Sukošan (Chorvatsko) co vidět a dělat

# Sukošan (Chorvatsko) co vidět a dělat

Sjeverna dalmacija

Sukošan

Pošalji svoj sadržaj

Komentář nebo Upgrade this article, napsat nový. Registrace není nutná

Přinášíme vám seznam nejslavnějších památek a míst, které můžete navštívit, pokud jste na dovolené v Sukošanu nebo v okolí Bibinje, Sveti Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov a oblasti Severní Dalmácie a návrhy, co dělat v Sukošanu.


Sukošan je místo 10 km jižně od Zadaru a 15 km severně od Biogradu na moři. sídlo obce Sukošan, které patří také do měst Debeljak, Glavica a Gorica. Sukošan má asi 3 000 trvalých obyvatel, ale v létě toto číslo stoupá kvůli velkému počtu hostů, kteří zde bydlí. V posledních letech se turismus rozvíjí v okolních oblastech. Vzhledem k nižším cenám pozemků se stále více investorů rozhodne postavit vily s bazény v Debeljaku a okolí Sukošanu.

Sukošan što vidjeti znamenitosti

Sukosan, abys viděl


Portus Beach Club se nachází v přístavu D-marin, který je největším marinou v Jaderském moři a nachází se mezi Bibinje a Sukošan. Pláž byla restrukturalizována v roce 2016 a hodnota investice činila 6,5 milionu EUR na pláž a celkově 25 milionů EUR investovala skupina Doğuş do Marina. Na pláži se nachází luxusní restaurace, která nabízí středomořské speciality a bar, který se koná pozdě do pozdních hodin.
ZadarKostel sv. Donata Zadar Tento kostel Zadaru je také známkou města a patří k nejslavnějším a nejvýznamnějším evropským předrománským kostelům.

Původně byla věnována Nejsvětější Trojici a od 15. století se současným jménem, pojmenovaným po zadarském biskupu Donatovi, který zahájil stavbu. Kostel má neobvyklý cylindrický tvar s dvojitým vnitřním prostorem, což je důvod, proč stojí s jeho originalitou a jedinečností. Některé vzory jsme nespojili se stavbou a jen některé z nich byly spojeny s křtitelstvím Carly Veliky nebo s kostelem sv. Vitalea v Ravenni. Je to pýcha a symbol Zadaru, s pozůstatky římského fóra v jeho základech, velkolepý z hlediska jeho doby výstavby. Dnes je kostel je místem pro hudební večery v Donátu, kvůli jeho vynikajícím akustickým rysům a kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti sakrální funkce.

Donat ZadarAhoj slunce Zadar Pozdrav slunce je instalace architekta Nikola Bašić, který se nachází v přístavu Zadaru v kamenné dlažbě nábřeží města. Zadarské panství se stalo turistickou atrakcí a je oblíbeným místem pro setkání mnoha laiků i hostů přijíždějících do Zadaru. Pohled z břehu potěší všechno, co projde, zejména ve večerních hodinách, kdy slunce spadne, a světelné efekty začínají v instalaci.
Pozdrav Suncu

Zadar - Národní náměstí Národní náměstí v Zadaru je zdobeno mnoha historickými budovami, mezi kterými je krásný kostel sv.

Předrománský kostel byl krásně zachován po dlouhou dobu své existence. Dnes zdobí část náměstí a obohacuje ji nabídkou - historickou i kulturní. Ve východní části náměstí byl Ghirardini palác postaven v románském stylu s balkonem renesančního stylu z 15. století.Roman Forum Zadar Římské fórum v Zadaru je největší oblastí svého druhu na východní straně Jadranu. Zakladatelem fóra bylo první římské auto Augustin. Důkazem toho jsou dva nápisy z kamene pocházející z 3. století, kdy byla dokončena výstavba fóra. Povrchové fórum v Zadaru zaujímá plochu 90 × 45 metrů, ale časem se změnilo.

Jeden čas bylo římské fórum uzavřeno v rámci galerií na podlaze. Naneštěstí jsou zachovány pouze původní dlažba a schody a dva dekorativní monumentální pilíře, z nichž jeden je na původním místě. Zajímavé je, že sloužil jako sloupec hanby v jediném období, o čemž svědčí řetězy z tohoto období.

Rimski forum Zadar

Katedrála v Zadaru - Zadarska Katedrála sv. Stošije nebo Anastasie je třílodní románská budova. Je také největším kostelem v Dalmácii.

Byl postaven ve dvou příležitostech, ve 12. a 13. století, se zachovalými staršími 9. a 11. stoletím, které vyrostly na místě raně křesťanské baziliky. Počátky stavby katedrály v Zadaru se datují do dalekosáhlé historie ve 4. nebo 5. století.

Sarkofág se sílami sv. Stošije vytvořil biskup Zadar Donat. Uchovává se v katedrále na oltáři v severní apsidě nebo v levém trávníku kostela. V listopadu 1202 město Zadar, po obléhání, dobylo a zničilo Benátčany pomocí Knights IV. křižácké vojsko, když katedrála byla vážně poškozena. Rekonstrukce katedrály trvala v průběhu 13. století a po dokončení jeho restaurování byla 27. května 1285 opět věnována arcibiskupem Lovrem Periandarem.Město Biograd na moru - se nachází v severní Dalmácii, 28 km jižně od Zadaru. Jedna část je město postavené na poloostrově, zatímco jiné jsou rozloženy na pevnině. Biograd na Moru dnes představuje centrum riviéry, které zahrnuje St. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane a Dragas. Tam jsou také osady na ostrově Pašman Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljane, Banj a Ždrelac, a Vrgada na ostrově stejného jména.

Biograd na moru što vidjeti i posjetiti okolica

Pláže v Biogradu


Pláž Soline pokračuje na pláži Dražice. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a nachází se v borovém lese, takže je ve stínu, kromě centrální části písečné pláže. Pláž vede z centra města, která je asi kilometr dlouhá a samotná promenáda je plná zařízení, jako jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

Plaža Soline BiogradDrazica Beach je hlavní pláž v Biogradu na moři nedaleko pláže Soline, která pokračuje na pláži Dražica. Pláž se nachází na jihovýchodní straně města a začíná hotely Ilirija a Jadran. Pláž se nachází podél borovicových lesů po celé délce, takže stín je zajištěn všemi návštěvníky. Na pláži je promenáda, kde je široká nabídka obsahu s nejrůznějšími nabídkami, takže téměř nic nemůžete najít na delších těchto promenádách. K dispozici jsou bary, kavárny, noční kluby, restaurace rychlého občerstvení, kabiny, zmrzlina, suvenýry.

Dražica Biograd na moru beach

Pláž Krča prochází vesnicí Turanj. Pláž je oblázková a betonová. Podél pláže je silnice spojující místo, takže můžete najít spoustu zařízení, od kaváren, restaurací a obchodů až po pláž. Pláž má výhled na ostrovy Turanj a ostrov Babac, který je vzdálen jen pár set metrů od hotelu a nabízí možnost plavat pro zkušené plavce.
Co je třeba navštívit v Sukosanu a jeho okolí


Dalmatinská etnická vesnice je jedinečnou atrakcí chorvatské turistické nabídky. Toto krásné prostředí je jen pár kroků od moře v turistickém letovisku Solaris v Šibeniku, kde se zde konají různé akce a akce.

Zde můžete zažít dalmatské a dalmatské zvyky z některých časných časů. Chcete-li vidět, jak vypadaly domy, jak byly postaveny a jak byly zdobeny uvnitř, navštívte etno vesnici a dozvíte se o ní.Etno selo Solaris

Vodice - Vodice jsou menší domy v blízkosti Šibeniku, s výhledem na ostrov Prvić. Přestože je to malé město, Vodice je významnou turistickou destinací pro celý region. Vodice je dnes turistickým centrem, které každoročně navštěvuje impozantní počet hostů. Naštěstí je počet ubytovacích kapacit uspokojivý, ale každoročně se staví nové budovy kvůli rostoucímu zájmu o vodní dovolenou. Gradic je známý svou živou, různorodou turistickou nabídkou a přátelskými hostiteli. Především zde jsou mladí lidé a páry, ale také starší lidé a rodiny s dětmi. Město nabízí hodně a nabídka je pestrá, takže každý může najít něco, co dělat. Nacházejí se na pobřeží, v širokém zálivu, jen několik kilometrů severozápadně od Šibeniku.

Vodice

Solaris Šibenik je hotelové turistické středisko, které se skládá z 5 velkých hotelů a velkého počtu karavanů a bungalovů, asi 5 km od centra Šibeniku. Středisko je plné obsahu pro dospělé a dětské atrakce. Neexistuje téměř žádný obsah, který zákazník může chtít nabídnout ve společnosti Solaris, od stravování, zábavy, sportovních aktivit a obsahu dětí.

Solaris Šibenik

Katedrála Šibenik - Tato budova je zajímavá a působivá, a to jak v Chorvatsku, tak ve světě. Mnoho lidí se ponoří do tohoto zařízení a dívá se na ně s očima odborníků nebo návštěvníky, kteří milují historii a starou budovu. Šibenikova katedrála je rozhodně nejdůležitějším architektonickým úspěchem z 15. až 16. století na území Chorvatska. Je to zvláštní pro mnoho věcí a dnes je symbolem tohoto města. Katedrála byla dokončena v roce 1536 a v roce 1555 byl biskupem Ivan Lucija Štafilić. Po důkladné rekonstrukci v 19. století byla katedrála znovu věnována v roce 1860.

Kvůli výjimečným hodnotám byla katedrála Šibenik v roce 2000 zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Katedrála byla postavena na jižní straně centrálního starého náměstí, na místě románského kostela sv. James. Stavba brzy skončila, ještě víc - trvalo více než 100 leta.

Šibenska katedrala

Národní park Krka, proslulý svými nádhernými vodopády, se nachází nedaleko Skradin v okrese Šibenik-Knin Vodice, asi 25 kilometrů odtud. Druhý nejnavštěvovanější národní park v Chorvatsku nabízí turistům četné hodnoty, od extrémně zachované přírody a krásné krajiny až po kulturní památky a aktivní dovolenou. Pokud jste milovníky přírody nebo chcete prozkoumat kulturu místního obyvatelstva, NP Krka je pro vás ideální destinací. Jednou z nejdůležitějších věcí, které lidé často zapomínají, je krásné město Skradin, s nímž začíná téměř každá cesta do NP Krka. S méně než 500 obyvateli nabízí Skradin historii a kulturní dědictví, které mohou vidět mnohé větší města.

Krka

Přírodní park Vranské jezero - Jezero se nachází mezi dvěma historickými městy Zadar a Šibenik. Vranské jezero spolu s okolím bylo v roce 1999 vyhlášeno přírodním parkem. To bylo způsobeno přetékáním krasového pole výskytem kryptoskopie. Vranské jezero doplňuje několik přírodních menších pramenů. V této oblasti existuje mnoho vzácných ptáků. Jezero je bohaté na množství sladkovodních ryb, a proto je pro rybáře sportovním rájem. Zvláště cenný je obyvatel Středomoří podmořský podtyp (Scardinius erythrophtalamus), který považujeme za celé Chorvatsko pouze v tomto jezeře.

Vodice i okolica što posjetiti

Národní park Kornati byl vyhlášen v roce 1980, kdy byl umístěn pod ochranou. Celková plocha tohoto parku je asi 220 kilometrů čtverečních, a skládá se z velkých a malých ostrovů a hornin, které se objeví od Jaderského moře. Z celkové plochy Kornati, jen ¼ obsadil zemi. Zbytek národního parku se skládá z moře a volně žijící zvířata, která by mohla být tam.

I když se na první pohled zdá, Kornati opuštěný a velmi izolované místo, tento park je bohatá na přírodní a kulturní bohatství. Také, zvířata a rostliny jsou další zvláštností parku. Oplývá v oblasti přírodních a kulturních prvků. Zvlášť zajímavé jsou svislé útesy s výhledem na otevřené moře, tzv korunu. Jsou jakýmsi fenoménem Kornati a stanoviště vzácných druhů rostlin a živočichů. Krásy z nejvýznamnějších v přírodní rozmanitosti, a silný siluetu tohoto souostroví. Kulturního dědictví bude jen dále zvýšit krásu Kornati, a dát speciální nabídku pro ty, kteří chtějí navštívit národní park. Vstupenky na Kornati jsou k dispozici na mnoha cestovních kanceláří v Vodice.

Nacionalni park Kornati

Národní park Paklenica, asi 70 kilometrů od Vodice. Po svém vyhlášení je Nacional Paklenica Paklenica druhým v Chorvatsku. To bylo prohlášeno za národní park od roku 1949, nebo přesněji, 19. října 1949. Paklenica byla prohlášena za park a několik měsíců po Národním parku Plitvických jezer.

Dne 7. července 2017 byl Národní park Paklenica zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO v Evropě jako součást společného dědictví 13 zemí nazvaných "Bukové lesy v Karpatech a dalších oblastech Evropy". Určitě stojí za zmínku skutečnost, že park je bohatý na rostlinné druhy, mezi nimiž jsou zvláště zdůrazněny lesnické komunity. Lesy jsou tvořeny černým borovice (Pinus nigra), jehož pryskyřice "Paklina" je Paklenica a jeho jméno.
Pláže v okolí města Sukosan


Pine Pakoštane Beach se nachází poblíž Pine Beach Pakostane Resort a je oblíbeným místem pro všechny hosty resortu i další hosty, stejně jako hosty pro svou krásu a rozmanitost. Středem této pláže je malý písečný záliv, který je zcela přirozený a je skutečnou atrakcí. Kolem písečného zálivu je převážně skalnatá oblast, části a štěrk, a to dohromady v borovém lese, který vede až k moři a poskytuje stín pro všechny hosty.

Plaža Pine Pakoštane

Pláž Oasis of Peace se nachází v Drage nedaleko Biogradu. Pláž je většinou oblázková a část pláže je skalnatá a skalnatá. Pláž se nachází hned vedle tábora Oasis of Peace. Pláž vede z pláže do samotné vesnice a do centra je 10 minut chůze na promenádě. Pláž je bohatá borovicemi a stín je zajištěn pro všechny hosty.

Plaža Oaza Mira Drage

Hangar Beach se nachází v Vodice, nedaleko od centra města, před hotelem Olympia a nedaleko od hotelů Imperial a Miramare. Umístění hotelů a nedaleko od centra města Vodice naznačuje, že nabídka na pláži je bohatá, takže téměř není žádný obsah, který byste si přáli, pokud ji nedokážete najít v blízkosti pláže. Nedostatek pláže je v letních měsících velkým davem, takže pláž je těžké najít místo pro ručník. Pláž je oblázková s dlážděnými částmi. Na pláži ve večerních hodinách se konají různé párty a párty na pláži, takže tato pláž není jen pro koupání a opalování.Blue Beach Vodice se nachází na výjezdu z Vodice směrem na Tribunj a je jedním z hlavních lázní pro průvodce a jeho hosty. Pláž je bohatá na zábavu a gastronomii. V blízkosti se nacházejí kavárny Bar Beach Bamboo, restaurace Tropicana Gril Modrá pláž, TonIvan a různé stánky se zmrzlinou, fritules, paláce, nápoje ... Tato pláž má dobře vybavenou rampu pro snadnější přístup zdravotně postiženým a starším k moři. Základna je oblázky a u vchodu a moře v některých částech prochází do písečné a je ideální pro malé děti a tam jsou betonové šestiúhelníky, které jsou vhodné pro skoky do moře.

plaža Vodice


Nejkrásnější pláže v okolí Sukosanu a oblasti Severní Dalmácie


Sakarun je písečná pláž asi 800 metrů dlouhá. Nachází se na severozápadní straně města Dugi otok a s výhledem na jižní Jadranské moře Vás okouzlí všichni hosté, kteří chtějí nezapomenutelné chvíle ve skutečném přírodním prostředí. Přestože pláž je mělká, až po několika metrech hloubky dosahuje v průměru 10 metrů. Zvláštnost této pláže a barvy moře, které jí voní, dávají jemný písek, zatímco na břehu je tlustší oblázky, tzv. Kamenné oblázky. Pláž je obklopena borovým lesem, který dává svým hostům přirozený stín. Na pláži Sakarun najdete tři stravovací zařízení s možností výběru jídel a nápojů. Kromě přírodního stínu, pokud ji potřebujete, si můžete volně pronajmout slunečníky vyrobené z plátna, které dokonale zapadají do přirozeného prostředí pláže.

Sakarun

Pláž Kraljičina Nin Pokud jedete z Ninu na ostrov Vir, napravo máte malou vesnici, která skrývá tuto krásnou písečnou pláž. Pláž Kraljičina se nachází za malou vozovkou na ulici Put Škril a navzdory tomu, že je v letovisku, tato pláž stále nabízí naprosto přirozenou atmosféru. Moře je mělké, velmi vhodné pro dětské hry, hraní piktogramů nebo jiné vodní sporty. Vedle pláže se nachází restaurace s nabídkou na pláži. Hosté jsou pod slunečníky ukrytý, ale pokud jste na pláži, dejte si s sebou slunění. Pláž nemá přirozený stín, takže je dobré mít svůj deštník. Nedaleko se nachází krásná pláž Ninska Laguna.Pláž Podvrák Murter Jednou z pláží, které se ostrovanci mohou pochlubit, je Pláž Podvrák. I když se zdá, že místní Murter skrývají tento klenot a udržují si ho pro sebe, to určitě není pravda. Všichni hosté jsou vítáni a ostrovanci se snaží ukázat jejich přírodní krásu v nejlepším světle. Pláž se vyznačuje především bílým pískem, který dává moři azurovou a křišťálově čistou barvu. Moře, které postihuje pláž, není hluboké, což znamená, že slabší plavci budou moci plně užít to, stejně jako rodiče, kteří přicházejí s jejich malými. Pokud hledáte místo pro relaxační a uklidňující efekt, ponorka je pro vás pláž.

Podvrške Murter

Pláž Beritnica se nachází na ostrově Pag, jižně od malé vesnice Metajna. Je to zvláštní přirozeně složité horniny v mělké vodě, skvělé pro fotografie nebo prostě obdiv z břehu. U Beritnice si odpočinete s krásnou třírokovou scénou. Ti málo kvalifikovaní mohou vylézt na jednu z nich a zapamatovat si nezapomenutelné chvíle z letní dovolené. Pláž je jinak obklopena skalnatou krajinou, s menší oblázkovou pláží. Neexistuje žádný přírodní stín, stejně jako žádná kavárna (nejblíže k pláži Ručica).

Beritnica Pag

Pláž Slanica je hlavní pláž na ostrově Murter. Nachází se na jižní straně ostrova, v blízkosti hotelu Colentum. Jedná se o písečnou pláž a mnoho z nich má nárok na nejkrásnější pláž v oblasti. Vzhledem k plytké vodě, která se vrhá na pláž, je vhodná pro děti a lidi, kteří si stejně nekoupí ani neplavou. Také pláž je skvělou volbou pro ty, kteří milují sportovní aktivity ve vodě, takže bude dobré hrát si picigines, volejbal a podobné aktivity, které jsou specifické pro naše moře.

Slanica Murter


Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala