Přírodní muzeum v Rijece

# Přírodní muzeum v Rijece

Kvarner

Rijeka

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přírodovědné muzeum v Rijece se pyšní titulem prvního regionálního muzea v Rijece.

Byla založena 16. května 1876, ale veřejnosti byla otevřena až 1. května 1946. Muzeum je umístěno v parku Nicholas Hosta, nedaleko guvernérského paláce, v rodinné budově hraběte Negronie.

Muzeum má dnes 26 sbírek, s téměř 90 000 muzeálními předměty. Kolekce minerálů, hub a řas jsou zvláště významné a cenné. V poslední době (ve věku digitalizace a internetu) byly sbírky zpřístupněny také prostřednictvím internetového portálu na adrese.

V profesionální knihovně muzea je uloženo téměř 3 500 knih, které lze také prohledávat online.

Od roku 1998 bylo zahájeno trvalé nastavení pomocí modulárního přístupu a multimédií. V rámci tohoto projektu byly uspořádány části stálé výstavy Sharks a Rye s vytvořením scénografického designu a multimediální prezentace. Nyní můžete prohlížet exponáty pomocí CD, které obsahuje fotografie, obrázky a videosekvence. Stejný projekt vytvořil novou stálou výstavu Geologická minulost Jadranu. Geneze a vývoj povodí Jaderského moře byly představeny veřejnosti. V přízemí budovy muzea byla vymalována část stálé expozice „Akvárium - multimediální centrum“.

V rámci akvária byl zahájen workshop se vzdělávacími hrami přírodního obsahu.

Po dokončení projektů byly v roce 2004 otevřeny stálé výstavy Ptáci a savci v oblasti Rijeka a plazi a obojživelníci v oblasti Rijeka. V roce 2005 byly v okolí muzea zrekonstruovány Botanické zahrady a v prvním patře v roce 2006 byla postavena další stálá expozice „Hmyz v oblasti Rijeka“. Všechny show jsou doprovázeny multimediálními CD s přírodovědným obsahem.

Od svého vzniku až do dneška pracovníci muzea pilně pracují na doplňování sbírek a popularizaci přírodních věd. Experti muzea prezentují nově získané znalosti prostřednictvím vědeckých a odborných prací, populárních přednášek a výstav.

Kromě zajímavostí pro občany Rijeky mohou turisté z celého světa navštívit přírodní muzeum Rijeka. Muzeum je zvláště vhodné pro krátkou prohlídku rodin s dětmi, zejména s ohledem na zajímavé exponáty, které jsou pro děti zvláště zajímavé.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala