Národní parky v blízkosti Šibeniku Chorvatsko

# Národní parky v blízkosti Šibeniku Chorvatsko

Sjeverna dalmacija

Šibenik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Oblast Šibeniku je obklopena četnými přírodními krásami, ostrovy a ostrůvky, plážemi a krásnými přímořskými letovisky, ale dvě největší přírodní atrakce jsou národní parky Krka, které jsou vzdálené pouhých 15 km a Kornati, které jsou 30 metrů od moře. Až do jednoho a druhého národního parku v sezóně je denně k dispozici několik lodních linek. Do NP Krka ze Skradinu, loď odjíždí každou půlhodinu a pro Kornati denně turisty přepravuje větší počet lodí.

Národní park Krka ze ŠibenikuPokud chcete navštívit Národní park Krka ze Šibeniku, nemůžete být na lepším místě. Z centra Šibeniku do Skradinu je jen 17 kilometrů, což je asi půl hodiny autem. Národní park je možné navštívit lodí nebo pěší - cyklostezka ze Skradinu. Národní park Skradin - Krka jezdí denně od dubna do října. Každou celou hodinu loď odjíždí ze Skradinu a návrat je o 30 minut později. Například ze Skradinu do NP začíná v 13:00, 14:00 atd. A návrat je v 13:30, 14:30.

V ceně národního parku je zahrnuta lodní doprava. Pro ty, kteří hledají rekreaci, je zde pěší stezka pro pěší, 3,4 mil dlouhá

O hodnotách, které NP Krka nabízí, by mohla napsat celou knihu, ne-li více, ale nic nenahradí nesporný zážitek z exkurzí do tohoto národního parku.

Národní park Krka je pojmenován po řece Krce, která je nedílnou součástí parku. Rijeka svým průchodem přírodou má krásnou atmosféru, v některých místech a vodopádech, které fascinují. Při vodopádech je park známý, takže je nejnavštěvovanější v letních měsících, v teple dne. Mnozí sem chodí vychladnout, ale také si užívat přírodní zeleně okolních korun a modrých a zelených barev řeky Krky.

Přírodní krásy parku jsou nejzřetelnější ve vodopádech řeky Krky, které spolu tvoří přírodní krasový jev. Můžete zažít nejkrásnější přírodní "show" na jaře av létě, kdy jsou vodopády plné nádhery, a teploty umožňují osvěžující vodu v bezprostřední blízkosti vodopádů.

Nacionalni park Krka iz Šibenika prijevozNárodní park Kornati ze ŠibenikuKornati jsou jen 30 akrů od Šibeniku. Pokud plánujete navštívit tento krásný národní park, existuje mnoho možností, které nabízí Šibenik. Jednodenní návštěvy parku organizují majitelé plavidel nebo organizátoři, kteří jsou registrováni pro přepravu cestujících lodí a kteří s veřejnou institucí "Národní park Kornati" uzavřeli smlouvu o provádění této činnosti v NP "Kornati". Můžete navštívit park z okolních měst Murter, Vodice. Kompletní seznam dopravců, kteří mají smlouvu s národním parkem Kornati, se může podívat na oficiální stránku parku. http://www.np-kornati.hr/hr/turizam/izleti

Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 km2 a skládá se z větších a menších ostrovů a skal, které se vynořují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové rozlohy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Nacionalni park Kornati Hrvatska iz Šibenika
 


Národní park PaklenicaAčkoliv o něco dále (asi 100 km severně od Šibeniku) je Národní park Paklenica dostatečně blízko pro všechny, kteří hledají jiný druh dobrodružství od prohlídek vodopádů Krk nebo výletů lodí a požitků na ostrovech Kornati. Paklenica je hora a je ideálním místem pro hosty, kteří hledají turistiku a užívat si čerstvého vzduchu. Paklenica ze Šibeniku je asi hodinu jízdy autem. Pokračujte pěšky s příslušným vybavením.

Za zmínku stojí i skutečnost, že park oplývá rostlinnými druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazňovány lesní komunity. Lesy jsou tvořeny černou borovicí (Pinus nigra), jejíž pryskyřicí "Paklina" je Paklenica a její jméno.

Kromě borovic jsou lesy Paklenice bohaté na buk (Fagus sylvatica) a je zde také březová křivka. Paklenica svým povrchem vlastní největší dochovaný lesní komplex v Dalmácii. Více než polovina parku je pokryta vegetací a zbytek je krasový reliéf.

Jak již bylo zmíněno, vegetace je tvořena bukovými lesy, borovicí černou a místy, kde se lesy mísí se dvěma zmíněnými druhy. Nacházíme se v lesích Paklenice a dubu (Quercus pubescens), bělokorého (Carpinus orientalis) a tetrovce černého (Ostrya carpinifolia) 7. července 2017 byl Národní park Paklenica zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO v Evropě. jako součást společného světového dědictví 13 zemí s názvem "Bukové lesy v Karpatech a dalších oblastech Evropy".

Nacionalni park Paklenica iz Šibenika 

Národní park MljetMljet je jedním z nejkrásnějších národních parků v Chorvatsku. Ze Šibeniku je to asi 230 kilometrů, ale rozhodně stojí za to navštívit, jdete na jih, pokud máte na dovolené volný den.

Park s povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova, Cape Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší vesnice na jezeře), Soline (malé místo u vchodu do Veliko jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově).

Pokud se rozhodnete navštívit Mljet, můžete to udělat po celý rok. Během turistické sezóny je park otevřen od 8:00 do 20:00 a během zimního období si hosté mohou přijít na oznámení.

Pokud se rozhodnete pro organizovanou návštěvu parku, budete mít k dispozici přepravní dodávku a také si můžete vybrat typ řízení parku. Standardní jízda trvá 2 hodiny, ale můžete si také vybrat půldenní nebo celodenní prohlídku, kde si můžete zajít na odpočinek a jídlo.

Také je možné organizovat VIP prohlídky parku, stejně jako pěší a cyklistické výlety.

Šime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala