Národní parky poblíž Rovinj, Poreč, Pula - Istrie Chorvatsko

# Národní parky poblíž Rovinj, Poreč, Pula - Istrie Chorvatsko

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
Rovinj
19.07.2019. 18:03 dodaje

Pokud jste na Istrii, jste v turisticky nejnavštěvovanější a zaostalé turistické oblasti, kterou každoročně navštěvuje více než milion hostů. Istrie je největší chorvatský poloostrov na severozápadě Chorvatska, hraničící s Itálií a Slovinskem. Velkou výhodou tohoto regionu je blízkost hlavních evropských zemí, protože je k dispozici velkému počtu lidí, kteří jedou autem na dovolenou.

Největší města na Istrii jsou zároveň nejoblíbenější. Pula, Poreč, Rovinj, Labin, Umag .. zatímco interiér Istrie je rozeznatelný kopci, olivovými háji a vinicemi s barevnými městy na vrcholcích: Grožnjan, Motovun, Hum.

Jediným národním parkem na Istrii je NP Brijuni.

Rekreace v přírodě IstriePokud hledáte rekreaci a objevování přírodních krás, jste na správném místě. Istrie je poloostrov bohatý na přírodní rozmanitost. Doporučujeme začít objevovat pláže na Istrii, http://www.rezerviraj.hr/plaze-istra, zejména tyto nejoblíbenější a nejkrásnější pláže jako Beach Cove Klancac Brseč, Plaža Uvala Luka Rakalj, Ambrela Beach Pula, Grotte von Pula, Kamenjak Premantura ... a mnoho dalších, které můžete vidět na odkazu.

Na Istrii jsou dva známé a dobře vybavené vodní parky, Aquapark Istralandia, Aquapark Aquacolors Poreč a podvodní park Verudela v Pule. Existují také zábavní parky Paleo park Mon Perin Bale-Valle a Dino Park Funtana, oba na téma dinosaurů s doprovodnými vzdělávacími zařízeními. Obě města vstoupila na světový seznam paleontologických lokalit poté, co byly v této oblasti objeveny zbytky dinosaurů.

Národní park BrijuniNárodní park Brijuni je jediný na Istrii. Jeden, ale stojí za to, řekli bychom, protože je to jeden z nejkrásnějších. Národní park Brijuni Oasis je skvělou harmonií života člověka, rostlin a zvířat. Na ostrově je asi 250 druhů ptáků, mnoho dalších zvířat a více než 700 druhů rostlin. Kromě specifické fauny vytvořené pohřbením lesů a jejich přeměnou na rozlehlé louky existuje i flóra, která měla velký vliv na lidský faktor, který živočišný svět obohatil o mnoho dovážených druhů, které se původně na tomto stanovišti původně nenacházely. Dá se říci, že Brijuni představují harmonii přírody a vlivu člověka na ni. Kromě okouzlující přírody Brijuni nezaostávají v kulturním a historickém aspektu, což z nich činí třetí nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku. Některá místa, která si nemůžete nechat ujít, jsou rozhledna v Cipro, kupole rodiny Kupelwieser a četné kamenné lomy, jako je lom Kochov nebo Čufar. Četná archeologická naleziště pocházející z prvního neolitického osídlení v zátoce Solin byla zaznamenána až do moderní doby, kdy se vytvářejí velké statky s luxusními vilami.

Dnes, Brijuni vyvinul turistickou destinaci, takže jeho hosté musí nabídnout četná zařízení. Pokud jste zvířecí nadšenci, doporučujeme navštívit safari park v severní části Velkého Brijuni, který obsahuje mnoho druhů zvířat, která nejsou pro toto místo specifická. V tomto parku je národopisný park, který představuje tradičně istrijskou farmu. Zvířecí svět na ostrovech, zejména na Velkém Brijuni, je kromě domácích zvířat obohacen o řadu druhů, které byly díky dobrému klimatu dobře aklimatizovány v národním parku.

Národní park RisnjakDalší národní park nejblíže k Istrii je NP Risnjak, který se nachází v regionu Gorski Kotar a poblíž regionu Kvarner, kde jsou nejznámější města Rijeka a Opatija. Park je tvořen masivní horou stejného jména. Vrchol hory Risnjak je 1528 metrů nad mořem. Původní hranice parku byla změněna v roce 1997, kdy byla oblast rozšířena na současných 6400 hektarů, kdy byl do hranic parku zahrnut zdroj řeky Kupa.

Mnoho hostů navštěvuje park pro pěší turistiku a je možné několika směry. Pokud chcete opravdový horolezecký zážitek, můžete zahájit cestu ze Správní rady Národního parku v Bílé Vodici, ze směru Gornji Jelenja nebo ze směru Platka.

Chcete-li navštívit Risnjak na několik dní, můžete si vybrat ubytování v jednom z horských domů. Domy se nacházejí v parku a jsou postaveny podle místa, které je obklopuje. Dřevěné domy s ostrými střechami se nejlépe hodí do prostředí. Přestože je park méně přeplněný než jiné chorvatské parky, je třeba si rezervovat předem, protože je vždy požadována postel zdarma.Národní park Plitvická jezeraNejnavštěvovanější a nejoblíbenější chorvatský národní park jsou Plitvická jezera. Přibližně 200 kilometrů od centra Istrie by neměl být větší problém pro hosty, kteří si mohou vybrat jeden den dovolené. Vzhledem k neuvěřitelné přírodní kráse určitě stojí za návštěvu Plitvice.

Ať jste kdekoli v národním parku Plitvická jezera, budete všude obklopeni perlami. Biseri přírody. Což vám udělá radost, protože se vám bude líbit v nekonečném potěšení. Bisers jsou to, co vás naplní pocitem potěšení a přesune vás ze světa, který znáte, v novém světě do světa nedotčené přírody.

Kromě krásných vodopádů a přírody v nejlepším případě Plitvická jezera potěší turisty a další speciality. Stejně jako bohatství rostlinných a živočišných druhů, stejně jako možnosti aktivní dovolené v zázraku vytvořeném přírodou.

16. Jezera dává turistům neopakovatelný pocit. Na jedné straně nedotčené lesy, s dalším zvukem vodopádů, které je třeba cítit, protože jeho kouzlo nelze spatřit ani pomocí moderní technologie. Na jedné straně čistá příroda ve své prvotní podobě s rozmanitostí flóry a fauny. Konečně a davy turistů, které ještě více umocňují dojem krásy Plitvických.

Národní park Plitvická jezera tvoří 16 jezer. Je zajímavé, že každé z jezer se nachází v různých výškách, takže jezera postupně sestupují a postupně sestupují do sebe. Díky tomuto výškovému rozdílu jsou jezera rozdělena na Horní a Dolní jezera. 

 

 

 

 

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala