Národní parky nedaleko Splitu v Chorvatsku

# Národní parky nedaleko Splitu v Chorvatsku

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Split je oblast bohatá na přírodní krásy a je vynikajícím výchozím bodem pro několik národních parků a přírodních parků. Nejbližší národní park nedaleko Splitu je Krka, která je asi 80 km severně. Asi 200 kilometrů severně od národního parku Kornati se nachází v podobné vzdálenosti, ale na jihu je národní park Mljet. Oba tyto parky potřebují přepravu, protože se jedná o ostrov. Nejbližší přírodní park Biokovo, který je asi sto kilometrů jižně.

Národní park Krka ze SplituNárodní park Krka můžete navštívit ze Splitu autobusem nebo autem. Z centra Splitu do parku je asi 80 kilometrů, což trvá asi 1 hodinu jízdy.

Ze Skradinu je možné navštívit národní park lodí nebo pěšky - cyklostezkou. Národní park Skradin - Krka běží každý den od dubna do října. Každou celou hodinu loď opouští Skradin a návrat je o 30 minut později. Například ze Skradinu do NP začíná ve 13:00, 14:00 atd. A návrat je ve 13:30, 14:30.

Lodní doprava je zahrnuta v ceně vstupenky do národního parku. Pro ty, kteří hledají rekreaci, je zde pěší stezka pro pěší, dlouhá 3,4 km. Park pokrývá 109 km² rozlohy řeky Krky a dolního toku řeky Čikoly a délka řeky Krky je 72,5 km, což je v Chorvatsku 22. řeka. Jeho vodopády mají celkový pokles 225 metrů.

Nejdelší vodopády řeky Krky zvané Skradinski buk jsou pravděpodobně hlavním důvodem vaší návštěvy tohoto národního parku. S více než 17 schody a celkovým výškovým rozdílem 45 m ospravedlňuje Skradinski buk titul nejkrásnější přírodní krásy Chorvatska. Na úpatí Skradinského buku je možné plavat, takže se můžete ochladit po dlouhé prohlídce Krky, která má spoustu věcí, které si nesmíte nechat ujít. Jednou z těchto věcí je etno vesnice, kde můžete vidět kamenné vodní mlýny z 19. století a četné předměty, které místní obyvatelé používali v minulosti.

Nacionalni park Krka iz Splita

 
 

Národní park Kornati ze SplituStrávit neobyčejný den objevováním krásného národního parku s více než 140 ostrovy a ostrůvky. Odpočiňte si v tomto malém ráji na Zemi a zároveň si užívejte příjemnou jízdu lodí, jedte chutné dalmatské jídlo a užijte si koupání ve slané vodě jezera Mir. Pokud jste blízko Splitu, několik dopravců je přímo odvezeno do národního parku Kornati. Pohodlná a rychlejší cesta do parku je, pokud jedete autem do Šibeniku nebo Murteru a vyberete si některé z organizovaných zájezdů z nedalekých měst Kornati.

Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl chráněn. Celková plocha tohoto parku je asi 220 km2 a skládá se z větších a menších ostrovů a skal, které se vynořují z modrého moře Jaderského moře. Z celkové rozlohy Kornati je obsazeno pouze ¼ pevniny. Zbytek národního parku je moře a živý svět, který tam žije.

Nacionalni park Kornati 

Národní park Mljet ze SplituZ katamaránu Split-Brac-Hvar-Korcula-Mljet-Dubrovnik se dostanete ke Splitu národního parku Mljet. Na linku této linky se můžete podívat na odkaz. https://www.krilo.hr/plovidbeni-red/

Národní park Mljet byl vyhlášen 11. listopadu 1960 a jeho povrch pokrývá severozápadní část ostrova Mljet a okolní část moře.

NP Mljet je prvním institucionalizovaným pokusem o ochranu původního ekosystému na Jadranu.

Park svým povrchem pokrývá západní třetinu ostrova Mljet. Hranice parku pocházejí z oblasti Blackbird do nejhlubšího bodu ostrova, mysu Goli. Některé národní parky zahrnují Polače (hlavní turistický a turistický přístav), Goveđari (nejstarší vesnice na Jezeru), Soline (malé místo u vchodu do Veliko jezera) a Priština (pošta a národní park) a Pomena (jediný hotel na ostrově).

Po celý rok můžete navštívit národní park Mljet. Do parku jsou tři oficiální vstupy: Pomena, Polače a Vrbovica a během turistické sezóny jsme otevřeni od 8:00 do 20:00. V zimním období (od začátku listopadu do konce dubna) přijímáme návštěvníky pouze na základě předchozího oznámení.

Nacionalni park Mljet from Split croatiaPřírodní park BiokovoAčkoli nejde o národní park, přírodní park Biokovo není o nic méně atraktivní a atraktivnější k návštěvě, pokud jste v blízkosti Splitu. Biokovo je jedním z 11 přírodních parků v Chorvatsku a zahrnuje jednu část pohoří Biokovo. Je to asi 130 km od Splitu.

Za zmínku stojí, že park (Biokovo) byl vyhlášen v roce 1981 o celkové rozloze téměř 200 km2. Nejvyšší vrchol v parku (tento horský masiv) je Sveti Jure s nadmořskou výškou 1762 metrů. Vrchol Sv. Jury je také nejvyšším vrcholem pohoří Biokovo a je třetím nejvyšším vrcholem v Chorvatsku.

Biokovo se vyznačuje zvláštním krasovým reliéfem a je chráněno v přirozeném izolovaném prostředí. V oblasti parku jsou jeskyně a trhliny, které jsou zvláště zajímavé pro cestovatele a dobrodruhy, kteří milují přírodu.

Biokovo iz SplitaPrati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala