Biograd na moru, co navštívit a dělat

# Biograd na moru, co navštívit a dělat

Sjeverna dalmacija

Biograd na moru

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste v Biogradu na moru nebo v okolí, stejně jako v oblasti Severní Dalmácie a návrhy, co dělat v Biogradu na moru.
Město se nachází v severní Dalmácii, 28 km jižně od Zadaru. Jedna část je město postavené na poloostrově, zatímco jiné jsou rozloženy na pevnině. V severní části města se nachází zátoka Bošana s krásnou pláží stejného jména. Jižní část Biogradu končí v zátoce Soline. Biograd na Moru dnes představuje centrum riviéry, které zahrnuje St. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane a Dragas. Tam jsou také osady na ostrově Pašman Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljane, Banj a Ždrelac, a Vrgada na ostrově stejného jména.

 

Pláže v BiograduDrazica Beach je hlavní pláž v Biogradu na moři nedaleko pláže Soline, která pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a začíná hotely Ilirija a Jadran. Pláž se nachází podél borovicových lesů po celé délce, takže stín je zajištěn všemi návštěvníky. Na pláži je promenáda, kde je široká nabídka obsahu s nejrůznějšími nabídkami, takže téměř nic nemůžete najít na delších těchto promenádách. K dispozici jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

 Pláž Soline pokračuje na pláži Dražice. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a nachází se v borovém lese, takže je ve stínu, kromě centrální části písečné pláže. Pláž vede z centra města, která je asi kilometr dlouhá a samotná promenáda je plná zařízení, jako jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

 Red Harbour Biograd NM - Asi 3 km od centra města je pláž Red Harbor. Je to skvělé místo, pokud se vám nelíbí hluk a dav, kteří jsou na pláži v centru Biogradu. Pláž se nachází v písečné zátoce obklopené borovými lesy v rezortu Red Harbor, který vlastní francouzská společnost Pierre & Vacances. Přírodní odstín, jemný písek a rozostření vlny jsou idylickou kombinací relaxace. Pláž se můžete snadno dostat pěšky, ale můžete také přijet na loď, kterou si pronajmeme na pláži Soline nebo Drazica a na konci s osobním autem.

 Pláž Kumenat se nachází v přední části stejného apartmánového komplexu, jižně od města Biograd na moru, v táboře Soline. Pláž je ideální pro všechny turisty, kteří chtějí vychutnat klid a vzdálenost od davu, který je nevyhnutelný v centru Biogradu v létě.

 Co navštívit v Biogradu na moru a okolíDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Toto krásné prostředí je jen pár kroků od moře v turistickém letovisku Solaris v Šibeniku, kde se zde konají různé akce a akce.

Zde můžete zažít dalmatské a dalmatské zvyky z některých časných časů. Chcete-li vidět, jak vypadaly domy, jak byly postaveny a jak byly zdobeny uvnitř, navštívte etno vesnici a dozvíte se o ní.

 Solaris Šibenik je hotelové turistické středisko, které se skládá z 5 velkých hotelů a velkého počtu karavanů a bungalovů, asi 5 km od centra Šibeniku. Středisko je plné obsahu pro dospělé a dětské atrakce. Neexistuje téměř žádný obsah, který zákazník může chtít nabídnout ve společnosti Solaris, od stravování, zábavy, sportovních aktivit a obsahu dětí.

Solaris ŠibenikKatedrála Šibenik - Tato budova je zajímavá a působivá, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnoho lidí se ponoří do tohoto zařízení a dívá se na ně s očima odborníků nebo návštěvníky, kteří milují historii a starou budovu. Šibenikova katedrála je rozhodně nejdůležitějším architektonickým úspěchem z 15. až 16. století na území Chorvatska. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města. Katedrála byla dokončena v roce 1536 a v roce 1555 byl biskupem Ivan Lucija Štafilić. Po důkladné rekonstrukci v 19. století byla katedrála znovu věnována v roce 1860.

Kvůli výjimečným hodnotám byla katedrála Šibenik v roce 2000 zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Katedrála byla postavena na jižní straně centrálního starého náměstí, na místě románského kostela sv. James. Stavba se brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

 Národní park Krka, proslulý svými nádhernými vodopády, se nachází nedaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrů odtud. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jednou z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které mohou vidět mnohé větší města.

 Přírodní park Vranské jezero - Jezero se nachází mezi dvěma historickými městy Zadar a Šibenik. Vranské jezero spolu s okolím bylo v roce 1999 vyhlášeno přírodním parkem. To bylo způsobeno přetékáním krasového pole výskytem kryptoskopie. Vranské jezero doplňuje několik přírodních menších pramenů. V této oblasti existuje mnoho vzácných ptáků. Jezero je bohaté na množství sladkovodních ryb, a proto je pro rybáře sportovním rájem. Zvláště cenný je obyvatel Středomoří podmořský podtyp (Scardinius erythrophtalamus), který považujeme za celé Chorvatsko pouze v tomto jezeře.

 Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních a je tvořena většími a menšími ostrovy a skalami, které vystupují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Přestože je Kornati na prvním místě pouštním a velmi izolovaným místem, tento park je bohatý na přírodní a kulturní bohatství. Také je svět zvířat a rostlin stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvláště rozlišujeme svislé útesy směřující k otevřenému moři, tzv. Korunu. Jedná se o jakýsi fenomén Kornati a biotopy jsou vzácnými druhy rostlin a živočichů. Krásy se vyznačují především přirozenou rozmanitostí a mohutnou siluetou tohoto ostrova. Kulturní dědictví jen doplní krásu Kornati a poskytne jednu speciální nabídku těm, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických kanceláří v Vodice.

 Národní park Paklenica, asi 70 kilometrů od Vodice. Po svém vyhlášení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvatsku. To bylo prohlášeno za národní park od roku 1949, nebo přesněji, 19. října 1949. Paklenica byla prohlášena za park a několik měsíců po Národním parku Plitvických jezer.

Stojí za zmínku, že první Paklenica byl vyhlášen národním parkem v roce 1929, ale podle starých zákonů, deklarovat, které mají být přezkoumány každý rok - to, co bylo uděláno tak po celá léta Paklenica nebyl status národního parku.

Národní park Pirin dne 7. července 2017 a zapsané na seznamu UNESCO světového dědictví v Evropě, jako součást společných světového dědictví 13 zemích pod názvem „buk pralesa v Karpatech a jiných částech Evropy.“ Určitě stojí za zmínku skutečnost, že park je bohatý na rostlinné druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazněny lesnické komunity. Lesy jsou tvořeny černým borovice (Pinus nigra), jehož pryskyřice "Paklina" je Paklenica a jeho jméno.

Kromě borovic jsou lesy Paklenica bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je zde i bříza. Paklenica vlastní svým územím největší zachovalý lesní komplex v Dalmácii. Více než polovina parku je pokryta vegetací a zbytek je krasový reliéf.Pláže Biograd na moru a okolíPine Pakoštane Beach se nachází poblíž Pine Beach Pakostane Resort a je oblíbeným místem pro všechny hosty resortu, stejně jako další hosty, stejně jako hosté pro svou krásu a rozmanitost. Středem této pláže je malý písečný záliv, který je zcela přirozený a je skutečnou atrakcí. Kolem písečného zálivu je převážně skalnatá oblast, části a štěrk, a to dohromady v borovém lese, který vede až k moři a poskytuje stín pro všechny hosty.

 Pláž Oasis of Peace se nachází v Drage nedaleko Biogradu. Pláž je většinou oblázková a část pláže je skalnatá a skalnatá. Pláž se nachází hned vedle tábora Oasis of Peace. Pláž vede z pláže do samotné vesnice a do centra je 10 minut chůze na promenádě. Pláž je bohatá borovicemi a stín je zajištěn pro všechny hosty.

 Hangar Beach se nachází v Vodice, nedaleko od centra města, před hotelem Olympia a nedaleko od hotelů Imperial a Miramare. Umístění hotelů a nedaleko od centra města Vodice naznačuje, že nabídka na pláži je bohatá, takže téměř není žádný obsah, který byste si přáli, pokud ji nedokážete najít v blízkosti pláže. Nedostatek pláže je v letních měsících velkým davem, takže pláž je těžké najít místo pro ručník. Pláž je oblázková s dlážděnými částmi. Na pláži ve večerních hodinách se konají různé párty a párty na pláži, takže tato pláž není jen pro koupání a opalování.

Blue Beach Vodice se nachází na výjezdu z Vodice směrem na Tribunj a je jedním z hlavních lázní pro průvodce a jeho hosty. Pláž je bohatá na zábavu a gastronomii. V blízkosti se nacházejí kavárny Bar Beach Bamboo, restaurace Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a různé stánky se zmrzlinou, fritules, paláce, nápoje ... Tato pláž má dobře vybavenou rampu pro snadnější přístup zdravotně postiženým a starším k moři. Základna je oblázky a u vchodu a moře v některých částech prochází do písečné a je ideální pro malé děti a tam jsou betonové šestiúhelníky, které jsou vhodné pro skoky do moře.

  Nejkrásnější pláže v okolí Biogradu u mořeSakarun je písečná pláž asi 800 metrů dlouhá. Nachází se na severozápadní straně města Dugi otok a s výhledem na jižní Jadranské moře Vás okouzlí všichni hosté, kteří chtějí nezapomenutelné chvíle ve skutečném přírodním prostředí. Přestože pláž je mělká, až po několika metrech hloubky dosahuje v průměru 10 metrů. Zvláštnost této pláže a barvy moře, které jí voní, dávají jemný písek, zatímco na břehu je tlustší oblázky, tzv. Kamenné oblázky. Pláž je obklopena borovým lesem, který dává svým hostům přirozený stín. Na pláži Sakarun najdete tři stravovací zařízení s možností výběru jídel a nápojů. Kromě přírodního stínu, pokud ji potřebujete, si můžete volně pronajmout slunečníky vyrobené z plátna, které dokonale zapadají do přirozeného prostředí pláže.

 Pláž Kraljičina Nin Pokud jedete z Ninu na ostrov Vir, napravo máte malou vesnici, která skrývá tuto krásnou písečnou pláž. Pláž Kraljičina se nachází za malou vozovkou na ulici Put Škril a navzdory tomu, že je v letovisku, tato pláž stále nabízí naprosto přirozenou atmosféru. Moře je mělké, velmi vhodné pro dětské hry, hraní piktogramů nebo jiné vodní sporty. Vedle pláže se nachází restaurace s nabídkou na pláži. Hosté jsou pod slunečníky ukrytý, ale pokud jste na pláži, dejte si s sebou slunění. Pláž nemá přirozený stín, takže je dobré mít svůj deštník. Nedaleko se nachází krásná pláž Ninska Laguna.

Pláž Podvrák Murter Jednou z pláží, které se ostrovanci mohou pochlubit, je Pláž Podvrák. I když se zdá, že místní Murter skrývají tento klenot a udržují si ho pro sebe, to určitě není pravda. Všichni hosté jsou vítáni a ostrovanci se snaží ukázat jejich přírodní krásu v nejlepším světle. Pláž se vyznačuje především bílým pískem, který dává moři azurovou a křišťálově čistou barvu. Moře, které postihuje pláž, není hluboké, což znamená, že slabší plavci budou moci plně užít to, stejně jako rodiče, kteří přicházejí s jejich malými. Pokud hledáte místo pro relaxační a uklidňující efekt, ponorka je pro vás pláž.

 Pláž Beritnica se nachází na ostrově Pag, jižně od malé vesnice Metajna. Je to zvláštní přirozeně složité horniny v mělké vodě, skvělé pro fotografie nebo prostě obdiv z břehu. U Beritnice si odpočinete s krásnou třírokovou scénou. Ti málo kvalifikovaní mohou vylézt na jednu z nich a zapamatovat si nezapomenutelné chvíle z letní dovolené. Pláž je jinak obklopena skalnatou krajinou, s menší oblázkovou pláží. Neexistuje žádný přírodní stín, stejně jako žádná kavárna (nejblíže k pláži Ručica).

 Pláž Slanica je hlavní pláž na ostrově Murter. Nachází se na jižní straně ostrova, v blízkosti hotelu Colentum. Jedná se o písečnou pláž a mnoho z nich má nárok na nejkrásnější pláž v oblasti. Vzhledem k plytké vodě, která se vrhá na pláž, je vhodná pro děti a lidi, kteří si stejně nekoupí ani neplavou. Také pláž je skvělou volbou pro ty, kteří milují sportovní aktivity ve vodě, takže bude dobré hrát si picigines, volejbal a podobné aktivity, které jsou specifické pro naše moře.

 Pláž Primosten se nachází v přímořském zálivu, je velmi prostorná a dobře zařízená. Na pláži v Primoštenu máte sprchy, kabiny a v sezóně záchranář, který pozorně sleduje bezpečnost hostů. Pebble je tato pláž, dostatečně dlouhá na to, aby přijímala všechny hosty a znovu měla místa pro nové. Vedle pláže jsou soukromé ubytování, hotely a obchody. Vše, co potřebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Velika Rudača.

Životní prostředí města Biograd na moruPozdravy Slunce Zadar Pozdrav slunce je instalace architekta Nikola Bašić, který se nachází v přístavu Zadaru v kamenné dlažbě nábřeží města.

Riva v Zadaru se stala turistickou atrakcí a je oblíbeným místem pro shromažďování pro mnoho hostů i pro hosty, kteří přicházejí do Zadaru. Pohled z břehu potěší všechno, co projde, zejména ve večerních hodinách, kdy slunce spadne, a světelné efekty začínají v instalaci.

Pozdrav SuncuZadar - Národní náměstí Národní náměstí v Zadaru je zdobeno mnoha historickými budovami, mezi kterými je krásný kostel sv.

Předrománský kostel byl krásně zachován po dlouhou dobu své existence. Dnes zdobí část náměstí a obohacuje ji nabídkou - historickou i kulturní. Ve východní části náměstí byl Ghirardini palác postaven v románském stylu s balkonem renesančního stylu z 15. století.

Roman Forum Zadar Římské fórum v Zadaru je největší oblastí svého druhu na východní straně Jadranu. Zakladatelem fóra bylo první římské auto Augustin. Důkazem toho jsou dva nápisy z kamene pocházející z 3. století, kdy byla dokončena výstavba fóra. Povrchové fórum v Zadaru zaujímá plochu 90 × 45 metrů, ale časem se změnilo.

Jeden čas bylo římské fórum uzavřeno v rámci galerií na podlaze. Naneštěstí jsou zachovány pouze původní dlažba a schody a dva dekorativní monumentální pilíře, z nichž jeden je na původním místě. Zajímavé je, že sloužil jako sloupec hanby v jediném období, o čemž svědčí řetězy z tohoto období.

Rimski forum ZadarKostel sv. Donata Zadar Tento kostel Zadaru je také známkou města a patří k nejslavnějším a nejvýznamnějším evropským předrománským kostelům.

Původně byla věnována Nejsvětější Trojici a od 15. století se současným jménem, pojmenovaným po zadarském biskupu Donatovi, který zahájil stavbu. Kostel má neobvyklý cylindrický tvar s dvojitým vnitřním prostorem, což je důvod, proč stojí s jeho originalitou a jedinečností. Některé vzory jsme nespojili se stavbou a jen některé z nich byly spojeny s křtitelstvím Carly Veliky nebo s kostelem sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozůstatky římského fóra v jeho základech, velkolepý z hlediska jeho doby výstavby. Dnes je kostel je místem pro hudební večery v Donátu, kvůli jeho vynikajícím akustickým rysům a kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti sakrální funkce.

 Katedrála v Zadaru - Zadarska Katedrála sv. Stošije nebo Anastasie je třílodní románská budova. Je také největším kostelem v Dalmácii.

Byl postaven ve dvou příležitostech, ve 12. a 13. století, se zachovalými staršími 9. a 11. stoletím, které vyrostly na místě raně křesťanské baziliky. Počátky stavby katedrály v Zadaru se datují do dalekosáhlé historie ve 4. nebo 5. století.

Sarkofág se sílami sv. Stošije vytvořil biskup Zadar Donat. Uchovává se v katedrále na oltáři v severní apsidě nebo v levém trávníku kostela. V listopadu 1202 město Zadar, po obléhání, dobylo a zničilo Benátčany pomocí Knights IV. křižácké vojsko, když katedrála byla vážně poškozena. Rekonstrukce katedrály trvala v průběhu 13. století a po dokončení jeho restaurování byla 27. května 1285 opět věnována arcibiskupem Lovrem Periandarem.

Split Diokleciánův palác - Pokud spomínáme Split v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města, můžeme všichni souhlasit, že naše myšlenky budou dominovat Diokleciánově paláci. Nemusíme se překvapit, protože Diokleciánův palác je symbolem města a je prvním spojením s krásami Splitu, jeho historickým a kulturním bohatstvím.

Seznamte se s Diokleciánovým palácem trochu lépe, podívejte se do některých tajemství a vychutnejte si krásy historických skutečností, které nám říkají detaily vnějších zdí a interiéru.

Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let za vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).

Dioklecijanova


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala