Muzeum Memorial Center Dražen Petrović

# Muzeum Memorial Center Dražen Petrović

Središnja Hrvatska

Zagreb

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Pamětní centrum muzea Dražena Petroviće

Po smrti světově proslulého basketbalového hráče Dražena Petroviće 7. června 1993 žije jeho dědictví v paměti milionů fanoušků basketbalu, ale i sportu obecně. Drazen Petrović se narodil v Chorvatsku, v Šibeniku 22. října 1964 a nešťastný ukončil svůj život v Denkendorfu 7. června 1993. Byl to jeden z největších chorvatských a světových basketbalových hráčů na světě díky vynikajícím sportovním úspěchům. Svou kariéru zahájil již ve věku 15 let, lze říci náhodou, když ji do hry nastoupil trenér prvního týmu klubu Šibenka. V této hře představil Dražen veřejnost, která poznala mimořádné hračkové dovednosti tehdy neznámých basketbalových hráčů. Vrcholoví odborníci nemohli minout neuvěřitelný talent a neobvyklé zpracování. Již tehdy mnozí předpovídali špičkovou kariéru mladého basketbalového hráče, což se stalo, Dražen Petrović patřil mezi 50 nejlepších, kteří nejvíce přispěli do Euroligy. Z tohoto důvodu ho považujeme za jednoho z největších chorvatských sportovců všech dob. Drazen Petrovic je lídrem evropského vítěze basketbalu v NBA Memorial Memorial Center Dražen Petrovic je instituce, která slaví všechny sportovní úspěchy a nejlepší basketbalový hráč všech dob. Byli jsme v pokušení nabídnout našim návštěvníkům nezapomenutelný zážitek - znovu si vzpomenout na Dražena, starat se o jeho život a úspěchy ve sportu. Pamětní památkové centrum je oficiálně otevřeno 7. června 2006. Instituce je otevřena společnému úsilí Nadace Dražena Petroviče s vládou Chorvatské republiky, městem Záhřeb a chorvatským sportovním muzeem. Muzeum bylo myšlenkou Draženových rodičů (Biserka a Joleta Petrović) a bylo navrženo slavnými architekty Andrija Rusan a Nikša Bilić a muzeum inspirovalo mnoho generací. Dává naději a víru možným úspěchům, sílu pokračovat a touhu po cíli. Sportovní legenda, stejně jako Dražen Petrovic, stále mnoho motivuje - jak ve sportu, tak v soukromém životě. Nezapomeňte, Drazen Petrovic byl skvělý sportovec a větší muž.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala