Chorvatské muzeum cestovního ruchu Opatija

# Chorvatské muzeum cestovního ruchu Opatija

Kvarner

Opatija

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Chorvatské muzeum cestovního ruchu se nachází v 170leté vile v srdci angiolinského parku v Opatiji. Muzeum vypráví o historii cestovního ruchu v Chorvatsku, ale také o dopadu cestovního ruchu na nás všechny, v moderní době, ve které žijeme. Muzeum odráží změny v našich městech a naše změny ve způsobu, jakým cestujeme a vítáme cestovatele.

Cestovní ruch lze definovat jako setkání různých kultur a každé setkání vytváří něco nového. Muzeum také pracuje s tímto sloganem, a proto si klade za cíl prozkoumat prostřednictvím svých projektů, výstav, kulatých stolů, putovních výstav a workshopů.

Chorvatské muzeum cestovního ruchu není izolovanou a nezávislou institucí, která jako taková funguje. Konkrétně provoz a popis muzea tvoří vaše osobní příběhy a zkušenosti. Ať už jste cestovatel, hostitel, rezident turistické destinace, turistický pracovník nebo plánujete svou životní cestu, můžete přispět k příběhu tohoto muzea a jeho existenci.

Historie muzea, jeho vize a poslání

Chorvatské muzeum cestovního ruchu má status specializované muzejní instituce působící na vnitrostátní úrovni, která shromažďuje, uchovává, zkoumá a představuje hmotné a nehmotné dědictví cestovního ruchu.

Muzeum bylo založeno městem Opatija a Ministerstvem kultury Chorvatské republiky a jeho vyhláška byla přijata dne 7. září 2007. Dnes má muzeum k dispozici tři budovy: Villa Angiolina, Swiss House a Art Pavilion Juraj Šporer.

Villa Angiolina je také nejstarší vila v Opatiji, která se nachází v centrálním parku Opatija. Vila má ředitelství muzea a prostor pro muzejní výstavy. Nedaleko vily se nachází „Švýcarský dům“, ve kterém je umístěna stálá expozice „Pozdravy z Opatije“. Na uměleckém pavilonu Juraj Šporer připravují zaměstnanci muzea výstavy umění.

Chorvatské muzeum cestovního ruchu lze charakterizovat jako otevřenou, moderní instituci, která povzbuzuje a povzbuzuje občany k tvůrčí a kritické účasti a umělce, intelektuály a další na projektech, které mohou v tomto muzeu prezentovat. Je touhou vedoucích lidí muzea definovat instituci jako vzdělávací, kladením otázek a navrhováním výzkumných odpovědí. Muzeum by mělo dětem nabídnout prostor pro učení zábavným způsobem. Je také přáním zaměstnanců muzea, aby muzeum spolupracovalo s dalšími institucemi, umělci a jednotlivci z celého Chorvatska i ze zahraničí. Cílem je spolupracovat způsobem, který představuje společné projekty, které zpochybňují vztah mezi cestovním ruchem a kulturou a místní komunitou, a to i dnes. Zvláštní důraz je kladen na analýzu dobrých a špatných trendů této interakce.

Poslání muzea stojí za zmínku: shromažďování hmotných a nehmotných materiálů z turistické historie Opatije a Chorvatska, aktualizace shromažďované historie dnes prostřednictvím výstav, workshopů, kulatých stolů a výzkumných prací, které otevírají nové perspektivy v interakci cestovního ruchu. Je důležité získat jeden příběh kulatého stolu o místních komunitách, kulturních podrobnostech, to vše za účelem lepšího porozumění společenským vztahům a trendům.

CHORVATSKÉ MUZEUM CESTOVNÍHO RUCHU - informace

adresa:

Angiolina Park 1

51410 Opatija

Důležité telefony:

Tel: (+385) (0) 51/603-636

Fax: (+ 385) (0) 51/706-470

E-mail: info (at) hrmt.hr

Pracovní doba:

Listopad, leden, únor, březen: 10:00 - 17:00

Duben, květen, červen, září, říjen, prosinec: 10:00 - 18:00

Červenec, srpen: 10:00 - 21:00

MUZEUM NEPOSKYTUJE STÁTNÍ DOVOLENKY A DÍKY.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala