Muzeum staré vesnice Kumrovec

# Muzeum staré vesnice Kumrovec

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Muzeum „Staré vesnice“ KumrovecMyšlenka takového druhu muzea se objevila už dávno v roce 1947, kdy Marijana Gušić etnograficky pracovala v chorvatském Zagorje a napsala studii o Kumrovci se zvláštním odkazem na dům Broza Tita.

Uměleckou a kulturní historii muzejního příspěvku upravil v roce 1950 akademický malíř Edo Kovačević a profesor Zdenko Vojnović, ředitel Muzea umění a řemesel. Rodinný dům Broz se stal profesorem Gušićem.

Pamětní muzeum maršála Tita bylo založeno v roce 1953, které v té době fungovalo pod záštitou Etnografického muzea v Záhřebu.

Dnes je etno vesnice Kumrovec největším otevřeným prostorem v Chorvatsku postaveným podle tradice s cílem poskytnout návštěvníkům autentický vzhled vesnice Zagorje od začátku 20. století. Ve vesnici bylo zrekonstruováno asi 40 objektů, které ukáže mladším generacím - jak žili naši staří lidé. Uspořádaná opatření v muzeu nás přiblíží zvykům a každodennímu životu rolníků a jejich rodin. Kromě toho se návštěvníci seznámí s různými tradičními živnostmi, které obyvatelé vesnic Zagorje zajišťovali pro své rodiny. V obci jsou tradiční zahrady a zahrady, stánky a draky - to vše se zdálo být bohatou mozaikou života ve vesnici.

Muzeum kromě vystavování výstav nabízí návštěvníkům také mnoho dalšího interaktivního obsahu. V muzeu se konají různé akce a workshopy vedené etnologickými experty ve spolupráci s řemeslníky tradičních řemesel. Workshopy a další akce jsou přizpůsobeny pro všechny věkové kategorie. Proto vás všechny zveme k návštěvě staré vesnice a uvidíte, jak vaši starí lidé kdysi žili ve vesnici.

Muzeum sbírkySbírky, které můžete navštívit v muzeu, jsou:

Kolekce domácí inventáře a venkovského nábytku

Sbírka lidového sakrálního umění

Sbírka lidových nástrojů

Kolekce dřevěných dětských hraček

Kolekce košů a pleteného oblečení

Sbírka keramiky

Kolekce textilu a textilních řemesel

Sortiment nástrojů a nástrojů

Pohlednice kolekce a pohlednice

Kolekce nábytku

Kolekce položek od Villa Kumrovec

Sbírka umění

Kolekce ořechů

Sbírka básní

Kolekce masek

Památné položky

zbraň

Dokumenty a rukopisy

Tištěný materiál

Sbírka vzácných fotografií a negativů

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala