Muzeum torpéda Rijeka

# Muzeum torpéda Rijeka

Kvarner

Rijeka

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Muzeum Torpedo - Rijeka se nachází v areálu městského muzea v Rijeke. Má velmi zajímavou výstavu pod názvem - Torpedo Rijeka, která je jako první na světě vystavena tak nápaditým způsobem - pomocí moře / vody jako média, kterým se exponovaný objekt pohybuje.

Tato zajímavá výstava je rozdělena do tří částí:

První část, umístěná v přízemí, ukazuje torpédo a jeho nejdůležitější části

Druhá část, umístěná v prostoru schodiště, ukazuje chronologii vývoje předkládaného vynálezu

Třetí část, která se nachází v prvním patře, představuje jakési kulturní vysvětlení torpéda jako důležitého vědeckého, nejen vojenského objevu.

Celý showroom je zabalen do průhledných materiálů, jejichž cílem je dále představit torpédové továrny, samotná torpéda a další exponáty. Kromě bannerů byly do showroomu instalovány videoprojekce speciálně připravené pro tuto příležitost.

Kompletní atmosféra „továrny pod mořem“ dotváří speciálně připravený zvuk pro tuto příležitost i programované osvětlení. Celá expozice muzea je navržena tak, aby využívala co nejmenší vybavení muzea k překonání atmosféry plovoucího mořského dna. V chronologickém pořadí byly v muzeu postaveny původní části torpédové továrny.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala