Ostrov Brač (Chorvatsko), který je vidět a navštívit

# Ostrov Brač (Chorvatsko), který je vidět a navštívit

Srednja dalmacija

Bol (otok Brač)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Ostrov Brač, který se nachází v jižní Dalmácii, se nachází naproti Splitu. Povrch ostrova je poněkud menší než 400 kilometrů čtverečních, což je největší ostrov v Dalmácii a třetí na Jadranu. Předpokládá se, že ostrov byl pojmenován po současnosti, kultu ilýrských kmenů, které ho obývali - brentos.

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste na ostrově Brač a návrhy na práci na ostrově Brač.

Co navštívit na Brači a jeho okolíVidova Gora - Milovníci přírody rádi navštíví nejvyšší ostrov na Jadranu. Pokud jste dobrodružný duch, v přírodě a milujete přírodu, jděte po stopách Vidova gore na ostrově Brač. Gora je nejvyšší vrchol ostrova Brač. Je to skutečně nejvyšší ostrov v Jaderském moři. Z Vidova je úchvatný výhled na Bol, světově proslulou pláž Zlatni rat a ostrov Hvar. Mnoho ostrovních hostů, kromě koupání a užívání pláží, ráda chodí do přírody a těší se zvláštní cestě. Dobrodruzi a lidé, kteří prostě milují přírodu, se budou cítit skvěle na trasách Vidova Gora. Vidova gora, kromě přírody, má některé historické a kulturní památky. Níže uvádíme všechny zajímavé detaily kopců na tomto ostrově.

Vidova Gora BračMuzeum Velikonoc ve Škrlje na ostrově Brač - Ostrov Brač má své stálé hosty, ale i ty, kteří ho znovu objevují. Bez ohledu na skupinu, do které patříte, by mohlo být zajímavé navštívit muzeum ropy v Skrip. Historické muzeum zobrazuje historii olivového pěstování na ostrově Brač. Zde se dozvíte všechny detaily o tradičním procesu zpracování olivového oleje, který se skládá z obočí, slz, vodního ohřívače a všech ostatních tradičních nástrojů používaných pro přepravu, výrobu a skladování olivového oleje.

Muzej Uja Brač

Supetar je město v Chorvatsku, které se nachází na ostrově Brač. Je to vlastně největší osada na tomto ostrově, stejně jako jeho hospodářské, kulturní a turistické centrum. Dokonce jedna pětina manželských párů žije v Supetaru. Nachází se v zálivu Sv. Petra, kterým získal jméno. Toto malé městečko má přístav a dobré dopravní spojení se Splitu. Supetar je žádanou turistickou destinací pro mnoho, zejména pro námořníky, kteří mají možnost volby z mnoha zátok, které mohou dosáhnout. Kromě námořníka navštíví Supetar hosty, kteří rádi vychutnávají krásné pláže, navštěvují památky, kostely a další kulturní a historické památky.

 Nejkrásnější pláže na BracuPláž Bol - Nejznámější ze všech pláží na Bracu je pláž Zlatni Rat v Bolě. Tyto pláže jsou symbolem ostrova a veškeré chorvatské turistiky. Je specifické tím, že mění vrcholový tvar v závislosti na větru. Pláž Zlatni Rat je výjimečná pro svou postavu, zvláště pokud se na ni dívá ze vzduchu. Je to obchodní značka chorvatského cestovního ruchu a je hlavním detailem mnoha brožur nebo pohlednic. Velkou popularitu pláže doprovází bohatá nabídka různých obsahů, je na vás, abyste si užívali této krásné pláže.Zlatni Rat Bol Brač više slika

FKK Paklina - přímo u pláže Zlatni rat je jedna z nejznámějších nudistických pláží FKK, pláž Paklina. Pláž se nachází na západním konci známého Zlatého rohu. Hlavní část pláže je štěrková a asi 200 metrů dlouhá, pokud hledáte více soukromí, pokračujte pěšky na západ, abyste našli krásné písčité a skalnaté zátoky.

 

Pláž Kotlina Brac - Tato pláž se nachází v samotné obci Bol, na ostrově Brač a v restauraci s nepřátelskou atmosférou. Kromě koupání a opalování, když chcete jíst lahodné jídlo, stačí udělat pár kroků a už jste u stolu, ve stínu a čekáte na vaši objednávku. Jak budete čekat na příchod talíře, čas projde nádherným výhledem, který pochází z terasy této budovy. Je umístěn přímo u pláže a po moři, a je ideálně umístěn, aby se těšil okamžiku.

 V jižní části ostrova, mezi městy Bol a Sumartin na ostrově Brač, je malá zátoka s velkou nabídkou. Restaurace na břehu je krásně zdobená, vše z kamene a jako takový ozdobí okouzlující přírodní prostředí. Pláž pod restaurací je velmi oblíbená, zvláště pokud vezmeme v úvahu izolaci této zátoky. Konkrétně dochází k vzácným příjezdům z pevniny, což je důvod, proč plavci touží po této části pobřeží Brač.

 

Pláž Murvica je velmi populární. Je krásná a nachází se v přírodním prostředí. Nachází se na jižní straně ostrova Brač, pod obcí Murvica. Je vyroben z malého štěrku, zakrytého skalami a pokrytých šumivými vlnami čistého moře. Pláž má určené místo pro koupající se. Je to lákavý vzhledem, zejména vzhledem k vzdálenosti v dálce, která odhaluje siluetu sousedního ostrova Hvar. 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala