Vodopády poblíž Zadaru

# Vodopády poblíž Zadaru

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Pokud hledáte vodopády a jste v Zadaru nebo nedaleko Zadaru, místo, které vás potěší, je Národní park Krka. Národní park Krka je asi 70 km od Zadaru, vedle krásného města Skradin. Skradin je malé říční město s kamennými domy. Ze Skradinu je možné navštívit národní park lodí nebo pěšky - cyklostezkou. Národní park Skradin - Krka běží každý den od dubna do října. Každou celou hodinu loď opouští Skradin a návrat je o 30 minut později. Například ze Skradinu do NP začíná ve 13:00, 14:00 atd. A návrat je ve 13:30, 14:30.

Prohlídka vodopádů Krka poskytuje skutečný zážitek - jízda lodí do národního parku Krka nabízí mnoho krásných výhledů na četné vodopády a úžasné výhledy.Národní park Krka se nachází v blízkosti historického města Šibenik. V národním parku dominují vodopády, četná jezera a pevnosti ze 14. století s pozůstatky římského akvaduktu a táborů. Řeka protéká parkem a vytváří 75 km dlouhý kaňon, který teče do Jaderského moře poblíž Šibeniku. Krka byl vyhlášen národním parkem v roce 1985 a nejznámější jsou vodopády: Skradinski buk, Roški facka, Manojlovac, Miljacka facka. Vodní přehrada umístěná pod Skradinským bukem je další takovou vodní přehradou na světě, která byla postavena pouze dva dny po přehradě vodní elektrárny na vodopádech Nijarar v roce 1895.zadar waterfalls

NP Krka má bohatou gastronomickou nabídku, takže si můžete vyzkoušet místní speciality, z nichž si určitě nemůžete nechat ujít prosciutto a sýr.

Po stezce napříč celým národním parkem se nacházejí vzdělávací stánky, kde si můžete přečíst četné zajímavé věci, které s Krkem souvisejí.

O hodnotách, které NP Krka musí nabídnout, by se mohla napsat celá kniha, ne-li více, ale nic nenahradí nezpochybnitelný zážitek výletů do tohoto národního parku.

Národní park Krka ze Zadaru - mapaNárodní park Krka je pojmenován po řece Krka, která je nedílnou součástí parku. Rijeka má díky průchodu přírodou krásnou atmosféru, na některých místech a vodopády, které fascinují. U vodopádů je park dobře známý, takže je nejnavštěvovanější v letních měsících, v denním vedru. Mnozí sem přicházejí vychladnout, ale také si užít přirozenou zeleň okolních korun a modrou a zelenou barvu řeky Krky.

Np krka zadar

Vodopády Národního parku PlitvickáNárodní park Plitvická jezera nebo Plitvická jezera jsou největším známým parkem NP Krka. Je to vlastně nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku a jeden ze symbolů Chorvatska. Je to asi 120 km od Zadaru, ale pokud máte čas a možnosti, rozhodně to doporučujeme navštívit. Park navštěvuje téměř 2 miliony turistů ročně dost, aby si za sebe promluvil.

Je to zalesněná hornatá oblast, skrz kterou pod sebou šestnáct krásných jezer a křišťálově modrých jezer. Voda plná mnoha potoků a potoků je propojena šumivými kaskádami a lesními vodopády. Během tisíciletí voda těchto jezer porušila, zkorodovala a rozpouštědla hornin a hornin, která vedla.Kromě krásných vodopádů a přírody v nejlepším případě Plitvická jezera potěší turisty a další speciality. Stejně jako bohatství rostlinných a živočišných druhů, stejně jako možnosti aktivní dovolené v zázraku vytvořeném přírodou.

16. Jezera dává turistům neopakovatelný pocit. Na jedné straně nedotčené lesy, s dalším zvukem vodopádů, které lze pociťovat, protože jeho kouzlo nelze spatřit ani pomocí moderní technologie. Na jedné straně čistá příroda ve své prvotní podobě s rozmanitostí flóry a fauny. Konečně a davy turistů, které ještě více umocňují dojem krásy Plitvických.

 Šime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala