Ostrov Krk (Chorvatsko) co vidět a dělat

# Ostrov Krk (Chorvatsko) co vidět a dělat

Kvarner

Krk (otok Krk)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejznámějších památek a míst, které je třeba navštívit, pokud jste na ostrově Krk nebo v okolních městech v oblasti Kvarneru a návrhy na to, co dělat na Krku.

Pláže na ostrově KrkPláž Vela Beach Krk se nachází v Bašce na jihu ostrova Krk. Pláž je písčitá - oblázková, dlouhá 1800 metrů a patří k nejkrásnějším a nejznámějším plážím v Chorvatsku. Kolem hlavní pláže je několik hotelů a velké množství apartmánů, restaurací, barů a další turistické nabídky Bašky, která je tou nejsilnější turistickou atrakcí. Od roku 1999 je pláž označena modrou vlajkou kvůli čistotě moře a bohaté nabídce na pláži. Křišťálově čisté moře, krásné bílé oblázky a jedinečné panoramata s výhledem na hory Velebit a ostrov Prvić dělají tuto pláž zvláštní.

Krk what to visit što posjetitiPláž Oprna se nachází na západním pobřeží ostrova Krk poblíž Stary Bašky a je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. Pláž je písečná a oblázková a nemůžete ji dosáhnout, pouze pokud zaparkujete na silnici a stoupnete několik set metrů na strmém proudu nebo lodi. Na pláži je možné pronajmout pedály, lehátka a slunečníky a pro hosty, kteří hledají občerstvení, je také malý bar. Pokud jste blízko, musíte navštívit záliv Zlatá zátoka, jedna z nejkrásnějších v Chorvatsku.

Plaža Beach Oprna KrkPláž Vela Luka se nachází na jihovýchodě ostrova Krk, nedaleko Bašky, asi 5 km od známé pláže Vela plaža. Pláž Vela Luka je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům, které jsou nevyhnutelné pro pláž pláž Vela, protože se nachází v centru Bašky. Pláž je písečná - oblázková, na pláži je pohostinské zařízení, které běží v létě. Jedinou nevýhodou této krásné pláže je nedostatek přírodního stínu a obtížnější přístup, protože pláž musí vyjíždět, pokud nevlastníte loď.

Beach Vela Luka Baška KrkOstrov Krk - pláž Golden Bay, nebo některé z nich nazývané Velo Čelo a Biškupići, je krásná štěrkovitá zátoka ležící na západním pobřeží ostrova Krk, několik kilometrů severně od Starého Bašky. Kvůli velkému prudkému chodidlu není možné dosáhnout pláže, takže jediný přístup k pláži je lodí, a proto je oblíbený mezi čluny. Zlatá pláž je zobrazena na mnoha brožurách na ostrově Krk. Kromě této krásné zátoce se nachází další zátoka vedle Starého zálivu, oblíbeného zálivu Oprna.

Krk beachPotovošće Beach, ostrov Krk, se nachází na východní straně ostrova Krk, asi jeden kilometr jižně od města Vrbnik. Pláž je kamenitá a nachází se v odlehlé zátoce a hlavní rysy pláže jsou křišťálově čisté moře, klid a klid. Tato krásná pláž je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Krk a Kvarneru.

Crikvenica i okolica plažeJert Pinezići Beach Krk se nachází v Pinezići na západním břehu ostrova Krk v borovém lese, který poskytuje stín pro všechny hosty, kteří se chtějí schovat před sluncem. Pláž má modrou vlajku pro čistotu moře. K dispozici jsou 2 bary na pláži, Beach Bar Jert a Beach Bar Mocca, kde si můžete osvěžit a popíjet koktejly s krásným výhledem na pláž a záliv. Pokud hledáte rekreaci, můžete si pronajmout pedál nebo dětskou trampolínu.

Pinezići KrkCo vidět na ostrově Krk a jeho okolíJurandvor je místo na ostrově Krk, severně od Bašky. Toto místo je nejlépe známé svou polohou na plošině Baška, která je jedním z nejvýznamnějších turistických míst na ostrově. Náhorní plošina Baška je pravděpodobně nejvýznamnější kulturní památkou Chorvatska. glagolitický nápis vytesaný na kamenném vápence a vypráví o daru krále Zvonimíra, který byl založen v 16. století a sestává z vesnic Čubranići a Juranići av centru Juraniću je tzv. Jurin dvor, kde bylo místo pojmenováno. Jurandvor se nachází ve vnitrozemí ostrova a jeho obyvatelé se v posledních letech zabývali především chovem zvířat a zemědělstvím. V obci je kostel sv. Lucie s benediktinským komplexem.Dobrinj je vesnice a obec ležící ve vnitrozemí ostrova Krk a je považována za nejstarší osadu na ostrově. Místo se nachází na vysoké nadmořské výšce asi 200 metrů nad zátokou Soline.KrkCrikvenica je město v západním Chorvatsku, které se nachází v Kvarnerském zálivu. Město se skládá z měst Crikvenica, Dramalj, Jadranovo a Selce. V minulosti měla Crikvenica funkci přístavu pro menší vinodolské osady v interiéru, františkánské centrum Bribir, Grizane, Drivenik, Tribalj a některé další. Dnes je toto město čelí cestovnímu ruchu a je jedním z nejkrásnějších turistických destinací na chorvatském pobřeží. Středomořské mírné klima, které zde převládá a čisté moře s příjemnými teplotami, činí z Crikvenice výjimečně lázeňské letovisko. Malé městečko Kvarner se během letní turistické sezóny stalo krátkým místem pro nejvyšší cíl.Krk obrázky


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala