Ostrov Cres (Chorvatsko) co vidět a vidět

# Ostrov Cres (Chorvatsko) co vidět a vidět

Kvarner

Cres (otok Cres)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Cres je zajímavý, protože je bohatý na přírodní krásy, a to zejména vzhledem k rozmanitosti jeho severu a jihu. Na severní části ostrova dominují strmé útesy s vysokými a hustými dubovými lesy, zatímco jižní část je posazená na pastvinách a zátokách. Tato zajímavá krajina přitahuje lidi, kteří mají rád přírodní krásy, obohacený modrou barvou v pozadí. Ostrov je také známý svou staletou tradicí chovných ovcí, které byly v minulosti hlavním zdrojem masa a mléka.

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste na ostrově Cres a návrhy na co dělat Cres.

Vranské jezero leží přesně někde uprostřed ostrova Cres a ostrov je největší jezero v Chorvatsku, oblast je 5,5 kilometrů čtverečních a je přirozený jev pro ostrov Cres, který je obecně vyprahlé a jezero je obrovská přírodní nádrž obsahující více než 200 milionů metrů krychlových pitné vody. Hladina vody Vranské jezero je ve výšce 13 metrů nad mořem, což znamená, že kryptodeprese absolutní hloubka jezera je 74 metrů a jeden z nejhlubší sladkovodní jezero v Evropě.

 Muzeum Cres bylo založeno v roce 1910 a od roku 1973 se nachází v paláci Arsan. Archeologická sbírka muzeí zachovala hmotné zbytky života na ostrově od prehistorických dob až do pozdního středověku. V etnografické sbírce najdete předměty každodenního použití, zemědělské a rybářské náčiní a místní kostýmy od 18. do 20. století. Kulturní a historický materiál muzea zahrnuje nábytek, obrazy, nádobí, zbraně a liturgické doplňky narozené v 18. a 18. století. 20. století a medaile, plakáty a erby z ostrova Cres. Některé objekty pocházejí ze 16. století.

 Pláže na CresZáliv Žanja Cres - další skrytá a přírodní zátoka, která postihuje krásu nedaleko krásné zátoky Sv. Ivan Cres. Nejčastějšími hosty jsou námořníci a ti, kteří přijíždějí organizovanou námořní dopravou. Existují však také turistické stezky pro horolezce a lidi, kteří jsou zkušení pro dlouhé procházky na nerovném terénu. Pokud máte v sobě dobrodružný duch, zveme vás k vychutnání krásné pláže v zálivu Žanja. Vyplatíte se nám věřit ve slovo. Pokud máte pochybnosti, podívejte se na tyto fotky, které jsme vám připravili.

 Mali Bok, Koromačna Ostrov Cres - Pokud se vydáte na místní silnici z Orlec, na východní pobřeží ostrova Cres, přijdete na tuto osamělou malou pláž. Pláž se jmenuje Mali Bok, krásná a skrytá v přírodním kaňonu. Hlavní část pláže je z tlustších dlažebních kamenů, je průchodná a vhodná pro všechny. Musíte však chodit na pláž, která možná není pro všechny. Opravdoví milovníci přírody ocení zejména skutečnost, že pláž nedosáhne autem, a proto budou mít obzvlášť radost z výhledu při sestupu a sestupu na hladinu moře. Barva moře je křišťálově čistá, smíšené modrozelené tóny.

 Sv. Ivan Cres - slavný se nachází na západním pobřeží ostrova Cres. Nachází se nedaleko Lubenic na zmíněném ostrově, ale mimo obytnou zónu. Je zcela přirozená a jako taková okouzlí svou krásu. Námořní lidé se sem obzvláště rádi přijíždějí kvůli obtížnosti přicházet z pevniny. Pouze skuteční dobrodruzi se odváží chodit po této krásné pláži.

Koromačna pláž se nachází na východním pobřeží ostrova Cres. Nachází se mimo areál, v přírodním prostředí s okolní skalní krajinou. Na pláž se dostanete po zemi a samozřejmě u moře. Místní silnice, která vás vede na pláž, vede z nedalekého Beleje. Pláž je speciální pro skály a mělké jeskyně. Je to skvělé pro milovníky přírody a obecně pro lidi, kteří milují klid a klid. Je to populární, ale není to jako žádná jiná pláž. Je to oblíbený pro námořníky, zejména kvůli impozantnímu pobřeží, které je nejlépe vidět s menší vzdáleností od moře.

 Valun je malebná rybářská ves, která se nachází v zálivu Valun, má jen pár domů, několik restaurací a kaváren a tábor nad plážemi Zdovice, který je přirozeně součástí naturisty. V letních měsících na strmých cestách před Valunem je téměř nemožné získat bezplatné parkoviště, restaurace a hostince na idylickém přístavu jsou obvykle zcela obsazené.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala