Split Bačvice pláž Chorvatsko

# Split Bačvice pláž Chorvatsko

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
Split
18.08.2017. 11:44 dodajeIvan

Pokud jste byli ve Splitu, zvláště v letních měsících, pak jste velmi pravděpodobně byli na Bačvice pláži. Představíme vám nejznámější pláž ve Splitu.
Bačvice je vlastně rezidenční čtvrť a městská část chorvatského města Split. Přístav obklopuje záliv, kde se tato pláž nachází. Je to krásná písečná pláž, která se nachází v samém centru města, což je velmi populární a dobře známé mimo Splitu.

Pláž se nachází nedaleko od přístavu města na východě a je známá svým písečným biskupem, který jde daleko do moře. Vzhledem k základům a stínám, které jsme zmínili, je pláž Bačvice ideální pro hraní piktogramů.

Samotná část města poblíž pláže je bohatá na historické a kulturní památky, mezi kterými je především kostel Panny Marie z Pojišany z 10. století. Kostel byl postaven nad zátokou, v oblasti Pojišan.Bačvice je dlouhá 600 m a písečná část je 180 metrů, zbytek zátoky je konkrétní promenáda. Pláž Bačvice se stala kulturním místem pro hraní piktogramů a každoročně se konají turnaje. Od roku 2005 se na pláži konalo Světové mistrovství pikniků.

Pláž Bačvice ve Splitu

 Pláž Bačvice je vzdálena 10 minut chůze od centra města. Je umístěn v mělké písčité zátoce a je oblíbený v mělkých vodách, kde hraje tradiční hru "picigin". Tato hra je oblíbená mezi Španěly, kteří za 90 let zdokonalili své dovednosti v nábřeží. Hrají to po celý rok, a to i v nejchladnějších zimních měsících. Španělé berou tento sport vážně a nejlepší věc, kterou je s tím spojena, je skutečnost, že pro noční hru na pláži jsou reflektory. Zajímavostí je, že picigin nehraje body, takže v soutěži nejsou žádní vítězové. Cílem hry je vytvořit nejatraktivnější skoky a nejlépe odmítnout míč s dlaní.Pokud navštívíte pláž, zatímco hrajete picigin, nezapomeňte zastavit a vidět jen málo o tom, o co jde. Kromě toho, že si vychutnáte picigin, zde je velké množství koupajících, a kromě koupání si můžete vychutnat v nedalekých terasách místních kaváren a restaurací. Většina pláže je konkrétní četa určená pro procházky a opalování a můžete si ji vychutnat na pláži nebo v blízkosti pláže lenošením na lehátkách pod sluncem.

Tam je také populární noční klub na pláži, který je populární u mladších Španělů. Klub je také oblíbený mezi hosty, takže tato pláž je dalším dobrým místem k nočnímu životu. Pokud jste mladí, podívejte se na zábavu a hudbu až do brzkého rána - přijeďte do Bačvice.

Pláž má modrou vlajku a moře je velmi čisté, ale přesto je velkým problémem mořské řasy, které vlny často odrážejí od pobřeží, stejně jako zákal moře kvůli jemnému písku.

Pro bezpečnost na pláži a v moři jsou zkušení záchranáři tak, abyste si mohli odpočinout a užít si slunce a děti se mohou pobavit v zábavním parku s tobogány, trampolíny a gumovými hrady. Z extra obsahu potřebného na jedné z těchto pláží můžeme zahrnout venkovní sprchy, veřejné WC, kabiny pro výměnu a také možnost pronájmu lehátka a slunečníků.

Několik zajímavých faktů o této plážiMnoho z nich neví, ale na pláži Bačvice zaznamenalo legendární video místo pro reklamní kampaň společnosti Pipi. Bylo to již daleko 1983. Spot byl natočen pod záštitou Dalmácie a v tom se objevila bývalá slečna Jugoslávie Ana Sasso. V roce 2013 spustila skupina Studio Frendo píseň "Pipi", jejíž obsah se točí okolo epizody na Bačvicích.

Další zajímavá věc - Splitska skupina Stivideni zaznamenala píseň "Jdeme do Bačvice" věnovanou této pláži.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala