Omiš a okolí - co vidět a navštívit

# Omiš a okolí - co vidět a navštívit

Srednja dalmacija

Omiš

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Nachází se u ústí řeky Cetiny, pouhých 21 kilometrů jižně od Splitu, která je vzdálena 25 kilometrů. Omiš je město se zvláštním, velmi příznivým postavením, které mu umožnilo bránit se před útokem v historii, a dnes nabízí hodně pro cestovní ruch a rozvoj města obecně.

Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste v Omiši nebo v okolních městech v oblasti Střední Dalmácie.

Omiš Zajímavosti co vidětPokud navštívíte Omiš a chcete vidět historické budovy, dobrou kuchyni a další podobné zařízení, navštivte Fort Fort, pevnost Mirabela nebo farní kostel sv. Michael. To jsou všechny historické budovy, na které se místní lidé pyšní, přitahují každý rok velký počet turistů.Fortica Omiš

Rafting Omiš - Nejoblíbenější aktivita v Omiši, protože je navštěvována Chorvatskem a světem je rafting v ústí Cetiny. Sjíždění kaňonu se táhne přes 2 km od Cetiny a nabízí nezapomenutelný pocit se zvláštní zkušeností s adrenalinem. Pokud jste v Omiši, určitě si tuto zkušenost užijete.

Rafting Omiš

Kostel sv. Mihovila Arkanđela Omiš - Jednou z kostelů, které stojí za návštěvu, je určitě farní kostel ve městě věnovaném sv. Michala. Kostel sv. Michala v Omiši pochází ze 17. století. Farní kostel byl postaven místními staviteli, kteří dokázali kombinovat prvky gotického, renesančního a raného baroka. U vchodu do kostela se nachází socha sv. Mihovila, stejně jako okenní růžice a na bočních stěnách kabáty benátských šlechticů a erb města Omiš.

Crkva OmišOmišské plážePláž Mala Luka Omiš - Pokud vyjdete z Omiše, podle stanicu uvidíte tuto krásnou pláž s názvem Malá Luka. Je ukrytý v přírodní zeleni a krásně zdobený kamennými zdmi. Little Port je pláž, kde můžete strávit den. Má přirozený stín, krásné a čisté moře a základnu hustých oblázků. Vezměte si s sebou vše, co potřebujete, protože když přijdete na tuto pláž, je obtížné odejít, když je slunce. I když je na pláži stín, nezapomeňte ji chránit pomocí opalovacího krému.

Plaža Mala Luka OmišPláž Stanići - Stanići se nachází nedaleko Omiše a to je první pláž z tohoto směru. Pláž Stanići se skládá z větších balvanů s několika kameny zdobícími břeh a mělké vody. V některých místech nad pláží rostou vysoké borovice, ale není dostatek stínu. Ujistěte se, že jste se ochránili v klidu bez obav. Když se slunce stává příliš horko, vydejte se na místní restauraci a vychutnejte si osvěžující nápoj nebo chutné jídlo.

Plaža Stanići OmišPláž Lokva Rogoznica - Pláž se nachází ve stejnojmenné osadě nedaleko Omiše. Je krásně zdobený, s oblázkovými podlahami a okraji lemovaným útesy. Na pláži a nad ní rostou borovice, které fungují stínem. Pláž je přístupná s mírným přístupem k vodě a moře má několik metrů a polovinu mělkých, odkud jsou přidány další hloubky, aby se mohli těšit na vodu a vodu. Kromě toho je několik restauračních zařízení, takže nápoje a jídlo jsou nedaleko.

Plaža Lokva RogoznicaPláž Galeb Omiš - Tato pláž je speciální pro malý písek a nachází se v centru města Omiš. Pláž byla vytvořena na břehu ústí řeky Cetiny a je přírodním prostředím, ve kterém dnes mnoho lidí těší. Camp Galeb je nedaleko a zaujímá větší oblast hned vedle ústí a tábořiště přicházejí na pláž.Plaža Galeb OmišMěsta a zajímavosti v okolí města OmisDiokleciánův palác Pokud spomínáme Split v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města - všichni se můžeme shodnout, že naše myšlenky budou ovládat Diokleciánův palác. Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let za vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedrála St Duje Split. Jedním z nejdůležitějších památek Splitu je jistě katedrála sv. Duje. Říká se, že je to nejstarší katedrála na světě, a proto se ji pokusíme popsat co nejlépe. Katedrála ve Splitu je věnována Nanebevzetí Panny Marie. Je známé jako katedrála sv. Dujma a Sv. Duje. Splitská katedrála se nachází v komplexu Diokleciánův palác, Peristyle, a původně byla císařským mauzoleem. První budova byla postavena na počátku 4. století a později zrekonstruována v katedrále. To je věřil, že tato katedrála je nejstarší katedrála na světě.Katedrala SplitSplitska riva získala svou formu na počátku 19. století. Během tohoto období francouzština vládla francouzštinou, kterou můžeme připsat většině zásluh jejího vzhledu, což je prostě okouzlující. Stovky let později byly původní rostlinné druhy nahrazeny palmami a nová změna nastala před koncem 20. století, kdy byla Riva konečně uzavřena.

Split rivaCo navštívit v Omiši a okolíNárodní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet je první institucionální pokus o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park se svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova Cape Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší obec na Jezere), Soline (malé místo u vchodu do Velkého jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově).Mljet National ParkPláže v okolí OmišePláž Podraće je malá krásná zátoka obklopená skalami v Brela, která se nachází pod stejnou silnicí v Brela. Jedná se o oblázkovou pláž s jemným přístupem k moři. Je to jedna z nejznámějších pláží na této části našeho pobřeží, a protože se nachází v obci, vedle pláže máte mnoho restaurací a kaváren.

Plaža Podraće BrelaPláž Baska Voda - Main Beach rozhodně zaslouží své jméno. Nachází se podél místního přístavu, který je jednou z nejlépe vybavených pláží na této části pobřeží Jaderského moře. Oblázková pláž se rozkládá na břehu, zatímco oblázky v mělkých vodách se starají o modré odstíny čistého moře. Nejlepší kontrast k fotografiím je zeleň borovic a velký počet slunečních paprsků na pláži. Pláž je vybavena sprchami, kabinami a je zde kompletní turistická nabídka. Velké množství kaváren a restaurací poskytuje bohatou nabídku, takže si každý najde to nejlepší pro sebe. Vedle pláže máte k dispozici dětské hřiště, stejně jako různé sportovní nabídky pro dospělé. Nebudete jí chybět, ani se nebudete uvolňovat pro ty klidnější lidi. Pokud máte pauzu, máte k dispozici dostatek volných lehátek k pronájmu.

Glavna Plaža Baška VodaPláž Bačvice Split. Pokud slyšel o Splitu, slyšel o Bacvicovi. Stojí za to a naopak. Bačvice je hlavní městská pláž a nejznámější pláž ve Splitu. Pokud jste byli na Bacvice, slyšeli jste, nebo dokonce hráli picigin. Kromě toho, že jsou oblíbeným místem pro návštěvníky turistů, místní lidé jsou často navštěvováni místními kluky, takže dívky hrají nejoblíbenější hru ve Splitu - samozřejmě po fotbalu. Pro tuto hru se hodí vhodné překážky, které jsou kvůli speciálním mělkům, a díky tomu se staly populární na planetách. Dokonce i mimo sezónu, v mělké vodě skoro každý den můžete vidět milovníky piciginu, když skákají, chytají malou kouli.

Bačvice SplitPláž Zlatni rat Bol Brač. Tato pláž je určitě nejznámějším na celém ostrově a jedním z nejznámějších v Chorvatsku. Pláž Zlatni Rat je výjimečná pro svou postavu, zvláště pokud se na ni dívá ze vzduchu. Je to obchodní značka chorvatského cestovního ruchu a je hlavním detailem mnoha brožur nebo pohlednic. Je to samozřejmě populární a velmi dobře vybavené. Pláž má vše, co potřebuje. Tam se mění kabiny, sprchy a eskorty pro bdělé záchranáře, kteří se postarají o bezpečnost plavce.

Zlatni Rat Bol BračStiniva Vis Beach Ostrov Vis je možná nejpůsobivější pláž v zálivu Stiniva. Je velmi oblíbený, zejména kvůli vzhledu a skalám, které obklopují tuto pláž. Je málo říct, že skály jsou nepřístupné. Když se podíváte na fotografie, pochopíte, co tím myslíme. Přesto na pláži Stiniva přicházejí lidé, kteří si vychutnávají lezení na těchto vysokých a strmých útesích. Adrenalin je sport pro vzácné, dobře vycvičené a statečné, aby tak něco dělali.

Stiniva VisLučišća bay beach Hvar je krásná zátoka, která se nachází asi dva kilometry severně od Svety Nedjelje na ostrově Hvar. Pláž je velmi malá a nemůže ubytovat velké množství lidí, ale naštěstí je velmi obtížné dosáhnout, většinou není zaplaveno. Je třeba jezdit na pláž ze Svaté neděle.

Okolní města OmišKatedrála Trogir je jednou z nejznámějších památek Trogiru a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Na této budově jsou viditelné styly z románů až po barokní a v něm jsou cenné umělecká díla. Samozřejmě, myslíme na katedrálu svatého Patrika. Lawrence.

TrogirKamerlengo Tower Trogir - V památkově chráněném historickém centru Trogiru je mnoho památek, z nichž jedna je jistě věž Kamenlergo. Věž byla postavena v 15. století a Marin Radoj je zodpovědný za její stavbu. Kdysi to byla vojenská pevnost a dnes byla vymalována na jeviště pro letní koncerty a představení. Z vrcholu je krásný výhled na romantickou atmosféru minulosti. Byl rád, že ho navštíví a všichni rádi přijdou na starou zeď věže.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala