Co koupit v Dubrovníku jako suvenýr

# Co koupit v Dubrovníku jako suvenýr

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná
článek
Pozice
Dubrovnik
02.09.2019. 18:24 dodaje

Pobytujete v Dubrovníku, historickém a turistickém centru Chorvatska, a zajímá vás, co si můžete přinést domů jako suvenýry z tohoto krásného dalmatského města na pobřeží Jaderského moře. Snažili jsme se prozkoumat, co bylo nejlepší přinést domů jako suvenýr z Dubrovníku.
Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme zjistit, co dělá Dubrovník rozpoznatelným a co ho odlišuje od zbytku Chorvatska a dalších měst na Jadranu.

Dubrovník je město plné historických a kulturních památek, které se nachází na jihu chorvatské části pobřeží Jaderského moře. Kombinace rozmanitosti přírodních zdrojů středomořské krajiny s mírným středomořským podnebím, historickým dědictvím, architektonickým a uměleckým bohatstvím starého města, četnými zařízeními a aktivitami nabízenými Dubrovníkem jsou jedinečné.

Nachází se na úpatí Srdje, odkud "střílíte" nádherný výhled na Staré Město. Pohled na město ze Srđ je nejlepším výhledem a nejběžnějším obrazem Dubrovníku, který vidíte, je častým cílem mnoha selfies.

Dubrovnik symboly a suvenýrySocha svatého Blaise - Svatý Blais je od roku 972 chráněným městem Dubrovník a celé Dubrovník. Narodil se v dnešním Turecku ve městě Sivas a zemřel v roce 317. Patron tohoto historického města byl po staletí oslavován jako zachránce a ochránce Dubrovníku. Sv. Blaise se podle pověsti hlásil plebejskému Stojkovi, když se té noci modlil v kostele sv. Štěpána a nařídil mu, aby informoval Senát o záměru Benátců a připravil se na obranu. Po zmaření záměru Benátčanů si obyvatelé Dubrovníku vybrali za svého hlavního ochránce svatého Blaise (dříve sv. Srdce - odtud kopec Srds a Bak).

Jedním z nejznámějších suvenýrů pro téma Dubrovník je socha sv. Blaise drží město ve svých rukou.

(Ukázka suvenýru St. Blaise z domu Dubrovnik)

Suvenýry z Dubrovníku a regionu, okolní socha sv. Blaise

Orlandův sloup - na Stradunu, poblíž St. Blaise je Orlando pilíř, další symbol města Dubrovníku.

Kamenný sloup, na kterém byl vyryto středověký válečník v brnění s mečem a štítem, byl vytesán italským umělcem Boninem 1418. Má to být kamenná socha zobrazující Rolanda, rytíře armády Charlemagne, ústřední postavu slavného raného francouzského eposu Poem o Rolandu. Pilíř Orlando převzal funkci pilíře pro hanebné řeči a veřejné trestání pachatelů. Mnozí tam skončili svůj život před veřejností a varovali sebe, co by se s ní stalo, kdyby neuposlechla. Spiklenci byli trestáni zvlášť krutě. Byly také bičování, mrzačení a ražení žhavých předmětů na obličeji nebo na čele. Sloužil také pro oznámení, oznámení a zdůrazňování důležitých zpráv.

Nejslavnější chorvatská továrna na cukrovinky Kraš navrhla originální suvenýr na téma Orlando pilíře.

Tento luxusní suvenýr je ručně vyráběný a balený a je výsledkem Krašova staletého řemeslného zpracování čokolády. Elegantní dárkové balení obsahuje také legendu Orlanda v chorvatštině a angličtině, napsané jako listina na papíře.Kraš orlandov stup suvenir iz grada dubrovnikaDubrovnik Walls - Dubrovnik Walls byly postaveny mezi 13. a 17. stol. A jsou necelé 2 km dlouhé, nejvýznamnější dědictví a turistická atrakce města, jsou symbolem města Dubrovník. Zdi ročně prochází kolem 1,5 milionu turistů a toto číslo by bylo vyšší, kdyby město neustále nezvýšilo ceny vstupenek, aby se davy alespoň mírně snížily. Cena pro sezónu 2018 je 200 kn pro dospělé a 50 kn pro děti. Na téma dubrovnických zdí najdete ve městě četné suvenýry.

Dubrovnik walls

Hra trůnů v Dubrovníku - pokud jste fanouškem této mega populární série, která podle IMDB patří mezi 3 nejpopulárnější série všech dob, určitě budete informováni, že pátá sezóna byla natočena v Dubrovníku. Město King's Landing hraje v seriálu Dubrovník. Vzhledem k vzhledu města nebyly nutné žádné zásadní zásahy do scenérie nebo zvláštních speciálních efektů, aby se staré „Dubrovník“ „nebezpečné“ město King's Landing, pevnost Lannisterovy rodiny.

Vzhledem k tomu, že stále více turistů přichází do Dubrovníku právě díky této sérii, objevilo se ve městě mnoho suvenýrů na toto téma a také místa, kde si hosté chtějí fotografovat a kde se od této série konaly slavné scény.

Game of thrones dubrovnik croatia

Levandule - Levandule je voňavá okrasná rostlina, která je v Dalmácii velmi běžná jako trvalka ve Středozemním moři. Ačkoli skromné požadavky, kvetou bohatě a po dlouhou dobu s krásnou vůní, dává zahradě zvláštní vibraci, protože přitahuje mnoho motýlů, čmeláků a včel. V Dalmácii je levandule často používána místo průmyslových vůní a jako dekorace. V mnoha obchodech se suvenýry se tato rostlina prodává v malých pytlích jako suvenýr.

Lavanda

Sýr Pag - Ačkoli sýr Pag není příliš blízko Dubrovníku, je produktem, který si každý host s ním chce koupit jako dárek z Chorvatska. Tento druh sýra se vyrábí na ostrově Pag v Zadaru a jednom z nejslavnějších sýrů na světě. Sýr má specifickou a jedinečnou chuť a je vyroben z mléka ovcí Pag. Ovce Pag jsou specifické díky ostrovu Pag, který nemá téměř žádnou vegetaci. Když se podíváte na ostrov Pag na mapě, uvidíte pouze kámen. Kvůli nedostatku vegetace, Pag ovce obecně jedí jen aromatické byliny, které jsou soleny mořskou solí postříkanou borax v zimě. Z tohoto důvodu jsou maso a sýr Pagu ovcí specifické chuti a nelze je najít nikde na světě.

Paški sir

Babushka - Babushka je dřevěná socha panenky, i když symboličtější Rusko lze nalézt ve většině dubrovnických memorabilií. Většina hostů koupí babičky si myslí, že je to místní symbol, což není pravda. Je to jeden z nejprodávanějších suvenýrů ve městě. Pokud vám to nevadí a tato roztomilá dřevěná socha se vám líbí, můžete si ji koupit na mnoha místech v Dubrovníku.

Babuška

Obchody se suvenýry ve městě DubrovnikDubrovnik House - Dubrovnik House je jedinečný obchod s autentickými chorvatskými produkty, suvenýry a pochoutkami. Nachází se ve středověké věži sv. Dominika, která je součástí slavných městských hradeb, je Dubrovnik House více než pouhým obchodem se suvenýry, je to skutečný zážitek z Dubrovníku v oblasti umění, gastronomie a dědictví.

Rozkládá se na dvou podlažích. V horním patře je galerie s výstavami děl mnoha chorvatských umělců se zvláštním důrazem na umělce z Dubrovníku. Přízemí slouží jako obchod s řemeslnými a tradičními lahůdkami a nabízí ručně vyráběné suvenýry, ručně vyráběné šperky, tradiční lahůdky typické pro oblast Dubrovníku, velký výběr špičkových chorvatských vín, různé sladkosti a další autentické řemeslné výrobky.

Dubrovačka kuča

Obchod se suvenýry a umělecký obchod Meduza - Jeden z nejznámějších obchodů se suvenýry ve městě, který prodává výhradně chorvatské produkty. Velmi ochotný a přátelský personál je vám vždy k dispozici, o čemž svědčí čísla pochvaly z recenzí Google. V obchodě najdete velké množství produktů. Z mýdla, čokolády, šperků, nápojů, suvenýrů, pochoutek atd.

Adresa: Prijeko 18, 20000 Dubrovnik

Meduza suvenirnica dubrovnikBreak Time - Ručně vyráběné v Chorvatsku

Tento krásný malý obchod na Starém Městě není klasickým dárkovým obchodem, ale prodává originální a krásně vyrobené náramky, náhrdelníky, kotníky a klíče, které přitahují všechny pohlaví. Odolné a jedinečné šperky se inspirují kouzelným Jaderským mořem. váš námořní náramek je zabalen do vaší roztomilé jutové tašky, takže je to hezký dárek k něčím narozeninám (nebo jakékoli jiné radostné události).

Adresa: 5 Antuninska Street, 20000, Dubrovnik

Brea time souvenir shop

narukvica na sidroObchod se suvenýry Iron Throne - Fora shop, aby se fotografie na trůnu. Spousta malých věcí k zapamatování si Dubrovníku s motivy Game of Thrones a Star Wars. Fanoušci GoTu stojí za návštěvu. Chcete-li fotografovat na Železném trůnu, musíte si koupit jeden ze suvenýrů.

Adresa: 7 ul. Boskoviceva (z Buzy) Třetí vchod do starého města, 20000, Dubrovnik

Game of thrones souvenir shopObchody a nákupní centra v DubrovníkuDubrovnik Shopping Minceta - Na konci Gruzského zálivu najdete kvalitní nákupní centrum Minceta.

V Mincet najdete řadu obchodů: módu, voňavkářství, obuv, sportovní a bytové doplňky a více než 20 obchodů.

Adresa: Ul. Nikola Tesla 2, DubrovnikNákupní centrum Srdj - solidní nákupní centrum se spoustou nákupních butiků s oblečením a obuví a 2 prodejnami potravin a nápojů a prodejnou Technomobil, která prodává od televizorů a domácích spotřebičů až po mobilní telefony a notebooky a všechny druhy věcí. Ceny jsou dostupné pro všechny občany a jsou na výhodném místě, kde po nakupování si můžete posedět v kavárně a pít kávu nebo čaj a některé další nápoje a pokud máte auto, máte parkování zdarma na parkovišti obchodního domu Srd.

Adresa: Obala Stjepana Radića 25, Dubrovnik


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala