Split a okolí, co vidět

# Split a okolí, co vidět

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste ve Splitu nebo v okolních městech v oblasti Střední Dalmácie nebo kde najít apartmány ve Splitu.


Diokleciánův palác Pokud spomínáme Split v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města - všichni se můžeme shodnout, že naše myšlenky budou ovládat Diokleciánův palác. Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let za vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedrála St Duje Split. Jedním z nejdůležitějších památek Splitu je jistě katedrála sv. Duje. Říká se, že je to nejstarší katedrála na světě, a proto se ji pokusíme popsat co nejlépe. Katedrála ve Splitu je věnována Nanebevzetí Panny Marie. Je známé jako katedrála sv. Dujma a Sv. Duje. Splitská katedrála se nachází v komplexu Diokleciánův palác, Peristyle, a původně byla císařským mauzoleem. První budova byla postavena na počátku 4. století a později zrekonstruována v katedrále. To je věřil, že tato katedrála je nejstarší katedrála na světě.

Katedrala SplitProkurativní, nebo oficiálně Republikové náměstí, je prestižním středomořským náměstím v centru Splitu. To se nachází západně od Diokleciánova paláce a je známé jako jeviště pro kulturní akce ve městě Marjan. Toto je místo, kde se koná tradiční Split Entertainment Festival téměř padesát let.

Split što posjetiti what to visitSplitska riva získala svou formu na počátku 19. století. Během tohoto období francouzština vládla francouzštinou, kterou můžeme připsat většině zásluh jejího vzhledu, což je prostě okouzlující. Stovky let později byly původní rostlinné druhy nahrazeny palmami a nová změna nastala před koncem 20. století, kdy byla Riva konečně uzavřena.

Split rivaSocha Gregora z Nin. Jedna socha se nachází ve Varaždin, Nin a Split, kde je nejznámější Split. Socha Splitu byla založena 29. září 1929 v Peristil. Split získal svou verzi Gregora z Nina navzdory velkému nesouhlasu s částí Splinic. Mezi nimi byl slavný konzervátor a archeolog Fr. Frane Bulic. Nicméně v roce 1954 byl památník přesunut do dnešní polohy - mezi Golden Gate a Dardan.

Co je třeba navštívit ve Splitu a jeho okolíDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Tento vyzdobený prostor se všemi jeho dvorními zařízeními se nachází v srdci Solaris Beach Resort, o kterém jsme již napsali. Kamenné dlážděné nádvoří a kamenné domy odkryjí zcela nový svět. Ve skutečnosti odhalují svět minulých časů, dnes téměř zapomenutý. To je příležitost připomenout si některé věci, od doby od počátku sto let.

Brána dalmátské etno vesnice je otevřena všem. Zvláštní pozornost bude věnována lidem, kteří milují a respektují kvalitu nabídky, a současně mají hluboce zakořeněnou dalmatskou tradici.

 Katedrála v Šibeniku (jen 15 km od Vodice) Tato budova je zajímavá a působivá, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnozí obdivovat to, sledoval očima odborníků, nebo návštěvník, který má rád historii a staré gradnju.Katedrala v Šibeniku je jistě nejvýznamnější architektonické dosažení období mezi 15. a 16. století. Na chorvatské půdě. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města.

Vzhledem ke své výjimečné hodnoty, katedrála byla v roce 2000 zařazena na seznam světového kulturního nasljeđa.Katedrala je postavena na jižní straně Staroměstského náměstí, na místě románského kostela sv James. Stavba se brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

Myšlenka na výstavbu velkého katedrálního chrámu pochází z roku 1298. V té době získala Šibenik své vlastní biskupství a titul města. Tímto způsobem potřeba katedrály přišla s přirozenou sekvencí, která se odehrála ve většině ostatních měst.

 Národní park Krka, proslulý svými velkolepými vodopády, se nachází nedaleko města Skradin na okrese Šibenik-Knin. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jednou z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které mohou vidět mnohé větší města.

 

Národní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet je první institucionální pokus o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park se svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova Cape Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší obec na Jezere), Soline (malé místo u vchodu do Velkého jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově). 

Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních, a skládá se z velkých a malých ostrovů a hornin, které se objeví od Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

I když se na první pohled zdá, Kornati opuštěný a velmi izolované místo, tento park je bohatá na přírodní a kulturní bohatství. Také je svět zvířat a rostlin stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvlášť zajímavé jsou svislé útesy s výhledem na otevřené moře, tzv korunu. Jsou jakýmsi fenoménem Kornati a stanoviště vzácných druhů rostlin a živočichů. Krásy z nejvýznamnějších v přírodní rozmanitosti, a silný siluetu tohoto souostroví. Kulturního dědictví bude jen dále zvýšit krásu Kornati, a dát speciální nabídku pro ty, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických kanceláří v Vodice.


 Pláže Split a okolíPláž Bačvice Split. Pokud slyšel o Splitu, slyšel o Bacvicovi. Stojí za to a naopak. Bačvice je hlavní městská pláž a nejznámější pláž ve Splitu. Pokud jste byli na Bacvice, slyšeli jste, nebo dokonce hráli picigin. Kromě toho, že jsou oblíbeným místem pro návštěvníky turistů, místní lidé jsou často navštěvováni místními kluky, takže dívky hrají nejoblíbenější hru ve Splitu - samozřejmě po fotbalu. Pro tuto hru se hodí vhodné překážky, které jsou kvůli speciálním mělkům, a díky tomu se staly populární na planetách. Dokonce i mimo sezónu, v mělké vodě skoro každý den můžete vidět milovníky piciginu, když skákají, chytají malou kouli.

 

Pláž Kašjuni Split. Marjan Forest má další krásnou pláž ve Splitu. Pláž Kašjuni se nachází v zálivu se stejným názvem, na jižní straně pobřeží Marjan. Je to velmi populární a samozřejmě plné. Do pláže se dostanete autem, zaparkujete tam a budete pokračovat na čistých bílých oblázcích. Jedna část je neustále na slunci, s uspořádanými salonky, zatímco druhý konec je skrytý v zeleném borovém lese. Pláž je plně vybavená a je vhodná pro všechny typy hostů.

Nejkrásnější pláže v okolí SplituPláž Zlatni rat Bol Brač. Tato pláž je určitě nejznámějším na celém ostrově a jedním z nejznámějších v Chorvatsku. Pláž Zlatni Rat je výjimečná pro svou postavu, zvláště pokud se na ni dívá ze vzduchu. Je to obchodní značka chorvatského cestovního ruchu a je hlavním detailem mnoha brožur nebo pohlednic. Je to samozřejmě populární a velmi dobře vybavené. Pláž má vše, co potřebuje. Tam se mění kabiny, sprchy a eskorty pro bdělé záchranáře, kteří se postarají o bezpečnost plavce.Stiniva Vis Beach Ostrov Vis je možná nejpůsobivější pláž v zálivu Stiniva. Je velmi oblíbený, zejména kvůli vzhledu a skalám, které obklopují tuto pláž. Je málo říct, že skály jsou nepřístupné. Když se podíváte na fotografie, pochopíte, co tím myslíme. Přesto na pláži Stiniva přicházejí lidé, kteří si vychutnávají lezení na těchto vysokých a strmých útesích. Adrenalin je sport pro vzácné, dobře vycvičené a statečné, aby tak něco dělali.Lučišća bay beach Hvar je krásná zátoka, která se nachází asi dva kilometry severně od Svety Nedjelje na ostrově Hvar. Pláž je velmi malá a nemůže ubytovat velké množství lidí, ale naštěstí je velmi obtížné dosáhnout, většinou není zaplaveno. Je třeba jezdit na pláž ze Svaté neděle.

Pláž Malá Luka Omiš. Pokud opustíte Omiš, u místa Stanići, uvidíte tuto krásnou pláž s názvem Malá Luka. Je ukrytý v přírodní zeleni a krásně zdobený kamennými zdmi. Little Port je pláž, kde můžete strávit den. Má přirozený stín, krásné a čisté moře a základnu hustých oblázků. Vezměte si s sebou vše, co potřebujete, protože když přijdete na tuto pláž, je obtížné odejít, když je slunce. I když je na pláži stín, nezapomeňte ji chránit pomocí opalovacího krému

Pláž Primosten se nachází v přímořském zálivu, je velmi prostorná a dobře zařízená. Na pláži v Primoštenu máte sprchy, kabiny a v sezóně záchranář, který pozorně sleduje bezpečnost hostů. Pebble je tato pláž, dostatečně dlouhá na to, aby přijímala všechny hosty a znovu měla místa pro nové. Vedle pláže jsou soukromé ubytování, hotely a obchody. Vše, co potřebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Velika Rudača.

Sousední Split CitiesKatedrála Trogir je jednou z nejznámějších památek Trogiru a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Na této budově jsou viditelné styly z románů až po barokní a v něm jsou cenné umělecká díla. Samozřejmě, myslíme na katedrálu svatého Patrika. Lawrence.

Trogir

V památkově chráněném historickém centru Trogiru je mnoho památek, z nichž jedna je jistě věž Kamenlergo. Věž byla postavena v 15. století a Marin Radoj je zodpovědný za její stavbu. Kdysi to byla vojenská pevnost a dnes byla vymalována na jeviště pro letní koncerty a představení. Z vrcholu je krásný výhled na romantickou atmosféru minulosti. Byl rád, že ho navštíví a všichni rádi přijdou na starou zeď věže.

Omiš Nachází se u ústí řeky Cetiny, pouhých 21 kilometrů jižně od Splitu, která je vzdálena 25 kilometrů. Omiš je město se zvláštním, velmi příznivým postavením, které mu umožnilo bránit se před útokem v historii, a dnes nabízí hodně pro cestovní ruch a rozvoj města obecně.

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala