Národní parky nedaleko Dubrovníku Chorvatsko

# Národní parky nedaleko Dubrovníku Chorvatsko

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Není žádným tajemstvím, že Dubrovník je perlou a nejkrásnějším městem v Chorvatské republice, známým hlavně svými hradbami a četnými historickými kostely a pevnostmi, proto jej každoročně navštěvuje více než milion turistů. Například v roce 2018 Dubrovník navštívilo více než 1,2 milionu hostů.
Nejznámější aktivity v Dubrovníku jsou procházky po zdech, objevování starého města, návštěva lanovky na horu Srđ, poblíž ostrova Lokrum a klášter na něm, prohlídka hry Thrones, návštěva slavných pláží Dubrovníku, jako je Sveti Jakov, Banje, Copacabana a další aktivity: Nejenom Dubrovník je krásný, jeho okolí má svůj vlastní adut a místo, které stojí za návštěvu, pokud jste v blízkosti Dubrovníku, je národní park Mljet.

Národní park Mljet z DubrovníkuOstrov Mljet je největším ostrovem souostroví Dubrovník a západní částí ostrova je národní park Mljet.Z Dubrovníku na pravidelnou loď Mljet National Speedway linka číslo 9807 Dubrovnik - Přístav Šipanska - Sobra (Mljet) - Polače (Mljet) - Korčula - Ubli ). Více na odkazu http://www.gv-line.hr/raspored.php?linija=3 Národní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet je prvním institucionalizovaným pokusem o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova, mysu Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší vesnice na Jezeru), Soline (malé místo u vchodu do Veliko jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově). Jezero je ve skutečnosti záliv, který je spojen s otevřeným mořem Solinem. Bylo to způsobeno spálením krasového pole. Velké jezero má rozlohu téměř jeden kilometr a půl (1,45) čtverečních kilometrů, jeho největší je dlouhý 2,5 km a široký 1 kilometr. Jezero je poměrně hluboké, s nejhlubším bodem 46 metrů. Jak jsme již zmínili, velké jezero se spojuje s otevřeným mořem s dlouhým a širokým kanálem. V místě, kde se jezero spojuje s mořem, je Velký most, odtud se rozprostírá na kanál Solinski, odkud je dále spojen s otevřeným mořem. U mostu můžete vidět starý benediktinský mlýn, který byl poháněn elektřinou a sloužil k výrobě soli - proto byla pojmenována Soline. Je zajímavé, že Velký most byl úmyslně zbořen v roce 1958 - takže prezident SFRY Josip Broz Tito mohl se svou jachtou vstoupit do jezera.

Kromě Velkých jezer se na ostrově nachází malé jezero v severozápadní části velkého jezera. Dvě jezera jsou spojena 30 metrů dlouhým kanálem, který je hluboký až půl metru. Kanál se nachází v místě zvaném Malý most. Plocha jezera je 0,25 km2 a jeho maximální hloubka je 29 metrů. Moře se v Malém jezeře mírně změnilo a má lagunu.

Národní park Mljet z Dubrovníku

 

 

Národní park KrkaNejbližší nejbližší národní park Dubrovník z Chorvatska je NP Krka, který vás usadí a ne tak blízko, je asi 250 kilometrů severně. Fotografie a videa tohoto krásného parku poblíž města Skradin vám mohou ještě trochu posloužit.

Národní park Krka, známý svými velkolepými vodopády, se nachází nedaleko města Skradin v okrese Šibenik-Knin. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachovalé přírody a nádherné krajiny po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníkem přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Nejdelší vodopády řeky Krky zvané Skradinski buk jsou pravděpodobně hlavním důvodem vaší návštěvy tohoto národního parku. S více než 17 schody a celkovým výškovým rozdílem 45 m ospravedlňuje Skradinski buk titul nejkrásnější přírodní krásy Chorvatska. Na úpatí Skradinského buku je možné plavat, takže se můžete ochladit po dlouhé prohlídce Krky, která má spoustu věcí, které si nemůžete nechat ujít. Jednou z těchto věcí je etno vesnice, kde můžete vidět kamenné vodní mlýny z 19. století a četné předměty, které místní obyvatelé používali v minulosti.

Nacionalni park krka

Přírodní park BiokovoI když nejde o národní park, přírodní park Biokovo rozhodně stojí za návštěvu, pokud jste milovníky přírody. Vzdálenost od Dubrovníku je asi 150 kilometrů na sever, což je mnohem méně než NP Krka a nabízí zcela jiný druh rekreace, zejména pokud jste turista a sportovec v přírodě. téměř 200 km2. Nejvyšší vrchol v parku (tento horský masiv) je Sveti Jure s nadmořskou výškou 1762 metrů. Vrchol Sv. Jury je také nejvyšším vrcholem pohoří Biokovo a je třetím nejvyšším vrcholem v Chorvatsku.

Přírodní park Biokovo ročně navštěvuje zhruba 50 000 turistů. Park je obzvláště zajímavý pro milovníky přírody, dobrodruhy a samozřejmě výzkumníky, biology a další zájmové skupiny zabývající se podobnými typy výzkumu. Biokovo je přirozené prostředí, ve kterém jsme svědky vývoje a vzhledu rostlinných a živočišných druhů, s nimiž se nemůžeme setkat nikde jinde.

Samotná hora je přímo u moře a ve skutečnosti je přirozenou bariérou pro Jadranské klima a pro kontinentální změnu klimatu. Hlavním rysem hory je její impozantní výška a prudký vzestup od pobřeží. Na konci hory nebo nohy, s výškou asi 300 metrů, dochází k mírnému poklesu směrem k moři, a v této části se vyvinulo mnoho míst, která jsou dnes významná pro celou letní turistiku v Chorvatsku. 

Šime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala