Vodopády poblíž Šibeniku

# Vodopády poblíž Šibeniku

Sjeverna dalmacija

Šibenik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Krása je slovo, které s krásným Sibenikem může vždy jít ve stejné větě. Nejde jen o město zajímavé pro ty, kdo ho poprvé uvidí, ale také pro ty, kteří každý den chodí po ulicích, kteří se zde narodili a žijí. Mnozí říkali, že Sibenikský kanál je ve světě jedinečný. Tak to opravdu je. Pokud se na to díváte z nábřeží Šibeniku, měli byste být okamžitě přesvědčeni o přírodním jevu a nejen o tom. Pohled jde ještě dále a chcete vidět vše.

V oblasti Šibeniku jsou dva národní parky. Krka, jejíž vodopády, jezera, flóra a fauna přitahují každoročně stovky tisíc, ne-li miliony hostů. Nedaleko je starobylé město Skradin. Další národní parky jsou Kornati. Ostrovy, skály, skály, nejkrásnější moře. A na pobřeží se zachovala historie a tradice s minimálními, ale dostatečnými vlivy moderního, pokud jde o ubytování nebo některé restaurace.

Vodopády poblíž ŠibenikuPokud hledáte vodopády poblíž Šibeniku, pak pravděpodobně hledáte vodopády Národního parku Krka, které jsou od Šibeniku vzdálené jen 20 km.Národní park Krka se nachází v blízkosti Skradina. Skradin je romantické středomořské město s úzkými dlážděnými ulicemi, chodbami a volty. Celé centrum města je chráněnou kulturní památkou. Jsou zde domy, které většinou pocházejí z 18. a 19. století a jsou omítnuty způsobem typickým pro Benátky a jejich oblast vlivu. Počet stálých obyvatel se pohybuje kolem 4 000, ale kvůli národnímu parku je ve městě stále více lidí, zejména v letních měsících.

Slapovi u blizini Šibenika Hrvatska

Ze Skradinu je možné navštívit národní park lodí nebo pěšky nebo na kole. Loď Skradin - NP Krka jezdí denně od dubna do října. Loď každou hodinu odjíždí ze Skradinu a vrací se o 30 minut později. Např. Ze Skradinu na NP odjíždí ve 13:00, 14:00 atd. A návrat je ve 13:30, 14:30..Národní park KrkaV národním parku dominují vodopády, četná jezera a tvrze ze 14. století se zbytky římských akvaduktů a táborů. Park protéká řeka Krka a vytváří 75 km dlouhý kaňon, který teče do Jaderského moře poblíž Šibeniku. Krka byl vyhlášen národním parkem v roce 1985 a je známý svými vodopády: Skradinski Buk, Roški Waterfall, Manojlovac, Miljacka Waterfall. Vodní nádrž, která se nachází pod vodopádem Skradinski Buk, je druhou takovou vodní elektrárnou na světě, která byla postavena pouhé dva dny po vodní elektrárně v Niagarských vodopádech v roce 1895.Řeka Krka pramení na úpatí Dinary a národní park začíná jižně, dva kilometry za Kninem. Na cestě k moři

Krka je bohatá na rostlinné a živočišné druhy. Existuje 860 druhů rostlin, z nichž několik je endemických a zvláště zajímavých kvůli světu zvířat, jmenovitě 20 druhů ryb, až 10 endemických. Existuje 221 druhů ptáků a 2 endemické ještěrky. V parku je také 18 druhů netopýrů.

Největším vodopádem v parku je Manojlovac, který je vysoký 32 metrů.

Šime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala