Ostrov Korčula (Chorvatsko), který je vidět a navštívit

# Ostrov Korčula (Chorvatsko), který je vidět a navštívit

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Ostrov Korčula je šestým největším jadranským ostrovem, který se nachází v jižní Dalmácii, méně než 300 km2 v blízkosti poloostrova Pelješac, na kterém je na některých místech děleno méně než 1 míle. Ostrov patří do okresu Dubrovnik-Neretva, podle posledního sčítání obyvatel je asi 16 000 trvalých obyvatel.

Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste na ostrově Korčula a návrhy na to, co dělat v Korčule.

Zajímavá místa v Korčulě - co vidět a dělatMěsto Korčula - město Korčula se skládá ze 5 osad, a to: Korčula, Čara, Pupnat, Račišće a Žrnovo. Staré město je v každém smyslu zastrčené mořem. To je důvod, proč je tak zajímavé a rád, že je dnes navštěvován, zejména v letních měsících. Den města Korčula může být jistě považován za turistickou atrakci. Sláva ke svatému Thoddenovi 29. července. Zajímavým faktem je, že svatý je patronem sv. Markovy Korčuly, ale kultura svatého Tomáše ve městě je značně výraznější. Oslava je to, co bude veselí všichni našli poblíž.

 Pláže na ostrově KorčulaProizd se nachází nedaleko Korčuly - protozoo je malý ostrůvek o rozloze méně než jeden kilometr čtvereční v severozápadní části Korčuly, 4 km od Korčuly. Na ostrově je na jižní straně pouze jedna restaurace a několik krásných zátok s křišťálově čistým mořem. Jedna ze zátok, Donji Bili Bok, je určena pro nudisty a má značku FKK. Ostrov roku 2007 byl chorvatským turistickým sdružením zvolen jako "pláž roku" a britský denní telegraf jej zahrnoval mezi pěti nejkrásnějšími plážemi na Jadranu.

Pláž Samograd Bay se nachází na severovýchodní straně ostrova Korčula u Racisce, pouhých 500 metrů od zátoky Vaje, kterou jsme již napsali. Tato krásná oblázková zátoka je spojena silnicí Racisce, od které je asi 2 km daleko. Cesta k pláži je úzká a skalnatá a může způsobit malý problém, ale tato krásná pláž stojí za námahu, ideální místo pro každého, kdo hledá klid v nedotčené přírodě. 

Vaja Korcula Beach - se nachází na severovýchodní straně ostrova Korčula nedaleko Račišće. Pláž vede k pláži spojující Racisce a štěrkovitý záliv Vaja, 10 minut od centra. Sjíždění na pláž není příliš snadné, protože na skalách je strmá část, ale krása této zátoky rozhodně zaslouží jen málo úsilí.

 Istra beach Korčula je malá písečná pláž, která se nachází v stejnojmenném zálivu v Brně na ostrově Korčula. Základna pláže je vyrobena z bahna, které je považováno za léčivo, mnoho z nich pochází ze zdravotních důvodů. Pláž je extrémně mělká a obklopena třemi stranami borovicovými lesy, takže je velmi oblíbená. V blízkosti pláže se nachází sportovní a rekreační centrum se 2 tenisovými kurty, plaveckým kurtem, plážovým volejbalem a stolními tenisovými stoly. Můžete se podívat na zbytek nabídky v Brně, která je pár set metrů od pláže.

 Pláž Brna Istruga Korcula další obrázky Pláž Blaca, Pupnat Korcula - Tato pláž se nachází v malém odlehlém zálivu na jižním pobřeží ostrova Korčula, poblíž Pupnati Luka, asi 13 km od města Korčula, těsně před vchodem do vesnice Pupnat. Krásná oblázková pláž je jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Korčula. Pláž vás vede asi kilometr dlouhou, úzkou silnicí na silnici D118....

 

Pláž Vela Pržina se nachází na jižní straně ostrova Korčula v Lumbardě a patří mezi nejkrásnější pláže na ostrově. Pláž je písečná s mělkým dnem, takže je vhodná pro rodiny s dětmi. Pržina stojí na volném moři s výhledem na ostrov Lastovo a národní park Mljet. Na pláži je také malý bar, který se také nazývá Pržina, v blízkosti pláže je také rychlé občerstvení, toaleta, lehátko a parkoviště.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala