byla Riva konečně uzavřena.

Split rivaSocha Gregora z Nin. Jedna socha se nachází ve Varaždin, Nin a Split, kde je nejslavnější ve Splitu. Socha Splitu byla stanovena 29. září 1929 u Peristil. Split získal svou verzi Gregora z Ninu navzdory velkému nesouhlasu s částí Splinic. Mezi nimi byl slavný konzervátor a archeolog Fr Frane Bulic. V roce 1954 byl památník přemístěn do dnešní polohy - mezi Zlatou branou a Dardanem.

Omiš Nachází se u ústí řeky Cetiny, pouhých 21 kilometrů jižně od Splitu, která je vzdálena 25 kilometrů. Omiš je město se zvláštním, velmi příznivým postavením, které mu umožnilo bránit se před útokem v historii a dnes nabízí velké množství turistického ruchu a rozvoje města obecně.Rafting Omiš - Nejoblíbenější aktivita v Omiši, kvůli níž Chorvátsko navštíví město a svět se raftuje v ústech Cetiny. Sjíždění kaňonu se táhne přes 2 km od Cetiny a nabízí nezapomenutelný pocit se zvláštní zkušeností s adrenalinem. Pokud jste v Omiši, určitě si musíte dovolit tuto zkušenost.

Rafting Omiš

Šibenikská katedrála (pouhých 15 kilometrů od Vodice) Tato budova je zajímavá a ohromující jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnoho lidí se ponoří do tohoto zařízení a dívá se na ně s očima odborníků nebo návštěvníky, kteří milují historii a starou budovu. Šibenikova katedrála je rozhodně nejdůležitějším architektonickým úspěchem z 15. až 16. století na území Chorvatska. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města.

Kvůli výjimečným hodnotám byla katedrála Šibenik v roce 2000 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála byla postavena na jižní straně centrálního starého náměstí, na místě románského kostela sv. James. Stavba brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

Myšlenka na budování velkého katedrálního kostela pochází z roku 1298. V té době získala Šibenik své vlastní biskupství a titul města. Tímto způsobem potřeba katedrály přišla v přirozeném pořadí, která se odehrála ve většině ostatních měst.

Šibenska katedralaDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Tento vyzdobený prostor se všemi jejími dvorními zařízeními se nachází v srdci Solaris Beach Resource, o kterém jsme již napsali. Kamenné dlážděné nádvoří a kamenné domy odkryjí zcela nový svět. Ve skutečnosti odhalují svět minulých časů, dnes téměř zapomenutý. To je příležitost připomenout si některé věci od doby od počátku sto let.

Brána dalmátské etno vesnice je otevřena všem. Zvláštní pozornost bude věnována lidem, kteří milují a respektují kvalitu nabídky, a současně hodnotí hluboce zakořeněnou dalmatskou tradici.

Etno selo SolarisNárodní park Krka, proslulý svými nádhernými vodopády, se nachází v blízkosti Skradin v okrese Šibenik-Knin. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jedním z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které by mohly vidět v mnoha velkých městech.

KrkaPřírodní park Biokovo je nádherný horský masív specializovaný pro své krasové vrcholy, nezapomenutelný altán, biodiverzitu a botanickou zahradu. Biokovo bylo v roce 1981 vyhlášeno přírodním parkem a součástí pohoří Dinaridů. Je charakterizován strmými a vysokými vrcholy, které mírně klesají až k překrásnému Jadranu a místním osadám, nejvíce pozoruhodně městečku Makarska.Par Prirode BiokovoNárodní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet představuje první institucionalizovaný pokus o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park se svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Black Rock do nejhlubšího bodu ostrova Cape Goli. V národním parku se nacházejí některé osady: Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší vesnice v Jezera), Soline (malé místo u vchodu do Velkého jezera) a Priština (pošta a národní park) Pomena (jediný hotel na ostrově).

Mljet National ParkNárodní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních a je tvořena většími a menšími ostrovy a skalami, které vystupují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Přestože je Kornati na prvním místě pouštním a velmi izolovaným místem, tento park je bohatý na přírodní a kulturní bohatství. Také je živočišný a rostlinný svět stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvláštní rozdíly jsou svislé útesy, obrácené k otevřenému moři, tzv. Koruna. Jedná se o jakýsi fenomén Kornati a stanoviště jsou vzácnými druhy rostlin a živočichů. Krásy se vyznačují především přirozenou rozmanitostí a mohutnou siluetou tohoto ostrova. Kulturní dědictví jen doplní krásu Kornati a poskytne jednu speciální nabídku těm, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických agentur v Vodice.

Nacionalni park KornatiPláže v okolí ČiovaPláž Bačvice Split. Pokud slyšel o Splitu, slyšel o Bacvicovi. Stojí za to a naopak. Bačvice je hlavní městská pláž a nejznámější pláž ve Splitu. Pokud jste bývaly v Bacvicích, slyšeli jste nebo jste možná hráli picigin. Kromě toho, že jsou oblíbeným místem pro návštěvníky turistů, místní lidé jsou často navštěvováni místními kluky, takže dívky hrají nejoblíbenější hru ve Splitu - samozřejmě po fotbalu. Pro tuto hru se hodí vhodné překážky, které jsou kvůli speciálním mělkům, a díky tomu se staly populární na planetách. Dokonce i mimo sezónu, v mělké vodě skoro každý den můžete vidět milovníky piciginu, jak skákají a chytají malou kouli.

Bačvice SplitPláž Kašjuni Split. Marjan Forest má další krásnou pláž ve Splitu. Pláž Kašjuni se nachází ve stejnojmenném zálivu, na jižní straně pobřeží Marjan. Je to velmi populární a samozřejmě plné. Na pláž se můžete dostat autem, zaparkovat poblíž a pokračovat na čistě bílých oblázcích. Jedna část je neustále na slunci, s uspořádanými lehátky, zatímco druhý konec je skrytý v zeleném borovém lese. Pláž je plně vybavená a je vhodná pro všechny typy hostů.

 

Nejkrásnější pláže v CiovoPláž Zlatni rat Bol Brač. Tato pláž je jistě nejznámějším na celém ostrově a jedním z nejznámějších v Chorvatsku. Pláž Zlatni Rat je výjimečná pro svou postavu, zvláště pokud se na ni dívá ze vzduchu. Je to obchodní značka chorvatského cestovního ruchu a je hlavním detailem mnoha brožur nebo pohlednic. Je to samozřejmě populární a velmi dobře vybavené. Pláž má vše, co potřebuje. Tam se mění kabiny, sprchy a eskorty pro bdělé záchranáře, kteří se postarají o bezpečnost plavce.

Zlatni Rat Bol BračStiniva Vis Pláž Vis Ostrov je možná nejpůsobivější pláž v zátoce Stiniva. Je velmi oblíbený, zejména kvůli vzhledu a skalám, které obklopují tuto pláž. Je málo říct, že skály jsou nepřístupné. Když se podíváte na fotografie, pochopíte, co tím myslíme. Přesto na pláži Stiniva přicházejí lidé, kteří se těší na těchto vysokých a strmých útesů. Adrenalina je sport pro vzácné, dobře vycvičenou a odvážnou, aby tak něco dělal.

Stiniva VisPláž Vinišće - chráněná zátoka se může pochlubit malou, ale okouzlující oblázkovou pláží s betonovou deskou na jedné straně a skály na druhé straně. Pláž se nachází v přírodním prostředí, s minimálními stopami lidské stavby. Přírodní krajina jej dává skutečný vzhled, zvláště pokud se podíváme z nedalekých apartmánů na druhou stranu zálivu.

Plaža VinišćeLučišća bay beach Hvar je krásná zátoka se nachází asi dva kilometry severně od Svety Nedjelja na ostrově Hvar. Pláž je velmi malá a nemůže být přijata velkým množstvím lidí, ale naštěstí je velmi obtížné dosáhnout, většinou není zaplaveno. Je třeba projít na pláž ze Sveti Nedjelje.

Pláž Mala Luka Omiš. Pokud vyjdete z Omiše, podle Stanicu najdete tuto krásnou pláž zvané Malá Luka. Je ukrytý v přírodní zeleni a krásně zdobený kamennými zdmi. Little Port je pláž, kde můžete strávit den. Má přirozený stín, krásné a čisté moře a pozadí velkých balvanů. Vezměte si s sebou vše, co potřebujete, protože když přijdete na tuto pláž, je obtížné odejít, když je slunce. Přestože je na pláži stín, nezapomeňte jej chránit ochranným krémem

Městská pláž Primosten se nachází v přímořském zálivu, je velmi prostorná a dobře zařízená. Na pláži v Primoštenu máte sprchy, kabiny a během sezóny záchranář, který je pečlivě sledován pro bezpečnost hostů. Štěrk je tato pláž, dostatečně dlouhá na to, aby přijímala všechny hosty a znovu měla místa pro nové. Vedle pláže jsou ubytování v soukromí, hotely a obchody. Vše, co potřebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Velika Rudača.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala