Vodice (Chorvatsko) a okolí k návštěvě

# Vodice (Chorvatsko) a okolí k návštěvě

Sjeverna dalmacija

Vodice

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které musíte navštívit, pokud jste v Vodice nebo v okolních vesnicích Srima, Tribunj, Jadrija a dalších, stejně jako v oblasti Severní Dalmácie nebo kde najít apartmány ve Vodicích.

Co je třeba navštívit v Vodice a okolíDalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Tento vyzdobený prostor se všemi jeho dvorními zařízeními se nachází v srdci Solaris Beach Resort, o kterém jsme již napsali. Kamenné dlážděné nádvoří a kamenné domy odkryjí zcela nový svět. Ve skutečnosti odhalují svět minulých časů, dnes téměř zapomenutý. To je příležitost připomenout si některé věci, od doby od počátku sto let.

Brána dalmátské etno vesnice je otevřena všem. Zvláštní pozornost bude věnována lidem, kteří milují a respektují kvalitu nabídky, a současně mají hluboce zakořeněnou dalmatskou tradici.

 Katedrála v Šibeniku (jen 15 km od Vodice) Tato budova je zajímavá a působivá, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnozí obdivovat to, sledoval očima odborníků, nebo návštěvník, který má rád historii a staré gradnju.Katedrala v Šibeniku je jistě nejvýznamnější architektonické dosažení období mezi 15. a 16. století. Na chorvatské půdě. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města.

Vzhledem ke své výjimečné hodnoty, katedrála byla v roce 2000 zařazena na seznam světového kulturního nasljeđa.Katedrala je postavena na jižní straně Staroměstského náměstí, na místě románského kostela sv James. Stavba se brzy skončila, ještě víc - trvalo přes sto let.

Myšlenka na výstavbu velkého katedrálního chrámu pochází z roku 1298. V té době získala Šibenik své vlastní biskupství a titul města. Tímto způsobem potřeba katedrály přišla s přirozenou sekvencí, která se odehrála ve většině ostatních měst.

 Národní park Krka, proslulý svými nádhernými vodopády, se nachází nedaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrů odtud. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jednou z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které mohou vidět mnohé větší města.

Přírodní park Vransko jezero se nachází 30 kilometrů od Vodice, bylo v roce 1999 vyhláseno za park. Rozkládá se na 57 kilometrech čtverečních kilometrů. Vranské jezero je největší přírodní jezero v Chorvatsku a bylo vytvořeno jako krasové pole plné vody. Jezero je kryptoresprese, což znamená, že povrch je nad hladinou moře, zatímco dno je pod hladinou moře. Jezero je hloubka od 2 do 5 metrů, a protože je blízko moře, podzemní vodní cesta proniká do jezera a zpomaluje ho. Jezero shromažďuje mnoho srážkových vod a vody z okolních řek.

V přírodním parku Vranské jezero jsou také staré budovy, jako jsou pozdní starožitné věže Osridáku ze 4. století. Věž sloužila jako vojenské pozorování a chránila před špatným počasím. K dispozici je také benátská věž Osridáka z 15. století a pozůstatky podobných benátských objektů, které sloužily k obraně Osmanské říše. Pořád ještě zůstávají benediktinský klášter a turecké odpočívající místo a hostiny.

Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních, a skládá se z velkých a malých ostrovů a hornin, které se objeví od Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

I když se na první pohled zdá, Kornati opuštěný a velmi izolované místo, tento park je bohatá na přírodní a kulturní bohatství. Také je svět zvířat a rostlin stále specialitou parku. Je vybaven přírodními a kulturními prvky. Zvláště rozlišujeme svislé útesy směřující k otevřenému moři, tzv. Korunu. Jsou jakýmsi fenoménem Kornati a stanoviště vzácných druhů rostlin a živočichů. Krásy se vyznačují především přirozenou rozmanitostí a mohutnou siluetou tohoto ostrova. Kulturní dědictví jen doplní krásu Kornati a poskytne jednu speciální nabídku těm, kteří chtějí navštívit národní park. Kornati mapy lze zakoupit u mnoha turistických kanceláří v Vodice.

Národní park Paklenica, asi 70 kilometrů od Vodice. Po svém vyhlášení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvatsku. To bylo prohlášeno za národní park od roku 1949, nebo přesněji, 19. října 1949. Paklenica byla prohlášena za park a několik měsíců po Národním parku Plitvických jezer.

Stojí za zmínku, že první Paklenica byl vyhlášen národním parkem v roce 1929, ale podle starých zákonů, deklarovat, které mají být přezkoumány každý rok - to, co bylo uděláno tak po celá léta Paklenica nebyl status národního parku.

Národní park Pirin dne 7. července 2017 a zapsané na seznamu UNESCO světového dědictví v Evropě, jako součást společných světového dědictví 13 zemích pod názvem „buk pralesa v Karpatech a jiných částech Evropy.“ Určitě stojí za zmínku skutečnost, že park je bohatý na rostlinné druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazněny lesnické komunity. Lesy jsou tvořeny černým borovice (Pinus nigra), jehož pryskyřice "Paklina" je Paklenica a jeho jméno.

Kromě borovic jsou lesy Paklenica bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je zde i bříza. Paklenica vlastní svým územím největší zachovalý lesní komplex v Dalmácii. Více než polovina parku je pokryta vegetací a zbytek je krasový reliéf.

Pláže Vodice a okolíHangar Beach se nachází v Vodice, nedaleko od centra města, před hotelem Olympia a nedaleko od hotelů Imperial a Miramare. Umístění hotelů a nedaleko od centra města Vodice naznačuje, že nabídka na pláži je bohatá, takže téměř není žádný obsah, který byste si přáli, pokud ji nedokážete najít v blízkosti pláže. Nedostatek pláže je v letních měsících velkým davem, takže pláž je těžké najít místo pro ručník. Pláž je oblázková s dlážděnými částmi. Na pláži ve večerních hodinách se konají různé párty a párty na pláži, takže tato pláž není jen pro koupání a opalování.

Blue Beach Vodice se nachází na výjezdu z Vodice směrem na Tribunj a je jedním z hlavních lázní pro průvodce a jeho hosty. Pláž je bohatá na zábavu a gastronomii. V blízkosti se nacházejí kavárny Bar Beach Bamboo, restaurace Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a různé stánky se zmrzlinou, fritules, paláce, nápoje ... Tato pláž má dobře vybavenou rampu pro snadnější přístup zdravotně postiženým a starším k moři. Základna je oblázky a u vchodu a moře v některých částech prochází do písečné a je ideální pro malé děti a tam jsou betonové šestiúhelníky, které jsou vhodné pro skoky do moře.

Biograd na Moru. Nachází se asi 30 kilometrů od Vodice, jedné z nejoblíbenějších turistických destinací v regionu. Drazica Beach je hlavní pláž v Biogradu na moři nedaleko pláže Soline, která pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a začíná hotely Ilirija a Jadran. Pláž se nachází podél borovicových lesů po celé délce, takže stín je zajištěn všemi návštěvníky. Na pláži je promenáda, kde je široká nabídka obsahu s nejrůznějšími nabídkami, takže téměř nic nemůžete najít na delších těchto promenádách. K dispozici jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace pro rychlé občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry ... Hosté si nenechají ujít aktivitu, kterou chtějí. K dispozici jsou hřiště na plážový volejbal, půjčovna skútrů, parasailing, tenisové kurty, vodní skluzavky atd. Pláž je označena modrou vlajkou. Pláž Soline pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a nachází se v borovém lese, takže je ve stínu, kromě centrální části písečné pláže. Plážová promenáda od centra města, které je kolem jednoho kilometru a velmi promenáda je plný vybavení, jako jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace, rychlé občerstvení je, stánky s palačinkami, zmrzlinou, suvenýry ...

Nejkrásnější pláže v okolí VodiceSakarun je písečná pláž asi 800 metrů dlouhá. Nachází se na severozápadní straně města Dugi otok a s výhledem na jižní Jadranské moře Vás okouzlí všichni hosté, kteří chtějí nezapomenutelné chvíle ve skutečném přírodním prostředí. Přestože pláž je mělká, až po několika metrech hloubky dosahuje v průměru 10 metrů. Zvláštnost této pláže a barvy moře, které jí voní, dávají jemný písek, zatímco na břehu je tlustší oblázky, tzv. Kamenné oblázky. Pláž je obklopena borovým lesem, který dává svým hostům přirozený stín. Na pláži Sakarun najdete tři stravovací zařízení s možností výběru jídel a nápojů. Kromě přírodního stínu, pokud ji potřebujete, si můžete volně pronajmout slunečníky vyrobené z plátna, které dokonale zapadají do přirozeného prostředí pláže.

Pláž Kraljičina Nin Pokud jedete z Ninu na ostrov Vir, napravo máte malou vesnici, která skrývá tuto krásnou písečnou pláž. Pláž Kraljičina se nachází za malou vozovkou na ulici Put Škril a navzdory tomu, že je v letovisku, tato pláž stále nabízí naprosto přirozenou atmosféru. Moře je mělké, velmi vhodné pro dětské hry, hraní piktogramů nebo jiné vodní sporty. Vedle pláže se nachází restaurace s nabídkou na pláži. Hosté jsou pod slunečníky ukrytý, ale pokud jste na pláži, dejte si s sebou slunění. Pláž nemá přirozený stín, takže je dobré mít svůj deštník. Nedaleko se nachází krásná pláž Ninska Laguna.

Plaža Podvrške Murter Još jedna od plaža kojima se otočani mogu pohvaliti je plaža Podvrške. Iako se na prvu čini da mještani Murtera kriju ovaj dragulj i čuvaju ga samo za sebe, to naravno nije istina. Svi gosti su dobrodošli, a otočani se trude da im u što boljem svjetlu predstave svoje prirodne ljepote. Plaža se posebno izdvaja zbog bijelog pijeska koji moru daje azurnu i kristalno bistru boju. More koje zapljuskuje plažu nije duboko, što znači da će slabiji plivači u potpunosti moći da uživaju, kao i roditelji koji dođu sa svojim mališanima. Ako tražite mjesto za opuštanje i smirujući efekt, Podvrške je plaža za vas. 

Pláž Beritnica se nachází na ostrově Pag, jižně od malé vesnice Metajna. Je to zvláštní přirozeně složité horniny v mělké vodě, skvělé pro fotografie nebo prostě obdiv z břehu. U Beritnice si odpočinete s krásnou třírokovou scénou. Ti málo kvalifikovaní mohou vylézt na jednu z nich a zapamatovat si nezapomenutelné chvíle z letní dovolené. Pláž je jinak obklopena skalnatou krajinou, s menší oblázkovou pláží. Neexistuje žádný přírodní stín, stejně jako žádná kavárna (nejblíže k pláži Ručica).

 

Pláž Slanica je hlavní pláž na ostrově Murter. Nachází se na jižní straně ostrova, v blízkosti hotelu Colentum. Jedná se o písečnou pláž a mnoho z nich má nárok na nejkrásnější pláž v oblasti. Vzhledem k plytké vodě, která se vrhá na pláž, je vhodná pro děti a lidi, kteří si stejně nekoupí ani neplavou. Také pláž je skvělou volbou pro ty, kteří milují sportovní aktivity ve vodě, takže bude dobré hrát si picigines, volejbal a podobné aktivity, které jsou specifické pro naše moře.

 

Pláž Primosten se nachází v přímořském zálivu, je velmi prostorná a dobře zařízená. Na pláži v Primoštenu máte sprchy, kabiny a v sezóně záchranář, který pozorně sleduje bezpečnost hostů. Pebble je tato pláž, dostatečně dlouhá na to, aby přijímala všechny hosty a znovu měla místa pro nové. Vedle pláže jsou soukromé ubytování, hotely a obchody. Vše, co potřebujete, je v blízkosti. V blízkosti pláže je Velika Rudača.

Sousedství města VodiceZadar - Národní náměstí Národní náměstí v Zadaru je zdobeno mnoha historickými budovami, mezi kterými je krásný kostel sv.

Předrománský kostel byl krásně zachován po dlouhou dobu své existence. Dnes zdobí část náměstí a obohacuje ji nabídkou - historickou i kulturní. Ve východní části náměstí byl Ghirardini palác postaven v románském stylu s balkonem renesančního stylu z 15. století.Pozdravy Slunce Zadar Pozdrav slunce je instalace architekta Nikola Bašić, který se nachází v přístavu Zadaru v kamenné dlažbě nábřeží města.

Riva v Zadaru se stala turistickou atrakcí a je oblíbeným místem pro shromažďování pro mnoho hostů i pro hosty, kteří přicházejí do Zadaru. Pohled z břehu potěší všechno, co projde, zejména ve večerních hodinách, kdy slunce spadne, a světelné efekty začínají v instalaci.

Pozdrav Suncu

Římské fórum v Zadaru je největší oblastí svého druhu na východní straně Jadranu. Zakladatelem fóra bylo první římské auto Augustin. Důkazem toho jsou dva nápisy z kamene pocházející z 3. století, kdy byla dokončena výstavba fóra. Povrchové fórum v Zadaru zaujímá plochu 90 × 45 metrů, ale časem se změnilo.

Jeden čas bylo římské fórum uzavřeno v rámci galerií na podlaze. Naneštěstí jsou zachovány pouze původní dlažba a schody a dva dekorativní monumentální pilíře, z nichž jeden je na původním místě. Zajímavé je, že sloužil jako sloupec hanby v jediném období, o čemž svědčí řetězy z tohoto období.Rimski forum Zadar

Kostel sv. Donata Zadar Tento kostel Zadaru je také známkou města a patří k nejslavnějším a nejvýznamnějším evropským předrománským kostelům.

Původně byla věnována Nejsvětější Trojici a od 15. století se současným jménem, pojmenovaným po zadarském biskupu Donatovi, který zahájil stavbu. Kostel má neobvyklý cylindrický tvar s dvojitým vnitřním prostorem, což je důvod, proč stojí s jeho originalitou a jedinečností. Některé vzory jsme nespojili se stavbou a jen některé z nich byly spojeny s křtitelstvím Carly Veliky nebo s kostelem sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozůstatky římského fóra v jeho základech, velkolepý z hlediska jeho doby výstavby. Dnes je kostel je místem pro hudební večery v Donátu, kvůli jeho vynikajícím akustickým rysům a kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti sakrální funkce.

 

Zadarská katedrála sv. Stošije nebo Anastasie je třílodní románská budova. Je také největším kostelem v Dalmácii.

Byl postaven ve dvou příležitostech, ve 12. a 13. století, se zachovalými staršími 9. a 11. stoletím, které vyrostly na místě raně křesťanské baziliky. Počátky stavby katedrály v Zadaru se datují do dalekosáhlé historie ve 4. nebo 5. století.

Sarkofág se sílami sv. Stošije vytvořil biskup Zadar Donat. Uchovává se v katedrále na oltáři v severní apsidě nebo v levém trávníku kostela. V listopadu 1202 město Zadar, po obléhání, dobylo a zničilo Benátčany pomocí Knights IV. křižácké vojsko, když katedrála byla vážně poškozena. Rekonstrukce katedrály trvala v průběhu 13. století a po dokončení jeho restaurování byla 27. května 1285 opět věnována arcibiskupem Lovrem Periandarem.Split Diokleciánův palác - Pokud spomínáme Split v jakémkoli kontextu historie, kultury nebo dokonce dnešní podoby tohoto města, můžeme všichni souhlasit, že naše myšlenky budou dominovat Diokleciánově paláci. Nemusíme se překvapit, protože Diokleciánův palác je symbolem města a je prvním spojením s krásami Splitu, jeho historickým a kulturním bohatstvím.

Seznamte se s Diokleciánovým palácem trochu lépe, podívejte se do některých tajemství a vychutnejte si krásy historických skutečností, které nám říkají detaily vnějších zdí a interiéru.

Diokleciánův palác je starobylým palácem Diokleciánova císaře ve Splitu. Byla postavena kolem 300 let za vlády římského císaře Diokleciána. Dioklecián zůstal v paláci po odchodu z trůnu (305) až do své smrti (316).

Dioklecijanova


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala