Typhlologické muzeum Záhřeb Chorvatsko

# Typhlologické muzeum Záhřeb Chorvatsko

Središnja Hrvatska

Zagreb

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Typografické muzeum v ZáhřebuTyphlologické muzeum je v mnoha ohledech zvláštní, proto vám ho představíme níže a poskytneme vám důležité informace, které by vás mohly zajímat a „pozvat“ k návštěvě.

Toto muzeum je jedním z mála speciálních muzeí v Evropě. Typhlologické muzeum se zabývá problematikou osob se zdravotním postižením, zejména zrakově postižených.

Nová stálá expozice muzea byla otevřena pro veřejnost v lednu 2008. Spolu s odborným personálem muzea dnes můžeme pozvat veřejnost, aby přišla do takové jedinečné instituce.

Poslání muzeaTyphlologické muzeum je veřejná státní instituce, která shromažďuje, uchovává, studuje, dokumentuje a předává materiál a nehmotný materiál týkající se osob se zdravotním postižením. Důraz je kladen na zrakově postižené.

Typhlologické muzeum se snaží svými aktivitami představit sociální komunitu světu zrakově postižených lidí. Tímto způsobem chceme zdůraznit problémy, kterým lidé se zdravotním postižením denně čelí, a podporovat harmonické a tolerantní vztahy mezi lidmi. Naším posláním je povzbuzovat vzájemnou úctu ke každé osobě. Kromě odborných pracovníků muzea zveme všechny zúčastněné osoby se zdravotním postižením, aby se aktivně zapojily do jeho činnosti.

Sbírka muzeí:

Sbírka zvláštního vzdělávání a rehabilitace - sbírka položek souvisejících se specifickými oblastmi vzdělávání, rehabilitace a každodenního života pro osoby se zdravotním postižením, zejména zrakově postižené.

Sběr tiskovin na reliéfních dopisech

Dar od Wagnera

Sbírka výtvarného umění - Kromě obrazů a určitých soch od více či méně známých sochařů je jedna velká část této sbírky tvořena samouky slepých sochařů.

Oční kolekce - Oční kolekce je tvořena oftalmicko-optickými zařízeními a diagnostickými pomůckami z konce 19. a počátku 20. století. Tyto položky byly jednou součástí inventáře oční kliniky.

Sbírka fotografií - Tato sbírka obsahuje a dokumentuje fotografie související s každodenním životem zrakově postižených lidí.

Sbírka archivů - Primárním úkolem této sbírky je systematické shromažďování, ochrana, profesionální zpracování a muzeologická prezentace archivů různého obsahu v oblasti historie péče o zrakově postižené a nevidomé a jejich výchova a vzdělávání.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala