Šibenik a jeho okolí, co vidět a vidět

# Šibenik a jeho okolí, co vidět a vidět

Sjeverna dalmacija

Šibenik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Šibenik je nejstarším chorvatským samozvaným městem na Jadranu. Je hlavním kulturním, vzdělávacím, administrativním a ekonomickým centrem kraje Šibenik-Knin. Existuje dostatek důvodů, proč navštívit Šibenik, ale není to ani to, co toto město nabízí.
Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste v Šibeniku nebo v okolních městech, stejně jako v oblasti Severní Dalmácie a návrhy na to, co máte v Šibeniku.

Poprvé byl Šibenik zmíněn v roce 1066 v daru Petara Kresimíra IV. Proto je často nazýváno městem Krešimirova. Je zajímavé poznamenat, že Šibenik, až do epidemie mor v polovině 17. století, bylo největším městem na celém východním pobřeží Jaderského moře. To bylo de facto hlavním městem Chorvatska od prosince 1944 do května 1945.Šibenik što vidjeti

Katedrála Šibenik - Tato budova je zajímavá a působivá, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnoho lidí se ponoří do tohoto zařízení a dívá se na ně s očima odborníků nebo návštěvníky, kteří milují historii a starou budovu. Šibenikova katedrála je rozhodně nejdůležitějším architektonickým úspěchem z 15. až 16. století na území Chorvatska. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města. Katedrála byla dokončena v roce 1536 a v roce 1555 byl biskupem Ivan Lucija Štafilić. Po důkladné rekonstrukci v 19. století byla katedrála znovu věnována v roce 1860.

Kvůli výjimečným hodnotám byla katedrála Šibenik v roce 2000 zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Katedrála byla postavena na jižní straně centrálního starého náměstí, na místě románského kostela sv. James. Stavba se brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

Šibenska katedralaDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Toto krásné prostředí je jen pár kroků od moře v turistickém letovisku Solaris v Šibeniku, kde se zde konají různé akce a akce.

Zde můžete zažít dalmatské a dalmatské zvyky z některých časných časů. Chcete-li vidět, jak vypadaly domy, jak byly postaveny a jak byly zdobeny uvnitř, navštívte etno vesnici a dozvíte se o ní.

Etno selo SolarisAkvárium Šibenik - Pokud jste v Šibeniku a hledáte místo, kde můžete navštívit a obohatit svůj den, nezapomeňte navštívit akvárium Šibenik. Toto místo je zvláště atraktivní pro děti a mladé lidi, ale starší lidé mají něco vidět. Kromě rozmanitosti rostlin a zvířat, máte-li zájem, můžete se dozvědět spoustu zajímavých věcí o přírodě obklopujícím naše město.

Aquarium Šibenik što vidjetiMuzeum města Šibenik - založeno 20. prosince 1925, kdy bylo vyhlášeno tisíce výročí chorvatského království. Nachází se v blízkosti katedrály, v bývalém paláci Knezevo. Knížecí palác ve své době byl součástí pobřežního obranného systému města. Byl postaven v XIII - XIV. Století a dnes slouží zcela jinak.

Městské muzeum v Šibeniku je komplexní muzeum. Skládá se z archeologických, kulturně historických a etnografických oddělení. Muzeum se zabývá sběrem, uchováním, zpracováním a prezentací kulturního a historického dědictví tohoto regionu. Muzeum Šibenik ve svých sbírkách uchovává řadu historicky významných objektů, které jsou důležité pro studium šibenické minulosti, od nejstarších dob až po současnost.Muzej Grada ŠibenikaSt Michaelova pevnost je stále jednou z mnoha staveb Šibeniku, které stojí za návštěvu. Je to historická památka a připomíná nám čas, kterým město prošlo. Pevnost stoupá na vrchol staré městské aglomerace, na skalnatém kopci 60 metrů nad mořem. Během své vypalující historie často změnil své jméno. Tato tvrz hraje významnou roli a je to jakýsi epicentrum Šibeniku. Nejstarší důkaz o existenci civilizace v oblasti Šibeniku byl nalezen na této stránce.

Tvrđava svetog Mihovila Šibenik

Šibićevac Fort Šibenik se nachází několik set metrů na jihovýchod od ul. Ivana. Nachází se v nadmořské výšce 80 metrů, na kopci zvaném Vidakuša. Kopce je nazývána Vidakuša, protože na ní před pevností byla malá kostel sv. Vida. Kostel byl postaven v roce 1646, současně s pevností sv. Ivana, a s ní hrála významnou roli při obraně města od Turků v roce 1647.

Tvrđava Šubićevas Šibenik what to visit what to see Šibenik

Sv. Nikole se nachází u vchodu do Sv. Ante. Byl postaven v 16. století, aby chránil město před tureckými záchvaty. Dnes stojí a ukazuje stav města a jeho vývoj v tomto období. Navrhl ji benátský vojenský stavitel Michiela Sammichelle. Spodní části pevnosti jsou z bílého kamene a horní část zdiva. Sv. Nicholas patří k nejsilnějším námořním opevněním na chorvatském pobřeží Jaderského moře. Navíc je jednou z nejpozoruhodnějších budov tohoto druhu v Evropě a odvážil se také psát ve světě.

Tvrđava Sv. NikoleOstrov Krapanj - Tento zajímavý ostrov se nachází nedaleko Šibeniku a máte možnost navštívit klášterní muzeum a různé potápěčské dovednosti z minulosti. Ostrov je zajímavý také proto, že mezi ostrovními osadami na Jadranu je místo s nejnižší výškou. Jedná se o vesnici Krapanj na stejnojmenném ostrově, nejvyšší nadmořské výšce nepřesahující 1,25 metrů. V šedesátých letech minulého století, s více než 1 500 obyvateli, byl nejlidnatějším ostrovem na Jadranu.

Pláže v ŠibenikuBanj Beach je nejoblíbenější pláž v Šibeniku, která je jedinečná, protože nabízí krásný výhled na Šibenik jako celek. Pláž je oblázková a protože pláž ve městě samotném je velmi bohatá na obsah, tak kavárny, restaurace, sport a zábava nejsou chybějící.

Plaža Banj Šibenik više informacijaSolaris Šibenik je hotelové turistické středisko, které se skládá z 5 velkých hotelů a velkého počtu karavanů a bungalovů, asi 5 km od centra Šibeniku. Středisko je plné obsahu pro dospělé a dětské atrakce. Neexistuje téměř žádný obsah, který zákazník může chtít nabídnout ve společnosti Solaris, od stravování, zábavy, sportovních aktivit a obsahu dětí.

Solaris Šibenik

Pláž Sv Nikola - oblázková pláž u ostrůvky, na které je pevnost Sv. Nicholas, který je pod ochranou UNESCO. Divoká pláž s množstvím stínů borovic, s nedostatkem stravovacích zařízení, jedinou věcí, kterou si můžete koupit pro občerstvení, je zmrzlina. Nicméně, pěkné a klidné místo pro denní péči na pláži, opalování, plavání a užívání krásného výhledu na promenádu táhnoucí se po celém kanálu sv. Antonína a útěku z letních davů.

Sveti Nikola Šibenik

Pláže v okolí ŠibenikuPláže v Biogradu na Moru - Dražica je hlavní pláž v Biogradu na moři nedaleko pláže Soline, která pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a začíná hotely Ilirija a Jadran. Pláž se nachází podél borovicových lesů po celé délce, takže stín je zajištěn všemi návštěvníky. Na pláži je promenáda, kde je široká nabídka obsahu s nejrůznějšími nabídkami, takže téměř nic nemůžete najít na delších těchto promenádách. K dispozici jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

Dražica Biograd na moru beachPláž Soline pokračuje na pláži Dražice. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a nachází se v borovém lese, takže je ve stínu, kromě centrální části písečné pláže. Pláž vede z centra města, která je asi kilometr dlouhá a samotná promenáda je plná zařízení, jako jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

Plaža Soline BiogradPláž Podvrák Murter Jednou z pláží, které se ostrovanci mohou pochlubit, je Pláž Podvrák. I když se zdá, že místní Murter skrývají tento klenot a udržují si ho pro sebe, to určitě není pravda. Všichni hosté jsou vítáni a ostrovanci se snaží ukázat jejich přírodní krásu v nejlepším světle. Pláž se vyznačuje především bílým pískem, který dává moři azurovou a křišťálově čistou barvu. Moře, které postihuje pláž, není hluboké, což znamená, že slabší plavci budou moci plně užít to, stejně jako rodiče, kteří přicházejí s jejich malými. Pokud hledáte místo pro relaxační a uklidňující efekt, ponorka je pro vás pláž.

Podvrške MurterPine Pakoštane Beach se nachází poblíž Pine Beach Pakostane Resort a je oblíbeným místem pro všechny hosty resortu, stejně jako další hosty, stejně jako hosté pro svou krásu a rozmanitost. Středem této pláže je malý písečný záliv, který je zcela přirozený a je skutečnou atrakcí. Kolem písečného zálivu je převážně skalnatá oblast, části a štěrk, a to dohromady v borovém lese, který vede až k moři a poskytuje stín pro všechny hosty.

Plaža Pine PakoštanePláž Slanica je hlavní pláž na ostrově Murter. Nachází se na jižní straně ostrova, v blízkosti hotelu Colentum. Jedná se o písečnou pláž a mnoho z nich má nárok na nejkrásnější pláž v oblasti. Vzhledem k plytké vodě, která se vrhá na pláž, je vhodná pro děti a lidi, kteří si stejně nekoupí ani neplavou. Také pláž je skvělou volbou pro ty, kteří milují sportovní aktivity ve vodě, takže bude dobré hrát si picigines, volejbal a podobné aktivity, které jsou specifické pro naše moře.

Slanica MurterPláž Oasis of Peace se nachází v Drage nedaleko Biogradu. Pláž je většinou oblázková a část pláže je skalnatá a skalnatá. Pláž se nachází hned vedle tábora Oasis of Peace. Pláž vede z pláže do samotné vesnice a do centra je 10 minut chůze na promenádě. Pláž je bohatá borovicemi a stín je zajištěn pro všechny hosty.

Plaža Oaza Mira DrageHangar Beach se nachází v Vodice, nedaleko od centra města, před hotelem Olympia a nedaleko od hotelů Imperial a Miramare. Umístění hotelů a nedaleko od centra města Vodice naznačuje, že nabídka na pláži je bohatá, takže téměř není žádný obsah, který byste si přáli, pokud ji nedokážete najít v blízkosti pláže. Nedostatek pláže je v letních měsících velkým davem, takže pláž je těžké najít místo pro ručník. Pláž je oblázková s dlážděnými částmi. Na pláži ve večerních hodinách se konají různé párty a párty na pláži, takže tato pláž není jen pro koupání a opalování.

Blue Beach Vodice se nachází na výjezdu z Vodice směrem na Tribunj a je jedním z hlavních lázní pro průvodce a jeho hosty. Pláž je bohatá na zábavu a gastronomii. V blízkosti se nacházejí kavárny Bar Beach Bamboo, restaurace Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a různé stánky se zmrzlinou, fritules, paláce, nápoje ... Tato pláž má dobře vybavenou rampu pro snadnější přístup zdravotně postiženým a starším k moři. Základna je oblázky a u vchodu a moře v některých částech prochází do písečné a je ideální pro malé děti a tam jsou betonové šestiúhelníky, které jsou vhodné pro skoky do moře.

plaža VodicePláž Primosten se nachází v přímořském zálivu, je velmi prostorná a dobře zařízená. Na pláži v Primoštenu máte sprchy, kabiny a v sezóně záchranář, který pozorně sleduje bezpečnost hostů. Pebble je tato pláž, dostatečně dlouhá na to, aby přijímala všechny hosty a znovu měla místa pro nové. Vedle pláže jsou soukromé ubytování, hotely a obchody. Vše, co potřebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Velika Rudača.

Co navštívit v Šibeniku a jeho okolíNárodní park Krka, proslulý svými nádhernými vodopády, se nachází nedaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrů odtud. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Přírodní krásy parku jsou nejvíce patrné v vodopádů řeky Krky, které mají 7 a společně tvoří přirozený krasový jev. Na jaře a v létě můžete zažít nejkrásnější přírodní "show", kdy jsou vodopády plné nádhery a teploty umožňují osvěžující vodu v blízkosti vodopádů.

KrkaNárodní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních a je tvořena většími a menšími ostrovy a skalami, které vystupují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Přestože je Kornati na prvním místě pouštním a velmi izolovaným místem, tento park je bohatý na přírodní a kulturní bohatství. Také je svět zvířat a rostlin stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvláště rozlišujeme svislé útesy směřující k otevřenému moři, tzv. Korunu. Jedná se o jakýsi fenomén Kornati a biotopy jsou vzácnými druhy rostlin a živočichů. Krásy se vyznačují především přirozenou rozmanitostí a mohutnou siluetou tohoto ostrova. Kulturní dědictví jen doplní krásu Kornati a poskytne jednu speciální nabídku těm, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických kanceláří v Vodice.

Nacionalni park KornatiNárodní park Paklenica, asi 70 kilometrů od Vodice. Po svém vyhlášení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvatsku. To bylo prohlášeno za národní park od roku 1949, nebo přesněji, 19. října 1949. Paklenica byla prohlášena za park a několik měsíců po Národním parku Plitvických jezer.

Stojí za zmínku, že první Paklenica byl vyhlášen národním parkem v roce 1929, ale podle starých zákonů, deklarovat, které mají být přezkoumány každý rok - to, co bylo uděláno tak po celá léta Paklenica nebyl status národního parku.

Národní park Pirin dne 7. července 2017 a zapsané na seznamu UNESCO světového dědictví v Evropě, jako součást společných světového dědictví 13 zemích pod názvem „buk pralesa v Karpatech a jiných částech Evropy.“ Určitě stojí za zmínku skutečnost, že park je bohatý na rostlinné druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazněny lesnické komunity. Lesy jsou tvořeny černým borovice (Pinus nigra), jehož pryskyřice "Paklina" je Paklenica a jeho jméno.

Kromě borovic jsou lesy Paklenica bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je zde i bříza. Paklenica vlastní svým územím největší zachovalý lesní komplex v Dalmácii. Více než polovina parku je pokryta vegetací a zbytek je krasový reliéf.

 Životní prostředí města Biograd na moruSplit Diokleciánův palác - Pokud spomínáme Split v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města, můžeme všichni souhlasit, že naše myšlenky budou dominovat Diokleciánově paláci. Nemusíme se překvapit, protože Diokleciánův palác je symbolem města a je prvním spojením s krásami Splitu, jeho historickým a kulturním bohatstvím.

Seznamte se s Diokleciánovým palácem trochu lépe, podívejte se do některých tajemství a vychutnejte si krásy historických skutečností, které nám říkají detaily vnějších zdí a interiéru.

Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let za vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).DioklecijanovaPozdravy Slunce Zadar Pozdrav slunce je instalace architekta Nikola Bašić, který se nachází v přístavu Zadaru v kamenné dlažbě nábřeží města.

Riva v Zadaru se stala turistickou atrakcí a je oblíbeným místem pro shromažďování pro mnoho hostů i pro hosty, kteří přicházejí do Zadaru. Pohled z břehu potěší všechno, co projde, zejména ve večerních hodinách, kdy slunce spadne, a světelné efekty začínají v instalaci.

Pozdrav SuncuKostel sv. Donata Zadar Tento kostel Zadaru je také známkou města a patří k nejslavnějším a nejvýznamnějším evropským předrománským kostelům.

Původně byla věnována Nejsvětější Trojici a od 15. století se současným jménem, pojmenovaným po zadarském biskupu Donatovi, který zahájil stavbu. Kostel má neobvyklý cylindrický tvar s dvojitým vnitřním prostorem, což je důvod, proč stojí s jeho originalitou a jedinečností. Některé vzory jsme nespojili se stavbou a jen některé z nich byly spojeny s křtitelstvím Carly Veliky nebo s kostelem sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozůstatky římského fóra v jeho základech, velkolepý z hlediska jeho doby výstavby. Dnes je kostel je místem pro hudební večery v Donátu, kvůli jeho vynikajícím akustickým rysům a kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti sakrální funkce.Donat ZadarKatedrála v Zadaru - Zadarska Katedrála sv. Stošije nebo Anastasie je třílodní románská budova. Je také největším kostelem v Dalmácii.

Byl postaven ve dvou příležitostech, ve 12. a 13. století, se zachovalými staršími 9. a 11. stoletím, které vyrostly na místě raně křesťanské baziliky. Počátky stavby katedrály v Zadaru se datují do dalekosáhlé historie ve 4. nebo 5. století.

Sarkofág se sílami sv. Stošije vytvořil biskup Zadar Donat. Uchovává se v katedrále na oltáři v severní apsidě nebo v levém trávníku kostela. V listopadu 1202 město Zadar, po obléhání, dobylo a zničilo Benátčany pomocí Knights IV. křižácké vojsko, když katedrála byla vážně poškozena. Rekonstrukce katedrály trvala v průběhu 13. století a po dokončení jeho restaurování byla 27. května 1285 opět věnována arcibiskupem Lovrem Periandarem.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala