Faust Vrančić Prvić Memorial Center

# Faust Vrančić Prvić Memorial Center

Sjeverna dalmacija

Prvić (otok)

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Na ostrově Prvić strávil jeho dětství chorvatský polyhistor, lingvista a vynálezce, diplomat, inženýr, kněz a biskup - Faust Vrančić. Letní sídlo jeho rodiny je dodnes zachováno a nachází se v Prvic Sepurine. Poslední potomci této slavné šlechtické rodiny ze Šibeniku dodnes žijí.

V další osadě na malém ostrově je hrobka našeho slavného nálezce. Hrob se nachází hned vedle kostela Panny Marie Milosti a jen pár metrů od něj se nachází MC Faust Vrančić - který seznámí návštěvníky s charakterem a prací tohoto vědce a vynálezce Fausta Vrančiće.

Vynálezce našeho vědce jsou před a ve středu v přirozené velikosti a ve formě modelů. Kromě vystavených modelů je v multimediální prezentaci představen život a dílo vědců. V Pamětním centru je obchod se suvenýry s původními produkty ostrova a dalšími suvenýry, které nějak souvisí s vynálezy Fausta Vrančiće.

Nastavení pamětního centra:

V MC Faust Vrančić můžete vidět a dozvědět se o životě a dílech Faust Vrančić. Je to muž, kterého si nejlépe připomíná jako vynálezce Homo Volans - létající muž. Byl to Faust Vrancic a mnoho dalších a jeho celoživotní dílo můžete vidět ve sbírce modelů jeho vynálezů, z nichž některé mají správnou velikost. Také si můžete přečíst jeho nejvýznamnější písemná díla na MC. V multimediálních instalacích můžete také vidět vzdělávací hry pro nejmladší.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala